Abonneer je gratis op OpinieZ →

OpinieZ — altijd onderbouwd.

Een breed rechts geluid, van liberaal tot conservatief. Opinie en nieuwsanalyse, met de bronnen onder elk artikel. Gratis voor iedereen, zonder betaalmuur. Geen ophef om de ophef, geen complotten, en geen podium voor antisemitisme of racisme. Rechts, maar niet dát soort rechts.

Lees waar we voor staan →
Naar de voorpagina
Colofon

Midterms VS: Trump levert waar de kiezers om vroegen

Terwijl onze politici niet luisteren en zich vastbijten in linkse luchtkastelen

Titelfoto bij artikel Midterms VS: Trump levert waar de kiezers om vroegen wouter roorda opiniez

Foto: CC0.

Op dinsdag 3 november zijn in de VS de midterms: de verkiezingen waarbij het volledige Huis van Afgevaardigden en een deel van de Senaat worden gekozen. Vrijwel alle media en degenen die in Nederland doorgaan voor expert, denken dat de Republikeinen zullen (en ook moeten) verliezen. Wie de balans opmaakt, ziet echter een regering die levert waar kiezers om vroegen – iets waar Nederland onder Jetten alleen van kan dromen.

De balans van Trump

Nederlandse media, opiniemakers en politici vertellen ons dat we een hekel moeten hebben aan een man die zegt dat mannen niet zwanger kunnen worden en dat er maar twee geslachten zijn. Die DEI (Diversity, Equity en Inclusion) heeft afgeschaft binnen de federale overheid en mannen verbiedt mee te doen aan vrouwencompetities. Die illegale immigratie naar Amerika heeft gedecimeerd en 2,5 miljoen illegalen, van wie velen met een criminele achtergrond, de grens over hielp. Huren dalen in gebieden waar veel illegale migranten verbleven. Ook de misdaad daalt3. Het aantal moorden is het laagste in de afgelopen 125 jaar. De gehoonde inzet van de National Guard in Washington DC leidde tot een forse daling1 van de misdaad daar. Asiel aanvragen in de VS is niet langer mogelijk en onderdanen van gevaarlijke landen komen er niet meer in.

De economie groeit als kool. De inflatie is fors gedaald van de grote hoogte die deze bereikte onder Biden. Het aantal Amerikanen onder de armoedegrens is lager2 dan ooit en het aantal Amerikanen dat werkt hoger4 dan ooit. Reële lonen stijgen en de koopkracht5 is verder toegenomen door forse belastingverlagingen, die wel het hoge overheidstekort in stand hielden. De beurs bereikt recordhoogtes. Hetzelfde geldt voor de export6. Ondanks alle dreigende retoriek zijn importtarieven per saldo nauwelijks verhoogd en zijn juist met veel landen overeenkomsten gesloten om handelsbelemmeringen uit de weg te ruimen. Trump maakte een einde aan de Chinese greep op zeldzame grondstoffen. Hij omarmt AI en bitcoin, waardoor de VS een leidende positie hebben op het terrein van digitaal geld en artificiële intelligentie.

Minder regels, kleinere overheid

Veel regels zijn geschrapt. De rechtspraak mag niet langer op de stoel van de uitvoerende macht gaan zitten, wat een terugkeer is naar een logische scheiding der machten. In Nederland werd dit meteen geframed als een aantasting van de rechtsstaat. De omvang van het federale ambtenarenapparaat is gekrompen tot het laagste niveau sinds 1966. De publieke omroep, al decennia openlijk op de hand van de Democraten, ontvangt niet langer subsidie.

Minister Robert F. Kennedy jr. zette belangrijke stappen richting gezonder voedsel (Make America Healthy Again, MAHA) door allerlei chemische toevoegingen te verbieden, maar wordt hier ten onrechte neergezet als antivaccinatiewappie. Medicijnprijzen zijn gedaald, doordat fabrikanten niet langer hogere prijzen mogen rekenen dan in vergelijkbare landen. Gain of function-onderzoek naar virussen, zoals in Wuhan, wordt niet langer gefinancierd. Ondanks de vrouwonvriendelijke trekken van Trump zelf volgt zijn regering een harde aanpak van wraakporno en seksuele deepfakes.

Schurkenstaten

Schurkenstaten als Iran, Venezuela en Cuba worden hard aangepakt, nadat ze decennialang hun gang konden gaan met het terroriseren van de eigen bevolking en het Westen. Acht militaire conflicten werden mede door tussenkomst van Trump beëindigd. Hier wordt schamper gedaan over het claimen van de Nobelprijs voor de Vrede door Trump, maar gezien dit resultaat lijkt hij er meer recht op te hebben dan de huidige winnaar. USAID, een ondoorzichtige kongsi van ambtenaren en NGO’s met medewerking van de CIA, die geld stak in regimes over de hele wereld, werd ontmanteld. De smokkel van killerdrug fentanyl wordt hard aangepakt en is fors gedaald. Het jaarlijkse aantal fentanyldoden daalde met bijna 11.000, ofwel 22%.

Trump erkent dat we nog lang niet zonder fossiele energie kunnen en heeft er mede voor gezorgd dat de VS grotendeels zelf in hun energiebehoefte kunnen voorzien. Daarnaast zet hij volop in op kernenergie. Gasprijzen in de VS zijn dit jaar gelijk gebleven7, waardoor gas in de EU nu gemiddeld tien keer duurder is dan in de VS.

Dit zijn maatregelen waar kiezers in 2024 in meerderheid voor hebben gestemd en waarvoor ze hem bij de komende midterms kunnen corrigeren. Want waar we in Nederland bij achtereenvolgende kabinetten steeds hetzelfde ‘onomkoombare’ beleid door de strot geduwd krijgen, verandert er in de VS na verkiezingen wel iets en is de regering-Trump de gewenste breuk met het beleid van de regering-Biden.

Wat de critici ons voorhouden

Natuurlijk valt er ook kritiek te leveren, want niemand is zonder fouten. Alle heil komt ook niet van de overheid. De critici zeggen dat multiculturalisme een verrijking is en dat het importeren van grote groepen jonge mannen die zich vergrijpen aan vrouwen, kinderen en eigendommen noodzakelijk is. Die maken ons wijs dat blanke mannen het probleem zijn en hebben systemisch racisme gecreëerd. Die vierden de moord op Charlie Kirk of weten die ten minste aan hemzelf, terwijl ze George Floyd zien als een held die een standbeeld verdient en voor wie we moeten knielen. Die willen mentaal kwetsbare kinderen zware medicatie toedienen en operaties laten ondergaan die onomkeerbare gevolgen hebben en hen onvruchtbaar maken.

Die veroordelen dat de Amerikaanse douane je telefoon uitleest, maar vinden het tegelijkertijd prima dat mensen voor posts op sociale media de gevangenis ingaan. Die zeggen dat het kapitalisme puur slecht is en dat dit hun via de overheid het recht geeft torenhoge belastingen te heffen en eigendommen af te pakken van mensen die wel werken. Die verbreiden het sprookje dat de rijkdom van het Westen is opgebouwd via kolonialisme en slavernij, waarvan de gevolgen tot op de dag van vandaag zouden doorwerken.

En dat we ons schuldig moeten voelen en daarom niet alleen de grenzen wijd open moeten zetten, maar iedereen die erin slaagt hiernaartoe te komen ook meteen van een huis en een uitkering moeten voorzien. Die vinden dat er elke tien jaar door immigratie netto één miljoen mensen bij komen geen probleem, maar dat de natuur wel op omvallen staat en de biodiversiteit terugloopt.

Maar het zijn nooit de opvattingen van links die als extreem worden neergezet of buiten de politieke orde. Woorden als ‘blank’ en ‘remigratie’ worden geframed als kwaadaardig door ze te koppelen aan extreme theorieën. Antisemitisme is ineens niet meer erg nu het door radicaal-links wordt gepraktiseerd en verpakt als antizionisme. Met vlaggen van terroristische organisaties wapperen is geen probleem, maar na het ontwaren van een Prinsenvlag is een extreemrechtse staatsgreep aanstaande.

Vast in extreme linkse scenario’s

Links houdt ons gevangen in de meest extreme scenario’s waar het gaat om klimaatverandering en stikstof, die extreme maatregelen rechtvaardigen die honderden miljarden euro’s kosten. Kunstmatig gecreëerde schaarste en hoge belastingen zorgen ervoor dat energie en water duur zijn. Sinds 2010 mag geen fossiele energie meer op land worden gewonnen en op zee nog maar mondjesmaat. Olieraffinaderijen zijn gesloten. Terwijl we onze eigen gasputten volstorten met beton, importeren we nog steeds grote hoeveelheden gas uit Rusland, dat officieel wordt geboycot.

Als de VS wat diesel uit Rusland halen, dan spreken veel Europese leiders onmiddellijk hun afschuw uit en is Trump een Poetin-vriend, terwijl de Amerikanen de belangrijkste wapenleverancier van Oekraïne zijn. En alsof we hier niets van hebben geleerd, worden de boeren in Nederland weggepest, zodat straks ook voedsel niet alleen peperduur wordt, maar nog meer uit het buitenland moet komen, waar men inefficiënter produceert en minder omkijkt naar het milieu en dierenwelzijn.

Wij zitten in een Europese Unie die bakken met geld kost en waarin van de 27 lidstaten er maar zes een nettobijdrage leveren aan de EU-begroting. Die zes worden in het publieke debat geframed als frugal als ze zich verzetten tegen een astronomische verhoging van het EU-budget. We hebben een muntunie waarin landen als Frankrijk erop los leven, omdat ze weten dat als het mis dreigt te gaan de rekening elders kan worden neergelegd.

Sektarisch links vertoont steeds meer fascistische trekken

Den Haag luistert niet

We moeten het allemaal ondergaan, want het staat in verdragen en andere regeltjes die ongekozen rechters, die hun mandaat ver te buiten gaan, ons graag opleggen. De rechtse politici die daar iets tegenover zouden moeten stellen, zijn echter vooral bezig elkaar de tent uit te vechten, hun eigen ego’s te bevredigen en aan te schurken tegen de macht. De van oudsher centrumrechtse partijen CDA en VVD hebben hun oorspronkelijke kiezers verraden en zich door links laten intimideren om geen samenwerking aan te gaan met de partijen rechts van hen. De afgelopen decennia hebben ze tal van linkse punten overgenomen.

Waar de overgrote meerderheid van de kiezers ander beleid wil, worden zij op geen enkele manier bediend vanuit Den Haag. Een gepassioneerde minderheid op links dicteert wat wel en niet mag, doordat zij samenwerking over rechts weet te blokkeren of hulp krijgt van (pseudo)rechtse politici die zichzelf in de voet schieten. Daarbij zijn de media er als de kippen bij om incompetentie en meningsverschillen op rechts uit te vergroten en op links te bagatelliseren of onder het vloerkleed te vegen.

Trump stelt terecht dat de westerse cultuur superieur is. Vrijwel elke belangrijke uitvinding, medische doorbraak of andere innovatie is terug te voeren op een klein deel van de wereldbevolking, namelijk blanke westerse mannen, die welvarende maatschappijen hebben gecreëerd waarin de onderlinge verschillen klein zijn en met duidelijk minder racisme en discriminatie dan in de rest van de wereld. Daarom willen zovelen uit andere windstreken hiernaartoe. Het zijn deze maatschappijen die moeten multiculturaliseren, terwijl de rest van de wereld etnisch homogeen moet blijven.

Maar een president die het belang van de eigen bevolking vooropstelt en die niet meegaat in extreem klimaatbeleid, open grenzen en geld uitdelen in binnen- en buitenland, dat moet je natuurlijk niet willen.

Ontvang de beste analyses die de mainstream media niet brengen.
Gratis alle nieuwe OpinieZ-artikelen en analyses in uw mailbox.

Gratis. Afmelden kan altijd met één klik onderaan elke mail.

Bronnen
Getoetst volgens het OpinieZ-toetsingskader vóór publicatie.❯
Elk artikel op OpinieZ doorloopt vóór publicatie een vast controleproces: het OpinieZ-toetsingskader. Daarin wordt gecheckt of de gebruikte bronnen gezaghebbend en actueel zijn, of belangrijke feiten en cijfers kloppen met wat de oorspronkelijke bron meldt, en of conclusies steunen op wat er daadwerkelijk staat. De aanleiding is de gebeurtenis of publicatie waarop het artikel reageert. Primaire bronnen leggen iets voor het eerst vast; overige bronnen bespreken of duiden dat alleen. De cijfers in de tekst verwijzen naar de bronnen hieronder.

OpinieZ bestaat dankzij u!

Geen betaalmuur, geen subsidie — OpinieZ is gratis omdat lezers zoals u ons steunen. Iedere bijdrage helpt ons onafhankelijk te blijven.

Doneer via WhyDonate →belastingvrij · ANBI-erkend
Doneer via GoFundMe →direct aan OpinieZ

Maak OpinieZ jouw voorkeursbron in Google

Bepaal voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt in Google. Zo mis je nooit meer de laatste artikelen en diepgravende analyses van OpinieZ.

Hoe voeg je OpinieZ toe als voorkeursbron?

Klik op de knop hierboven. Je komt op een Google-pagina waar OpinieZ al voor je is opgezocht — vink daar het vakje naast OpinieZ aan en bevestig je keuze. Ben je nog niet ingelogd bij Google, dan vraagt Google dat eerst aan je.

Vanaf dat moment krijgt OpinieZ voorrang wanneer je in Google zoekt naar onderwerpen die wij behandelen: onze artikelen verschijnen dan vaker en prominenter in je zoekresultaten en in Voorpaginanieuws.

Je kunt dit op elk moment weer aanpassen via je Google-zoekinstellingen.

Reacties worden gemodereerd
Lees onze spelregels

OpinieZ reactie spelregels

Reacties op artikelen worden gemodereerd. Reacties moeten inhoudelijk zijn.

Niet toegelaten worden te lange reacties (meer dan 200 woorden) en reacties die een of meer van de volgende kenmerken vertonen:

  • haatzaaien, ophitsing, bedreiging, intimidatie, obsceniteiten, hoge mate van agressiviteit, goedpraterij van gewelddadig extremisme of haatzaaierij, oproepen tot geweld, oproepen tot deportatie van individuen of groepen;
  • antisemitisme, Holocaust-ontkenning, -rechtvaardiging of -bagatellisering, discriminatie, racisme, seksisme;
  • op de persoon spelen, privacyschending, laster, gebruik scheldwoord(-en), gebruik krachtterm(-en);
  • herhaling van standpunten, off-topic opmerkingen, veel taalfouten;
  • reacties in hoofdletters;
  • missie en bekering, evangelisatie, eindtijdverkondigingen;
  • complottheorieën; inzetten van verzonnen gebeurtenissen, 'feiten' en/of cijfers;
  • reclame voor/promotie van concrete politieke partijen, reclame en commerciële boodschappen, crowdfunding, oproepen tot financiële steun en linkdropping.

De redactie gaat niet in discussie over het modereren van reacties.

Bij herhaalde overtredingen of structureel pestgedrag volgt een ban.

Ongeldige e-mail accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

1 Reactie
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Fred
Fred
1 uur geleden
Artikelwaardering :
     

Trump heeft het over de westerse cultuur, en niet de westerse mannen. Dat zie je in Amerika ook, waar leidende bedrijven zoals Google. Microsoft, Nvidia, Qualcomm, Micron, Oracle, Uber en Zoom bijvoorbeeld door mensen van niet westerse etniciteit worden geleid. Dat maakt de boodschap sterk en hoopvol.

1
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex
×