Ons knettergekke asielcircus draait steeds verder de soep in
Kabinet negeert onhoudbare situatie

Gloort er al een beetje licht aan de horizon nu de EU terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers mogelijk maakt? Nou nee, afgaande op het verzet van D66 en de halfslachtige houding van de VVD, beide niet zo blij met deze stap. Ondertussen groeit de opvangcrisis ongehinderd door omdat onze grenzen wagenwijd open blijven staan en wordt steeds meer bekend over de niet gedocumenteerde ‘vluchtelingen’ en de wantoestanden in AZC’s.
Dat ons asielbeleid al jaren een enorme ramp is staat buiten kijf. Het opvangen van talloze ‘vluchtelingen’ kost een vermogen en belast onze samenleving op een onverantwoorde manier, waar de oorspronkelijke bevolking de dupe van is. De onveiligheid neemt toe en er zijn veel te veel statushouders, die niet kunnen of willen meedoen in onze samenleving, niets ophebben met onze westerse waarden en bereid zijn die actief te ondermijnen. Dat dit geen houdbare situatie is spreekt voor zich.
Het minste wat je van onze regering mag verwachten is dat uitgeprocedeerde asielzoekers daadwerkelijk ons land worden uitgezet. Maar ook dat lukt niet: maar een klein deel verlaat Nederland nadat zij daartoe opdracht hebben gekregen.
Wonder
Maar er is op 26 maart jongstleden een klein wonder gebeurd. Het Europees Parlement heeft een (voor hun doen) ingrijpende herziening van het EU-terugkeerbeleid goedgekeurd. U bent over deze opzienbarende gebeurtenis vast grondig geïnformeerd door de MSM, de NOS en onze talkshowtafels, maar voor de zekerheid deze samenvatting door AI.
“Hoewel de exacte, definitieve wettekst uit honderden pagina’s bestaat en de uiteindelijke juridische verordening nog wordt uitonderhandeld met de lidstaten, zijn de kernpunten van het aangenomen onderhandelingsmandaat (gebaseerd op het voorstel van 11 maart 2025 en de stemming in de LIBE-commissie op 9 maart 2026) als volgt:
Kernpunten van het aangenomen terugkeerbeleid (26 maart 2026):
- Verplichting tot medewerking: Derdelanders (niet-EU-burgers) met een terugkeerbesluit zijn verplicht mee te werken aan hun identificatie en vertrek.
- Langere detentie: Lidstaten krijgen de mogelijkheid om migranten zonder verblijfsvergunning langer vast te houden, in bepaalde gevallen tot 24 maanden.
- Terugkeerhubs: Het wordt juridisch mogelijk gemaakt om afspraken te maken met derde landen (buiten de EU) voor het opvangen van afgewezen asielzoekers, zogeheten “return hubs”.
- Striktere regels bij veiligheidsrisico: Voor personen die als een veiligheidsrisico worden beschouwd, gelden strengere regels, waaronder verplichte gedwongen terugkeer.
- Strafbaarstelling illegaal verblijf: Het voorstel biedt ruimte om illegaal verblijf op nationaal niveau strafbaar te stellen.
- Versnelde procedures: Het doel is om het aantal effectieve terugkeerbesluiten te verhogen, aangezien slechts 1 op de 5 mensen die de EU moeten verlaten, daadwerkelijk terugkeert.
Dat is in ieder geval een begin, om mensen die hier niet horen te zijn ook daadwerkelijk uit te zetten. Pieter Cleppe gaf over dat EU-terugkeerbeleid meer informatie in zijn recente artikel voor OpinieZ. Eén detail daaruit: afgewezen asielzoekers mogen alleen naar terugkeerhubs worden gestuurd in landen die ‘de mensenrechten’ respecteren en ze moeten met die landen ook een band hebben: er woont familie, ze hebben er ooit verbleven of ze zijn er langs gereisd (!!) op hun weg naar Europa.
Wat een ontroerende zorgzaamheid om ze niet in een ‘vreemd’ land te plaatsen! Stel je voor dat ze heimwee krijgen. Zodra de locaties van deze ‘humane’ terugkeerhubs bekend zijn is er natuurlijk acuut geen enkele afgewezen asielzoeker meer te vinden die ooit in het bewuste land heeft gewoond, er familie heeft wonen of er langs is gereisd, dat laat zich raden.
Nederland
Je zou verwachten dat de VVD met altijd stoere verkiezingspraatjes, maar ook D66, hun handtekening hieronder zouden zetten. Dat viel tegen. VVD’er Azmani die eerst nog probeerde de handen op elkaar te krijgen voor een afgezwakte versie, onthield zich van stemming. Maar VVD Europa pronkte met het behaalde (strengere) resultaat. Veel D66’ers stemden ook tegen. Op de vraag “Waarom?” antwoordde TikTok-premier Jetten dat dat maar gevraagd moest worden aan de betreffende Europarlementariërs, implicerend dat zij volledig zelfstandig opereren en dat hij hun overwegingen niet kent…
Het leidde bij Wierd Duk tot de volgende reactie:
Hij heeft natuurlijk groot gelijk. “D66 wil het regeerakkoord openbreken omdat een asielvoorstel in Brussel anders is uitgevallen dan ze gehoopt hadden. Dus EU en Europees Parlement zijn nu opeens weer NIET belangrijk? Schizo’s!” schrijft Bas Paternotte op X. En Boris Dittrich zei dat D66 in de Eerste Kamer zeer waarschijnlijk niet voor de strenge asielwetten gaat stemmen. “Ik zie het niet zitten. D66 is daar niet voor.” De steun voor de wetten “is zeer onzeker”, zegt hij. “De wet zit gewoon niet goed in elkaar.” Het zal toch niet…
‘Vluchtelingen’
Het is al sinds jaar en dag bekend dat heel wat asielzoekers helemaal geen vluchtelingen zijn, maar gelukszoekers. Die flessen de zaak, zo stelt migratiedeskundige dr. Jan van de Beek. Ze gooien hun identiteitspapieren weg en verzinnen vluchtverhalen. Dat leidt niet tot scherpere controles. Waarom accepteren we ‘vluchtelingen’ die geen enkel identiteitsbewijs kunnen tonen? Zoals de moordenaar van Lisa?
Er blijken ook ‘vluchtelingen’ terroristen te zijn. Wat een verrassing. En hoe kan het dat hier steun wordt betuigd aan het terreurregime in Iran? Wat doen deze mensen hier? Net als de Syriërs die indertijd voor Assad vluchtten maar nu juichen voor de nieuwe heerser al-Sharaa toen hij onlangs in Duitsland op bezoek was. Maar aan terugkeer denken ze niet. En dan hebben we nog de ‘vluchtelingen’ die in eigen land op vakantie gaan. Plus de veiligelanders zonder recht op asiel en de in andere EU-landen afgewezen asielzoekers die hier opnieuw hun geluk beproeven.
Het is te gek voor woorden. En wat te denken van de misstanden in de AZC’s, die al jaren bekend zijn maar waaraan niets wordt gedaan?
Het is overduidelijk dat we van ons nieuwe minderheidskabinet niets hoeven te verwachten als het om het beperken van de asielinstroom gaat. Het enige wat onze minister Bart van den Brink kon bedenken om meer opvangplekken te realiseren was de oproep om tegen een kleine vergoeding asielzoekers in je eigen huis op te nemen. Ieder huis een mini-AZC. Medecolumnist Paul Verburgt maakte daar al korte metten mee, maar dit zijn dus de bestuurders waarmee wij het moeten doen.
Dwang
Ondertussen worden gemeenten steeds meer onder druk gezet om opvangplaatsen te realiseren, en veel gemeenten geven daaraan gehoor. Ze willen deugen en verdienen er ook fors aan, maar dat vertellen ze natuurlijk niet. Dus wordt er weer een hotel (Hoorn) of een kerk (Leiden) voor deze opvang ter beschikking gesteld.
Maar gemeenten kunnen weigeren. Asielminister Bart van den Brink: “Een gemeente gaat uiteindelijk over de keuze of ze wel of niet meewerken. Ook al heeft het Rijk panden en gronden, uiteindelijk moet de gemeente een vergunning afgeven voor de activiteit die daar plaatsvindt. Dus ik zal altijd met de gemeente uiteindelijk het gesprek moeten voeren om ze te overtuigen.” Is er geen middel om het af te dwingen? Van den Brink: “Dan kom je in ultieme situaties die volgens mij in het Nederlands recht op zichzelf niet de ruimte daarvoor geven. Dus in alle gevallen zal ik met de gemeente moeten spreken. Aan het einde van die spreidingswet kennen we natuurlijk de discussie over dat je een gemeente kan dwingen. Maar dan ben je natuurlijk totaal uit de bocht gevlogen.” Premier Jetten ziet daarentegen wel mogelijkheden om “in te grijpen zodat elke gemeente zijn verantwoordelijkheid pakt”.
Dwars
In Oldebroek wil fractievoorzitter en gemeenteraadslid Tom de Nooijer met zijn partij CVO geen AZC en met dat standpunt heeft hij een monsterzege bij de recente gemeenteraadsverkiezingen behaald. Hij stelt: “We moeten wetten nakomen. Maar niet elke wet is uitvoerbaar. Den Haag heeft bij de totstandkoming van de spreidingswet niet nagedacht over de gevolgen voor Oldebroek. Ik ben geen stempelmachine van Den Haag.”
Hear, hear! Wie volgt?
Onze landelijke overheid laat de burgers in de steek en veel gemeentelijke overheden ook. Zodat de burgers die een eind willen maken aan dit knettergekke asielcircus – en dat is de meerderheid – niet meer vertegenwoordigd worden door de powers that be. Tot zover onze democratie.
OpinieZ is en blijft gratis voor u! Maar we kunnen een bijdrage in onze kosten natuurlijk goed gebruiken. U kunt een donatie doen via GoFundMe. U helpt daarmee OpinieZ in de lucht te houden. Dank voor uw aandacht.
Over de auteur

Recent gepubliceerd
Politiek Nederland24 mei 2026Het kabinet heeft de oorlog verklaard aan de bevolking
Economie17 mei 2026Nederlandse burgers en bedrijven worden financieel uitgekleed
Integratie26 april 2026Overheid kijkt weg van tribale fatbike-terreur
Economie19 april 2026Fuel Protests in Ierland zijn nog lang niet voorbij

Uitstekend stuk, goede samenvatting van het recente volksbedrog.
We gaan een beslissende periode tegemoet. Het CDA is al toe aan een mini-AZC ten huize van de tot roerens toe bewogen andere-wang-christen. Dat wordt vast een succes.
D66 en VVD zijn volledig door de mand gevallen nu openlijk is gebleken dat hun recente truukje om ons weer eens een rad voor ogen te draaien, is mislukt.
Nu komt het aan op de diverse lokale gemeenschappen die zich
teweer gaan stellen tegen overheidsdwang.
Een proces tegen de overheid die ons opzadelt met onuitvoerbare wetten lijkt me interessant. Een proces tegen de landelijke overheid die het recht op huisvesting voor onze bevolking met voeten treedt, lijkt me ook een vruchtbare casus.
De toekomst van ons land staat meer dan ooit op het spel.
Besef vooral dat de rechten die het EVRM geeft, nog steeds gelden: iedere figuur kan en mag asiel aanvragen ook buiten de Europese nieuwbakken systematiek om. Besef ook de terugkeerregeling is een gatenkaas.
Wederom een geweldig goede samenvatting van Alma!
Janmaat van de Centrum partij was de eerste die in de 2e kamer meer dan 45 jaar geleden aandacht voor de asiel immigratie vroeg en het leverde hem hoon en sneer op en hij werd gedemoniseerd! Zoals trouwens alle politici die in de decennia na Janmaat aandacht vroegen voor de steeds meer uit de hand lopende immigratie- en asiel problemen!
Elke logica resp. gezond verstand lijkt gewoon bij de politiek (en niet alleen in Nederland) te ontbreken en men is en blijft volledig losgezongen van de realiteit en de Nederlandse dan wel Europese burgers!
Maar is dat wel zo? Als je kijkt naar veel andere “probleem” dossiers, zie je veelal hetzelfde beeld als bij immigratie! Het lijkt er veel meer op dat er al heel wat langer een heel andere agenda wordt gevolgd, waar SDG’s van de VN, projecten van de WEF en andere NGO’s kennelijk een hoofdrol in spelen!
Ook de “nieuwe” EU wetgeving lijkt positief, maar er is qua randvoorwaarden vrijwel niets geregeld en zoals al door Alma geschreven, was D66 altijd voor Europa en haar wetgeving, maar nu krabbelt hetzelfde D66 (samen met de VVD) al weer terug!
Hier moet wat anders achter zitten!
Het hele asiel circus is een enorme ondermijning van onze samenleving en van onze gezamenlijke geschiedenis, normen en waarden. Een ondermijning van onze sociale zekerheid.
Den Haag doet niets, maar dan ook niets om die ondermijning te stoppen. Ik moet zeggen dat ik mij nu, op mijn ouder wordende dag in Nederland al maar onveiliger voel, m.n maatschappelijk onveiliger. In slechte economische tijden zal de aard van veel mensen naar boven komen. Als het gezamenlijke geld op is, zullen er wellicht groeperingen zijn die gaan plunderen bij mensen waarvan ze inschatten dat er wat te halen is. Mijn grote vrees is een burgeroorlog in Nederland of in Europa. En wij hebben een kabinet dat op ‘de terrasjes zit’ aan de vooravond van die oorlog. Dom en ontkennend dat er een probleem aanstaande is. Dat is wat ik vrees. En dat b.v de huizen prijzen instorten en de hypotheekverstrekker ineens het restant geld dat je nog aan hypotheek er in hebt zitten gaat opeisen. Dus dat je wellicht je huis ook niet meer kan verkopen.
Het probleem met deze EU verordening inzake asielaanvragers is dat het vrijblijvend is, zoals het artikel ook schetst in de opsomming van de onderdelen van de verordening.
Landen kunnen er gebruik van maken.
Landen kunnen het ook zo laten en geen gebruik van maken.
Raad eens welke keuze een regering van D66-VVD-CDA maakt?
Dat zagen wij al op de foto van Jetten met Ursula allebei glimlachend days is alles alweer getekend en er gebeurd niets.
Een voorbeeld:
in het lijstje staat bovenaan: de derdelander is verplicht om mee te werken aan zijn terugkeer.
Tja.
Mensen zijn nu ook al verplicht om reisdocumenten bij zich te hebben, als dat niet het geval is, zijn ze illegale migrant.
De werkelijkheid is dat meer dan de helft van de asielaanvragers onderweg zijn papieren weggooit om niet teruggestuurd te kunnen worden.
Waarom zou dat nu gaan veranderen?
De nieuwe verordening is een papieren constructie die alleen bedoeld is om de EU burgers het gevoel te geven dat er iets gaat veranderen.
Zolang je mensen zonder papieren binnenkant werk je in wezen gewoon mee aan de illegaliteit terwijl eigen mensen zich altijd moeten legitimeren en strafbaar zijn bij het ontbreken van bewijs. Voor asielzoekers is illegaliteit niet strafbaar. Dat stelt illegaliteit op dezelfde waarde als legaliteit.
Iedere aanvraag voor asiel of vluchteling moet gelden :Verplichting tot medewerking en onder ede waarheidsgetrouw afgelegde identiteit en persoonlijke gegevens, bij fraude verlies van status en rechten.
Een verplichting heeft geen gevolgen. Want als de asielaanvrager eenmaal de grens over is, zit je er aan vast.
Volgens de internationale verdragen zoals het Marrakesj pact, moeten illegale migranten gelijk behandeld worden als legale.
De migranten weten dat ze zonder papieren niet terug kunnen.
Dus werken ze niet mee. Ze vragen zich helemaal niet af of het wel of niet verplicht is. Want de verplichting heeft geen gevolgen.
Er is slechts één oplossing om van deze asielwaanzin af te komen en dat is het opzeggen van het EVRM en het Vluchtelingenverdrag, dat ooit bedoeld was voor de vluchtelingen a.g.v. de 2e WO. Zolang dat niet gebeurt zullen activistische rechters, ( is dat geen pleonasme?), alle pogingen om iets aan de instroom te doen, tegenhouden.
De nieuwe migratiepact stelt ook niets voor want de EU is helemaal niet tegen migratie in tegendeel. Zogenaamd rechtse ministers die roepen ‘hoe meer hoe beter’ zeggen daarmee genoeg. Links in de Eerste kamer zal ok alles blokkeren. Wij zullen moeten wachten tot een opstand waar niemand op wacht. Maar links creëert intussen die mogelijkheid wel. Maar wat verdiend beter een land die D66 de baas maakt?
De 21e eeuw gaat de geschiedenisboeken in waar onze nazaten bij zullen gruwelen. Nederland, Europa was ooit een welvarend land/werelddeel. . . Binnen enkele jaartjes is het hier beroerder, onveiliger, smeriger en ellendiger dan eind 1800
Rome before the fall…
Met dit verschil, dat het nu overvol is met mensen die hier vreemd zijn.
Je vergeet dat de geschiedenis wordt geschreven door de overwinnaars. In 2100 zal de Nederlandse opperkalief/mullah/ayatollahs de 21e eeuw beschrijven als het pad naar de overwinning.
Dankjewel voor je uitstekende stuk!
De uitlegpoging(en) van huidige bewindslieden is(zijn) niet erg relevant; de genoemde maatregelen en het dreigement van dwang met eventuele consequenties voor gemeentes of anderen die weigeren mee te werken gaan, als ze al van kracht worden, de groeiende problematiek niet oplossen. Het is niets meer of minder dan wrijven in een almaar groter wordende vlek.
Zolang een meerderheid van de kiesgerechtigden in Nederland blijft stemmen op partijen die er geen problemen mee hebben om het deel van de kiezers, die op partijen stemmen die wel bereid zijn om het groeiende probleem van de massa immigratie een halt toe te roepen en terug te dringen, volledig te negeren zal het probleem alleen maar blijven groeien en lelijker worden.
U geeft de burger weer moed. Gaat het dan toch lukken om Nederland weer op eé’n te zetten?
Onze regering wenst de instroom niet te beperken. Nu hebben we al te weinig woningen en opvanglocaties. De tekorten van artsen, leraren, verzorgende etc kunnen we nu al niet oplossen en komen euro’s tekort om alles te financieren. Deze heilloze weg leidt tot chaos.
Het asiel systeem is jaren geleden al in de soep gedraait, dat is niet zo sinds pak ‘m beet 2024. Dat gaat al terug jaren 80 vorige eeuw, en telkens opnieuw discussie zus en discussie zo. Het gaat al jaren over versobering van de opvang, maar van versobering is totaal geen sprake. Dan was het ook weer een plan om een aanmeld centrum te hebben waar iedereen naar toe moet. Dat is er maar loopt ook al jaren en vele boetes verder die u en ik kunnen betalen via de belastingen. Via msm hoor je alleen maar geklaag over dat het zo erg is dat mensen buiten moeten slapen bij de opvang. Als je zoals ik regelmatig buiten komt in mijn stad in de vroege ochtend liggen her en de de daklozen op de metro stations, pleinen en op minder in het zicht zittende plekken, of zelfs bij het locale voetbalveldje in de wijk.
Nu hoor je via de msm weer het plan om iemand in huis te nemen tijdelijk en voor maar 3 maanden gezien naar dit en gezien naar dat om het goed te laten verlopen voor het gast gezin. Heb je kinderen die nu examen doen, mag je na het examen eens gaan zien waar zoon of dochter lief een kamer kan krijgen voor redelijk, dat vind je dus niet! Nog thuis wonende kinderen boven de 25 is ook een schande. Dat neem ik die kinderen niet kwalijk, nee dat is verwijtbaar aan de asiel opvang en gemeentes die voorrang geven aan niet Nederlandse mensen.
Je hoort niets over mensen die gevlucht zijn omdat ze Christelijk zijn Joods. Massamoord in afrikaans land en gevlucht hoor je niemand over. Zijn er vast ook niet. Gezin dat het zat is uit Israel, vraagt in Nederland asiel aan vanwege aanhoudende bombardementen vanuit Libanon uit Iran, maar niet denken dat die hier asiel krijgen! Elke nu in Ter Apel zittende asielzoeker gewoon in een bus zetten (kosten eigen vervoer) naar Amsterdam!
je aanpassen aan hun text, prima! het is mogelijk dat media en scholen
steunpilaren zijn van links socialisme
Ter zijde.
De Repatrianten – de landgenoten overzee – uit Zuid-Oost Azië waren personen uit twee culturen. Hun nazaten hebben zich hier inmiddels volledig aangepast. Hebben bepaalde trekken uit die cultuur behouden. Maar dat is vergelijkbaar met onze landgenoten eigen. De Friezen, Groningers, Zeeuwen, Limburgers en Brabanders etc.
Ongelooflijk is dat vele binnenkomers – laat ik het grof schrijven – het gewoon vertikken zich hier aan te passen. Ik de ergste gevallen hun cultuur opdringen.
Dat dit inzicht niet is gekomen bij de meeste verantwoordelijken, die uit het volk zijn gekozen, is catastrofaal te noemen.
Doet me denken aan het Zakdoekje Leggen Niemand zeggen . . . Hier zet ik mijn Azetseetje neer. . . . al wie er omkijkt is rechtsextreem alweer. . .
** was in een artikel geplaatst. Had hier geplaatst. Ouderdom komt met gebreken zeggen ze”
Beste Alma,
Elke migrant – of die nu door het magische luikje ‘asiel’ of via een andere route de reis maakt – is een kansenverbeteraar vanuit de verwachting dat het reisdoel betere kansen, voorzieningen e.d. biedt dan die voorhanden in het eigen land. Of zelfs dat die voor je kinderen – al dan niet nog diep in de boerenkool – beschikbaar zullen zijn.
60+ jaar ontwikkelingswerk, kredieten, financieringen en handelsovereenkomsten hebben helaas geen gelijke tred weten te houden met de bevolkingsexplosie en het veelal wrakke bestuur in die verre streken (niet in het minst mede mogelijk gemaakt door al die prachtige initiatieven). De Oxfam-Novibs van deze wereld zijn eigenlijk dus buitengewoon succesvol, maar verdienen aan het in standhouden van een zieligheidsverhaal. Idem dito de lokale machthebbers.
Het individu dat loskomt van de geboortegronden – en vaak gezien wordt als een investering/verdienmogelijkheid voor de achterblijvers – heeft vanuit de eigen cultuur en omstandigheden een heel ander beeld van de risico’s dan wij hier in reisdoel land van melk en honing.
Het is dus meer dan potsierlijk dat wij vanuit ons ten aanzien van hen al decennia lang niet-werkend perspectief menen te kunnen oordelen hoe dat nu allemaal qua wel of niet asiel in elkaar zou steken. Dit natuurlijk tegen de achtergrond van de terreur van de lage verwachtingen, dat we sowieso zo’n 80 % goedkeuren. Het moet natuurlijk wel leuk blijven.
Het zegt meer dan genoeg, dat tot op heden een integrale discussie over de werking van Vreemdelingenwet 2000 – het cooptieve meesterwerk van ene Job Cohen – absoluut onmogelijk is. B.v. het meer dan curieuze punt dat wettelijk de toegang tot adspirant asielzoekers door Vluchtelingenwerk gegarandeerd is.
Remember Aad Kosto zijn huisje.
“Ons knettergekke asielcircus draait steeds verder de soep in “. Maar wat kan je anders verwachten als er knettergekke “verantwoordelijken gewoon hun gang blijven gaan met het ongelimiteerd binnenhalen van duizenden “vluchtelingen” ? Zag u gisteravond (10-4-2026) de hiervoor verantwoordelijke “minister” ook op tv wauwelen over “vluchtelingen”, spreidingwet en verplichte AZC’s ? Deze “minister” (v.d.Brink) kwam op mij over als een volleerd dictator. Wat dit soort mensen bezield is mij een groot raadsel. In de dorpen/steden waar een AZC is gevestigd is ’t in de meeste gevallen één grote rotzooi geworden door die “vluchtelingen”; zie Ter Apel. Budel enz. enz. Geheel Nederland gaat gebukt onder dat soort, woningen te kort, zorg staat op instorten, geweld alom, maar de instroom gaat gewoon door ! Maar de verantwoordelijken zorgen er wél voor dat die parasieten nóóit in hun eigen woonomgeving terechtkomt !
Hoogste tijd om een héél grote schoonmaak te houden onder de verantwoordelijken van deze groeiende ellende en verloedering in ons eens zo rijke en fraaie landje.