Abonneer je gratis op OpinieZ →

OpinieZ — altijd onderbouwd.

Een breed rechts geluid, van liberaal tot conservatief. Opinie en nieuwsanalyse, met de bronnen onder elk artikel. Gratis voor iedereen, zonder betaalmuur. Geen ophef om de ophef, geen complotten, en geen podium voor antisemitisme of racisme. Rechts, maar niet dát soort rechts.

Lees waar we voor staan →
Naar de voorpagina
Colofon

Hoe zit het met die gedroomde wereldregering van de VN?

Vriend van dictators, vijand van de natiestaat

Titelfoto bij artikel Hoe zit het met die gedroomde wereldregering van de VN? Alma van hees opiniez

Foto: CC0.

De Verenigde Naties, in optimistische tijden opgericht om een volgende wereldoorlog te voorkomen, varen al decennia in zeer troebel water. Niet alleen is de organisatie in opspraak vanwege allerlei schandalen (seks, omkoping, financiering van terreurgroepen enzovoort), de VN geeft ook alle ruimte aan vijanden van het Westen. Dat is logisch als je als VN invloed wilt uitoefenen in de hele wereld. Zelfverloochening vanwege machtswellust. Maar wat blijft er dan nog van je over? En hoe zit het met het ideaal van de wereldregering die de VN volgens eigen zeggen zou moeten zijn?

Laten we eens aannemen dat de VN, na de Tweede Wereldoorlog in het leven geroepen om nieuwe oorlogen te voorkomen, de ambitie heeft om als een soort wereldregering te functioneren: de baas over alle landen. Voor sommige lezers is dit misschien een veel te wild idee, maar dat geeft niet. Laten we eens voortborduren op deze veronderstelling en zien waar dat ons brengt.

“Niet-bindende afspraken”

Als je als een wereldregering wilt functioneren, dus autonome landen wilt overrulen, moet je dat natuurlijk nooit zeggen, want dan begint elk land te steigeren. Je moet het subtieler aanpakken. Je moet zeggen dat je natuurlijk never en nooit andere landen de wet wilt voorschrijven – en daartoe ontbreekt je trouwens ook elke bevoegdheid. Nee, je presenteert een heel ander verhaal. Een verhaal waarin je als overkoepelende wereldorganisatie aan alle landen zoveel moois te bieden hebt: vrede en veiligheid, mensenrechten, humanitaire hulp en duurzame ontwikkeling (Agenda 20301).

Coalitieakkoord lijkt verdacht veel op VN-Agenda 2030

Je tuigt jezelf vervolgens op met talloze commissies en subcommissies over elk denkbaar onderwerp om die ‘goede’ doelen na te streven. Maar nog belangrijker: je richt allerlei intergouvernementele of supranationale organisaties op, die door niemand worden gecontroleerd. Geen enkel land wil deze boot missen en zich buiten de wereldorde plaatsen, dus varen ze mee, wellicht naïef gelovend in ‘niet-bindende afspraken2’.

Meesterzet

Dat laatste is een meesterzet van de VN, want dat niet-bindende wordt in de praktijk wel als verplichting uitgelegd. En dat is ook begrijpelijk. Als je als land je handtekening zet onder het streven naar bepaalde doelen, wordt verwacht dat je vervolgens actie in die richting onderneemt. Doe je dat niet, waarom tekende je dan? Never mind elk ontbrekend juridisch kader of democratisch mandaat. Met die handtekening heb je je als land tot iets verplicht, ook al kan dat niet afgedwongen worden.

En zo zijn de zogenaamd niet-bindende afspraken razend populair geworden bij clubs die de democratie niet hoog in hun vaandel hebben staan. Want zonder formeel of juridisch kader zijn de democratische spelregels ook niet van toepassing. En dat komt heel goed uit. Want aan de mening van de burger bestaat geen enkele behoefte.

Cultuurrelativisme

De Verenigde Naties zijn gebaseerd op westerse waarden, waaronder het bevorderen van de mensenrechten en fundamentele vrijheden. Maar als je alle landen ter wereld aan je binden wilt, inclusief de (islamitische) dictaturen die mensenrechten schenden, kan je natuurlijk niet binnenkomen met de boodschap dat mensenrechten en vrijheid het belangrijkste zijn. Dan word je direct afgevoerd door de achterdeur. Dus je zweert dat alle culturen gelijkwaardig zijn, alle mensen gelijk zijn en je glimlacht vriendelijk tegen dictators en neemt ze op in een van je vele subclubs. En zet de ergste vrouwenrechtenschenders3 als voorzitter voor het bevorderen van vrouwenrechten in, enzovoort. Je moet ze tenslotte ergens laten.

Migratie

Een wereldregering die naties wil verzwakken (lang leve het globalisme!) en daarmee hun nationale identiteit en geschiedenis wil wissen, is vanzelfsprekend voor migratie. Daarmee sla je zoveel vliegen in één klap! De islamitische wereld krijgt een vrijbrief voor de jihad, de ontwikkelingslanden krijgen door migratie opeens rechten en voet aan de grond in het Westen. En verder wordt het een chaos in het Westen met elkaar bestrijdende groepen en dat is ook winst, want het verzwakt de natiestaten.

Natuurlijk wordt dat niet zo verkocht, zoals ook blijkt uit deze toespraak van VN-baas Guterres. Een veelgebruikt argument is dat het Westen migranten nodig heeft vanwege de vergrijzing, een argument dat al lang geleden onderuit is gehaald. Het is trouwens ook een egoïstisch argument, uitgaand van westerse behoeften. Een andere rechtvaardiging is dat het Westen schatplichtig is aan de derde wereld vanwege kolonisatie en white supremacy, dus we moeten voor deze slachtoffers buigen en voor hen zorgen, want zelf zijn ze daartoe niet in staat en wij hebben hen bestolen. Een onzinnig en bovendien denigrerend argument.

Ontvang de beste analyses die de mainstream media niet brengen.

Die massa-immigratie werkt in ieder geval heel goed om de westerse samenlevingen in chaos te storten, zoals we momenteel in Frankrijk zien met de zogenaamde scholierenprotesten.

De ideale wereld

Boven alles moet je een verhaal verzinnen, Agenda 2030, over een ideale wereld waarin het voor iedereen veel beter toeven is. Nee, geen islamitisch kalifaat, want dat slaat niet aan in de westerse wereld. Je maakt daar een ‘groen’ kalifaat van om de planeet te redden van de opwarming door het verstoken van fossiele brandstoffen. Een drogreden (waarom geen kernenergie?), maar dankzij de eindeloze hersenspoeling door de media slaat dat wel aan. Schuld en boete, en zo bereiken we de verlossing van onze imaginaire zonden en voelen we ons goed.

Het mooie is dat die fossielvrije wereld c.q. het totalitaire ecoparadijs een praatje is dat uitsluitend voor westers publiek is bestemd. U dacht toch niet dat China, Rusland en de rest van de niet-westerse wereld zich daaraan iets gelegen laten liggen? Ze nemen zelfs niet de moeite om een tegenstem te laten horen. Maar glimlachen vriendelijk terug en incasseren de winst. Bingo!

Westerse zelfmoord

Terugkerend naar de hypothese dat de VN de wereld wil regeren, lijkt het daar wel veel op als je naar de werkelijkheid kijkt. De acties die je vanuit dit motief voorspelt, zie je dagelijks om je heen. Dat wil niet zeggen dat dit uitgangspunt daarmee bewezen is. Er zijn ook andere – veel mooiere – motieven voor dit handelen te bedenken, en daar gaf ik ook al voorbeelden van.

Maar met al die goedwillende alternatieve verklaringen blijft er één groot probleem. Een immens probleem. Dat je als westerse VN je eigen waarden verloochent vanwege Der Wille zur Macht. En dus sluit je je ogen voor terreur en schending van alle waarden waar het Westen voor staat.

Wat blijft er dan nog van je over? Een zielloze en zieltogende organisatie met nog steeds veel praatjes, maar steeds minder geld4.

Ontvang de beste analyses die de mainstream media niet brengen.
Gratis alle nieuwe OpinieZ-artikelen en analyses in uw mailbox.

Gratis. Afmelden kan altijd met één klik onderaan elke mail.

Bronnen
Getoetst volgens het OpinieZ-toetsingskader vóór publicatie.❯
Elk artikel op OpinieZ doorloopt vóór publicatie een vast controleproces: het OpinieZ-toetsingskader. Daarin wordt gecheckt of de gebruikte bronnen gezaghebbend en actueel zijn, of belangrijke feiten en cijfers kloppen met wat de oorspronkelijke bron meldt, en of conclusies steunen op wat er daadwerkelijk staat. De aanleiding is de gebeurtenis of publicatie waarop het artikel reageert. Primaire bronnen leggen iets voor het eerst vast; overige bronnen bespreken of duiden dat alleen. De cijfers in de tekst verwijzen naar de bronnen hieronder.

OpinieZ bestaat dankzij u!

Geen betaalmuur, geen subsidie — OpinieZ is gratis omdat lezers zoals u ons steunen. Iedere bijdrage helpt ons onafhankelijk te blijven.

Doneer via WhyDonate →belastingvrij · ANBI-erkend
Doneer via GoFundMe →direct aan OpinieZ

Maak OpinieZ jouw voorkeursbron in Google

Bepaal voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt in Google. Zo mis je nooit meer de laatste artikelen en diepgravende analyses van OpinieZ.

Hoe voeg je OpinieZ toe als voorkeursbron?

Klik op de knop hierboven. Je komt op een Google-pagina waar OpinieZ al voor je is opgezocht — vink daar het vakje naast OpinieZ aan en bevestig je keuze. Ben je nog niet ingelogd bij Google, dan vraagt Google dat eerst aan je.

Vanaf dat moment krijgt OpinieZ voorrang wanneer je in Google zoekt naar onderwerpen die wij behandelen: onze artikelen verschijnen dan vaker en prominenter in je zoekresultaten en in Voorpaginanieuws.

Je kunt dit op elk moment weer aanpassen via je Google-zoekinstellingen.

Reacties worden gemodereerd
Lees onze spelregels

OpinieZ reactie spelregels

Reacties op artikelen worden gemodereerd. Reacties moeten inhoudelijk zijn.

Niet toegelaten worden te lange reacties (meer dan 200 woorden) en reacties die een of meer van de volgende kenmerken vertonen:

  • haatzaaien, ophitsing, bedreiging, intimidatie, obsceniteiten, hoge mate van agressiviteit, goedpraterij van gewelddadig extremisme of haatzaaierij, oproepen tot geweld, oproepen tot deportatie van individuen of groepen;
  • antisemitisme, Holocaust-ontkenning, -rechtvaardiging of -bagatellisering, discriminatie, racisme, seksisme;
  • op de persoon spelen, privacyschending, laster, gebruik scheldwoord(-en), gebruik krachtterm(-en);
  • herhaling van standpunten, off-topic opmerkingen, veel taalfouten;
  • reacties in hoofdletters;
  • missie en bekering, evangelisatie, eindtijdverkondigingen;
  • complottheorieën; inzetten van verzonnen gebeurtenissen, 'feiten' en/of cijfers;
  • reclame voor/promotie van concrete politieke partijen, reclame en commerciële boodschappen, crowdfunding, oproepen tot financiële steun en linkdropping.

De redactie gaat niet in discussie over het modereren van reacties.

Bij herhaalde overtredingen of structureel pestgedrag volgt een ban.

Ongeldige e-mail accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

1 Reactie
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Hkr
Hkr
59 seconden geleden
Artikelwaardering :
     

Scherpe analyse. Helaas is het zo, dat de grote massa zich blijvend laat inpakken door angst. Die angst wordt op allerlei manieren aangewakkerd door oa vermeende klimaatonzin te verkondigen. Een klimaat dat altijd blijvend varieert is opeens door een politicus Al Gore tot een statisch gebeuren verheven. Notabene met argumenten die allemaal door de werkelijkheid werden achterhaald. Ik heb voor de aardigheid die beruchte en bekroonde film nogeens bekeken. Massabeïnvloeding zou een prima titel zijn geweest. Maar die massa controleert niet, wat erin beweerd wordt, maar laat zich blijvend in de luren leggen, gedreven door angst. Dat is het oudste middel ter wereld, om macht uit te oefenen en verdringt elke werkelijkheid voor individuele mensen. En dat geeft het probleem volgens dus aan.

1
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex
×