Next level linkse indoctrinatie door de Raad van State
Wonderlijk pleidooi voor 'intergenerationele eerlijkheid'
- Next level linkse indoctrinatie door de Raad van State - 6 september 2026
- Amerikaanse staten en Nederland lopen voorop bij verruiming abortuswetgeving - 21 augustus 2026
- De volgende massa-invasie in Ceuta wordt al voorbereid - 9 augustus 2026

Foto: Raad van State/Tineke Dijkstra.
We zijn in het linksdraaiende overheidsdiscours al aardig gewend aan metaforen, newspeak en andere vormen van list en bedrog, maar de Raad van State tilt deze indoctrinatie naar een hoger niveau. Zij bekommert zich om de toekomstige generaties en wil daar meer aandacht voor, zelfs in de Grondwet. De Raad van State beweert precies te weten wat goed is voor jongeren: zorgvuldig geselecteerde burgerberaden, toekomstambassadeurs en ombudsmannen voor jonge generaties.
Als u de term ‘intergenerationele eerlijkheid’ hoort, waar denkt u dan aan? Intergenerationele eerlijkheid houdt eerlijkheid tussen generaties in. Dat moet vast betekenen dat ouders die voor hun kinderen een erfenis bij elkaar hebben gespaard dat geld ook probleemloos aan hun kinderen kunnen nalaten. Zonder dat de overheid daar een steeds groter deel van claimt.
Erfbelasting
Helaas, dat betekent ‘eerlijkheid’ niet. Want het is namelijk heel oneerlijk dat niet iederéén ouders heeft die iets aan hun kinderen kunnen nalaten. Iedereen moet gelijk zijn en is dat niet het geval, dan zorgt onze overheid daar wel voor door bijvoorbeeld erfenissen steeds zwaarder te belasten. Alsof zij recht hebben op dat geld, waar al tig keer belasting over is betaald.
Om de geesten rijp te maken voor deze ‘diefstal’ wordt dan ook (natuurlijk!) een rammelend onderzoek van het Centraal Planbureau gepresenteerd waaruit moet blijken dat de meeste mensen dit een goed idee vinden. In werkelijkheid is de erfbelasting de meest gehate belasting en is 78% tegen verhoging daarvan. Is het gek dat ‘onderzoek’ tegenwoordig wantrouwend wordt bekeken? Het is maar al te vaak een instrument van de machthebbers om hun agenda kracht bij te zetten.
Newspeak
Het woord ‘eerlijkheid’ heeft inmiddels zijn betekenis verloren en is een woke buzzwoord geworden om critici de mond te snoeren. Hetzelfde is gebeurd met ‘rechtvaardigheid’ (voor wie?) en ‘medemenselijkheid’ dat alleen voor asielzoekers lijkt te gelden en niet voor de Nederlandse ingezetenen. Zo zijn er nog veel meer voorbeelden te geven.
De taal verandert of evolueert altijd onder invloed van de tijd, maar in dit tijdsgewricht wordt de betekenis van woorden opzettelijk veranderd of zelfs omgekeerd om de linkse agenda te dienen. D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt gaf daar onlangs weer een mooi voorbeeld van door onderzoek te eisen naar websites die ‘geslachtsverandering’ afwijzen en de nadelen benoemen. Het is allemaal desinformatie, vindt zij. Lees: onwelkome feiten die verzwegen moeten worden.
Orwell heeft deze totalitaire machtsgreep door taal – newspeak – al decennia geleden beschreven.
Toekomstige generaties
De Raad van State, die zich voor zover ik weet voorheen met toetsen van wetten en zo bezighield (‘onafhankelijke adviseur van de regering en het parlement over wetgeving en bestuur’), heeft zich op een onbewaakt moment tot beleidsorgaan omgevormd. Ze hebben zich ontfermd over het klimaatbeleid, en nu werpen ze zich daarvoor op als vertegenwoordiger van toekomstige generaties. Toekomstige generaties moeten een structurele plaats krijgen in wetgeving, bestuur, instituties en mogelijk zelfs in de Grondwet. Ja, u leest het goed. Niet alleen voor de jongeren van nu, maar voor toekomstige ongeboren generaties.
Het is wel knap dat ze weten wat toekomstige generaties willen en denken. Geloven ze daar nu echt zelf in? Want het is natuurlijk totale onzin. Niemand weet wat toekomstige generaties willen, maar de Raad van State meent de wensen van foetussen en hun nakomelingen te kunnen voorspellen. En raad eens wat: die wensen komen volledig overeen met hun eigen wensen. Want zij weten wat goed voor de mensheid is, al geboren of niet. Wat een verrassing!
Recht op de toekomst
Zonder enige gêne schrijft de Raad in het Jaarverslag 2025: “Regering en parlement zullen nog meer dan nu het geval is over de grenzen van de huidige generatie heen moeten durven kijken. Zij moeten zich rekenschap geven van hun verantwoordelijkheid voor een leefbare wereld voor de kinderen van onze kinderen en kleinkinderen. De verantwoording die daarvoor ooit zal worden afgelegd, zal als het ware naar voren moeten worden getrokken, naar het ‘hier en nu’. Zo ontstaat voor toekomstige generaties een recht op de toekomst dat zij niet zelf kunnen afdwingen. Onze generatie kan dat wel.”
Burgerberaden
De Raad van State heeft ook al wat ‘innovatieve’ instrumenten bedacht, zoals “… ‘ingeburgerde’ burgerberaden, een zogeheten toekomstambassadeur in relevante beleidssectoren en een ombudsfunctie voor toekomstige generaties dragen bij aan gerichte aandacht voor jongeren en voor de generaties na hen.” Die burgerberaden, zoals voor het klimaatbeleid, vinden ze veelbelovend. Logisch. Zet daar een zorgvuldig geselecteerd groepje ‘gewone’ burgers in die na wat hersenspoeling precies zeggen wat zij willen en voilà, hier heb je je ‘democratische legitimiteit’.
Dit recept bevalt ze blijkbaar zo goed dat ze het graag ook voor ‘jongeren’ willen inzetten, van wie de stem te weinig wordt gehoord. Nou, dan moeten ze nog veel scherper gaan selecteren dan bij het burgerklimaatberaad. Twee jaar geleden schreef ik al over de ruk naar rechts onder de jonge kiezers, hier maar ook in heel Europa. Dat aandeel zal gestaag zijn gegroeid, want niemand kan toch menen dat de grote winsten van AfD en Marine Le Pen in de peilingen hun oorzaak vinden in verwarde witte extreemrechtse bejaarden die en masse hun stem laten horen? Op welke partij ga je stemmen als je als jongere vanwege dat geweldige klimaat-, natuur-, asiel- en stikstofbeleid niet eens een huis kunt vinden om een zelfstandig leven te kunnen beginnen?
Armoedig
Het is wel heel armoedig dat je als Raad van State samen met al je geestverwanten je toevlucht moet nemen tot list en bedrog, leugens en metaforen, manipulatie en newspeak om je beleid aan de naïeve burger te verkopen die dit anders zou afwijzen. Dat zegt wel wat over de kwaliteit en aantrekkelijkheid van dat linkse beleid… en lukken deze kunstgrepen niet, dan wordt het je gewoon door de strot geduwd met allerlei dwingende argumenten (dit is nu eenmaal de wet, het moet van Brussel, het kan niet anders enzovoort).
Het is nog armoediger als je als linkse ‘democratische’ bestuurder niets anders kunt dan je eigen beleid uitvoeren en met dwang opleggen. Met democratie heeft dat niets meer te maken. Laten we het dan noemen wat het is: totalitair.
OpinieZ bestaat dankzij u! Geen betaalmuur, geen subsidie — OpinieZ is gratis omdat lezers zoals u ons steunen. Iedere bijdrage helpt ons onafhankelijk te blijven. |
|

Het zijn allemaal leugenaars in welke politieke functie ook .
Brussel met zijn propaganda !!
Beterweters net als die Bontenbal cda die wel even wil verbieden wat je kind wel en niet mag eten drinken of roken .
Laat hij zijn eigen kinderen het leven zuur maken deze linkse dictator.!
Ons leven bepalen .
Nou sorry verkeerde persoon ik laat me door niemand de les lezen uit de politiek
Never trust your government.
Ik heb nooit het nut begrepen van de Raad van State. Elke wet in de TK wordt eindeloos voorgekookt in commissies en voorzien van advies door instituten als RIVM, WRR, SCP enzovoort en kan getoetst worden door rechters. De toegevoegde waarde van de Raad van State is vooral dat overbodige politici daar benoemd kunnen worden.
Maar het wordt nog erger als we zien wat voor adviezen de Raad van State brengt:
“Zij moeten zich rekenschap geven van hun verantwoordelijkheid voor een leefbare wereld voor de kinderen van onze kinderen en kleinkinderen. “
Tja juist die ‘leefbare wereld’ is nu bij uitstek iets waar iedereen anders over kan denken bij onderwerpen als migranten, stikstof, vaccinatie en energietransitie.
De Raad van State doet echter alsof het allemaal éénduidig is.
Laat de toekomstige generatie gewoon zijn eigen beslissingen nemen.
Raad van State is een verlengde van de regering met een stempel van uitzonderlijke wijsheid. Wat zij bepalen geldt als de summum van de waarheid in hun voorstelling. En men gelooft dat.
Helder beekd van de werkelijkheid die met ogen ter linker zijde niet gezien worden.
Als of de spiegel beslagen blijft na het douchen en alleen een schone doek hun zicht weer kan verhelderen.
Moeten we dan och maar vaker de poetslap gaan gebruiken.
Dank.
Ik zie meer in een gekozen burgemeester.
Het is de hoogste tijd om de communistische agenda in de EU te beëindigen. Ideologische gelijkheid is dodelijk voor de geest. Alleen verschillen en daarvoor nodige wil om iets te bereiken houden ons actief bezig. Bij links is werken niet lucratief. Met communistische gelijkheid stopt de bereidheid tot presteren en begint de corruptie, haat en nijd en jalousie. Allemaal eigenschappen rijk vertegenwoordigd in het communisme. Helaas zit Nederland al een halve eeuw in de foute richting met in de laatste jaren een gevaarlijke radicalisering.
Die zelfgekozen instituten worden onze ondergang, Met dank aan Rozemuller , Duivedak en de rest van de linkse maffia.