Praten over remigratie is vloeken in de kerk

Politici lopen met grote boog om terugkeerbeleid heen



 
West-Europese landen zuchten onder de ongecontroleerde instroom van niet-westerse immigranten, die hun samenlevingen belasten. Met name bij de islamitische nieuwe medelanders is een te groot deel niet van plan te integreren, maar te domineren of koloniseren. Wat te doen? Meer en meer klinkt de roep om remigratie. Dat is natuurlijk vloeken in de linkse kerk. Maar heeft links betere oplossingen of geeft ze ons land liever op?

In Wenen spreekt inmiddels de helft van de leerlingen op de basisschool de taal van het land, Duits, niet meer. Dat betekent dat hun ouders het Duits ook niet beheersen want anders hadden ze het hun kinderen wel geleerd. Waarschijnlijk zitten die ouders in de bijstand, want de taal van het land waar je woont niet spreken geeft je weinig kansen op de arbeidsmarkt.

Het Duitse Bild schreef dat Syrische vluchtelingen vaak opzettelijk zakken voor het taalexamen om zodoende niet te hoeven werken en in de bijstand te kunnen blijven hangen. Maar ja, als twee derde van die nieuwe immigranten eerst nog moet leren lezen en schrijven, is er ook geen beginnen aan. Lees het verslag van een Duitse leraar, het is werkelijk dramatisch. Zelfs de makkelijkste rekenopgaven (5+6 of 7−4) leveren al grote problemen op.

Zou het hier anders zijn?

Wat gaat de minister doen? Niets waarschijnlijk. Handhaving is een onbekend woord, zeker als dat inhoudt dat je de nieuwe medelanders op hun plichten wijst.

 

Moeilijk, moeilijk

De moeder van mijn Turkse schoonzusje vond de Nederlandse taal ook moeilijk, moeilijk. Maar ze kon prima overleven in de Turkse parallelle samenleving in Rotterdam zonder een woord Nederlands te spreken. En als dat toch nodig was, bij bezoeken aan het ziekenhuis bijvoorbeeld, schakelde ze haar dochters in die het Nederlands perfect beheersen.

“Ik spreek eigenlijk altijd Arabisch met mijn vrienden,” zei een statushouder verontschuldigend over zijn slechte beheersing van de Nederlandse taal. Hij heeft immers genoeg mensen van zijn eigen stam om zich heen met wie hij kan spreken. En in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen hoorden we nu niet alleen wervende teksten in het Turks en Arabisch, maar ook in de taal van de Pakistanen. Zo schiet het lekker op met de integratie. DENK spande de kroon: geen enkele woordvoerder sprak de kiezers aan in het Nederlands. Maar in de jacht op de islamitische kiezer volgen heel wat partijen dit voorbeeld.

 

Ierland

In Ierland zijn zoveel ‘asielzoekers’ welkom geheten dat een Ierse jongen moedeloos voor zich uitkijkt in zijn klas, die grotendeels bestaat uit Afrikanen die zich niet echt met de les bezighouden.

Die nieuwe populatie komt de kwaliteit van het onderwijs beslist niet ten goede. Maar ja, wat wil je met een woke-premier die de Ierse geschiedenis uitwist? Wat doe je dan als inheemse ouder? Zo snel mogelijk je kind op een andere school plaatsen, zoals Femke Halsema al jaren geleden deed. Maar zijn die andere scholen er nog? Of ben je dan op privéscholen aangewezen waar je veel geld voor moet betalen?

 

Integratie mislukt

Je kunt zo langzamerhand wel concluderen dat de integratie van te veel islamitische migranten grotendeels is mislukt en ook nooit wat gaat worden. Niet alle mensen en culturen zijn gelijk. En open grenzen helpen onze samenleving om zeep. Collega-auteur Jan Gajentaan schreef recent dat er een volledige asielstop moet komen, maar dat dat niet gaat gebeuren omdat ons eurofiele kabinet nog steeds in EU-maatregelen gelooft die de immigratie moeten gaan beperken. Maar het nieuwe EU-migratiepact is een fata morgana. Bovendien hebben Hongarije, Polen, Slowakije, Tsjechië en Letland al aangekondigd geen asielzoekers op te nemen en ook geen boete van € 20.000,- per geweigerde ‘vluchteling’ te betalen, zoals dit pact voorschrijft.

Arme vluchtelingen?

 

Tegenbeweging

Veel burgers in West-Europese landen lijden onder de massa-immigratie uit niet-westerse culturen, laten daar ook eindeloos hun stem over horen maar er wordt niet geluisterd. Dus ontstaat er een tegenbeweging die steeds feller wordt.

De nieuw opgerichte partij door Rupert Lowe, Restore Britain, is daar een goed voorbeeld van, maar het is in het Verenigd Koninkrijk ook wel een onvoorstelbare puinhoop. Schoolkinderen bevechten elkaar met machetes. Scholen gaan geregeld in lockdown vanwege safety concern. Groot Brittannië heeft Zweden van de eerste plaats verdrongen als het om verkrachtingen gaat. In heel wat steden heerst islamo-links met als gevolg anarchie en vervuiling. Londen is daar een goed voorbeeld van maar ook Birmingham doet zijn best. Restore Britain wil daar een eind aan maken en bakt geen zoete broodjes.

“Wij gaan niet liegen tegen de Britse bevolking. (…) We gaan miljoenen gezonde Britten die weigeren te werken de bijstand uitgooien. (…) We gaan alle illegale en overlast gevende migranten deporteren. (…) We gaan niet verenigbare culturele en religieuze gebruiken verbieden. (…) En als dat alles tot woede leidt, het zij zo. (…) We vinden deze maatregelen niet leuk, maar ze zijn nodig,” zei Charlie Downes, campagnedirecteur. En hij voegde er nog aan toe: “We do not believe in conserving the system. We do not believe in reforming the system. We believe in revolution.”

Restore Britain heeft nu al meer leden dan de conservatieven.

Denemarken heeft al een streng asielbeleid dat vruchten afwerpt: het aantal asielzoekers is daar minimaal vergeleken met Nederland. In 2025 liet Nederland ruim 40.000 asielzoekers toe en Denemarken nog geen 2.000. Maar het aantal migranten en hun nakomelingen neemt nog steeds toe. De Deense regering heeft een nieuwe stap gezet: criminele buitenlanders moeten al na één jaar gevangenis het land uit, ook als ze hier familie hebben. Rechtspraak van het Europees mensenrechtenhof die dat verbiedt, wordt genegeerd. Voelen ze de hete adem van de Deense Volkspartij die op ‘deportatie’ aandringt?

Dan hebben we nog de AfD in Duitsland en Marine le Pen in Frankrijk, twee grote partijen die ook het aantal asielzoekers/immigranten sterk willen terugdringen.

 

Spanje

In Spanje daarentegen zien we het omgekeerde gebeuren. Premier Sanchez, die een linkse minderheidsregering aanvoert en koste wat het kost aan de macht wil blijven, heeft een legale verblijfsstatus beloofd aan naar schatting 500.000 illegalen, maar volgens de nationale politie worden dat er minstens 1.350.000. Uit heel Europa reizen illegalen nu naar Spanje in de hoop op legalisering, en ook bij de Spaanse exclave Ceuta is het dringen. Verder worden er geregeld immigranten van de Canarische eilanden Spanje ingevlogen.

Natuurlijk zijn er regels alvorens voor legalisatie in aanmerking te komen, maar die worden massaal ontdoken. Met hulp van de overheid? Inwoners van Murcia ontdekten dat tientallen illegale immigranten zonder hun toestemming in hun huizen geregistreerd staan, en die registratie is een eerste vereiste voor legalisering. Ook geeft de overheid advies over hoe je strafblad te verwijderen, want criminelen worden niet gelegaliseerd.

Ondertussen adverteren Colombiaanse bedrijven met free surgery in Spanje, aangezien Sanchez gratis gezondheidszorg heeft beloofd aan in Spanje verblijvende ‘ongedocumenteerden’. De Colombianen die in komen vliegen vissen dus achter het net, volgens de regels. Ja, regels…

Of het legalisatiefeest doorgaat is overigens zeer de vraag, nu de meerderheid van het congres tegen heeft gestemd.

 

Ondermijning

Het staat als een paal boven water dat de ongeremde immigratie uit niet-westerse landen voor enorme problemen in West-Europa heeft gezorgd. Vanwege de hoge kosten en de enorme druk die dat op de huizenmarkt en de voorzieningen legt. Maar veel zorgelijker is de ondermijning van onze samenleving.

Te veel immigranten hebben helemaal niets met Nederland en zijn niet geïnteresseerd in onze taal, cultuur en geschiedenis. Erger nog: hun nakomelingen gaan in de aanval tegen het gezag om hun eigen clan te beschermen. En in de aanval tegen de autochtone Nederlanders, die doelwit zijn van beroving of laffe aanvallen van een groep ‘jongeren’ zonder aanleiding. Waar ben je nog veilig?

Er ontstaan parallelle samenlevingen van islamitische en anti-westerse medelanders, waaraan de autochtone bevolking zich maar moet zien aan te passen. De bewoners van die parallelle samenlevingen worden steeds brutaler in het opeisen van de openbare ruimte en het opleggen van hun regels. En over hun uiteindelijke doel bestaat geen misverstand: de dominante bevolkingsgroep worden. Demography is destiny.

 

Remigratie

Om deze ontwikkeling tegen te gaan moet er eindelijk werk worden gemaakt van de beperking van de asielinstroom. Het zou een enorme stap vooruit betekenen als we asielzoekers uit niet-westerse landen opvangen in de eigen regio. En overige asielzoekers pas in ons land toelaten als ze de procedure met succes hebben doorlopen. De ervaring leert immers dat afgewezen asielzoekers vaak niet op eigen houtje weer vertrekken. Maar deze ingrijpende (maar onvermijdelijke) wijzigingen blijven waarschijnlijk nog lang toekomstmuziek.

Wel kunnen nu al de bestaande wetten beter worden gehandhaafd. Als onderdeel van die handhaving zou er ook een stevig remigratie- en terugkeerbeleid moeten komen.

Het uitgangspunt van dat beleid is simpel: asiel is uitsluitend bestemd voor mensen met een gegronde vrees voor vervolging, marteling of onmenselijke behandeling in hun thuisland. Als daar geen sprake van is, is er geen recht op asiel. Wie geen recht heeft, keert terug. Dat kan ook later het geval zijn als de onveilige situatie in het thuisland is opgelost en dus geen bedreiging meer oplevert. Ook asielzoekers die een gevaar voor de openbare orde en de veiligheid vormen zouden verplicht moeten terugkeren.

 

Vloeken in de kerk

Maar goed, in ons politieke spectrum wordt alleen al het praten over remigratiebeleid door de meeste partijen op links en in het centrum – en door het kabinet-Jetten – nog als vloeken in de kerk beschouwd. Ze durven er niet aan, ondanks krachtige taal in verkiezingsprogramma’s. Liever schuiven ze de hete aardappel door naar het migratiepact waarmee de EU in 2026 zou moeten komen.

Bij uitblijven van een echt remigratiebeleid blijft een situatie in stand waarin ondanks alle zichtbare onveiligheid en onvrede onder de bevolking nog steeds de rode loper wordt uitgerold voor asielzoekers, die niet kunnen of willen meedoen in onze samenleving, niets ophebben met onze westerse waarden en bereid zijn die actief te ondermijnen. We hebben inmiddels een existentieel probleem: overleeft onze samenleving of niet? Dit schijnt in Den Haag niet echt door te dringen. Misschien nog harder vloeken in de kerk?

OpinieZ is en blijft gratis voor u! Maar we kunnen een bijdrage in onze kosten natuurlijk goed gebruiken. U kunt een donatie doen via GoFundMe. U helpt daarmee OpinieZ in de lucht te houden. Dank voor uw aandacht.

Over de auteur

Alma van Hees
Alma van Hees
sociaal-psychologe

Reacties worden gemodereerd. Schelden, tieren en en intimideren is niet toegestaan. Reacties in of met HOOFDLETTERS worden verwijderd.

>>> Lees hier onze spelregels <<<

Reacties die onze regels schenden worden verwijderd. Herhaalde overtredingen, oproepen tot geweld, beledigingen en antisemitisme leiden tot een permanente ban. De redactie treedt niet in discussie over de reden voor verwijdering van een reactie, noch over een ban. Ongeldige e-mail-accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

17 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
Andre
Andre
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Maar zo gaat het al minstens 20 jaar. We weten allang al dat er ‘zwarte’ scholen bestaan. Adelmund (PvdA) haalde in 2000 haar eigen kinderen van een school die ‘zwart’ geworden was omdat het niet goed voor hun leerprestaties.
De onderliggende vraag moet ook eens gesteld worden:
– waarom staan onze politici dit eigenlijk toe? Want ze weten het.
– waarom liegen onze politici tegen het publiek over deze zaken?
– waarom zijn veel mensen zo gretig bereid de leugens van de politici te geloven, ook al blijkt uit andere berichten het tegendeel?
Wat moslims denken over ongelovigen, staat in de koran. Dat ze alleen met moslims mogen omgaan, staat in de koran. Dus ontstaan er parallelle samenlevingen en wij faciliteren dat al tientallen jaren. Eigenlijk is het een soort apartheid, maar dan vrijwillig. Want wij mogen geen apartheid instellen, maar als moslims het zelf doen, dan is het natuurlijk in orde.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
27 dagen geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Vooral uw laatste zin!!

Teun
Teun
23 dagen geleden
Antwoord op reactie van  Andre

En als je er iets van zegt: islamofobie! Ik ben islamofoob. Wat alle linkse, wokese mensen ook vergeten is dat er een tijd komt dat hun wookse hobbies niet meer getolereerd worden. De moslim bevolkingsgroepen die ze hebben overgehaald om op hun partijen te stemmen zijn er niet van gediend. Misschien gaan er dan op links lichtjes branden. Hoor ik niet zoveel van maar gaat volgens mij wel een rol spelen. Alleen is het waarschijnlijk al te laat.

Andre
Andre
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Wat betreft het taboe op remigratie, dat is natuurlijk makkelijk te verklaren.
Sinds een jaar of 10 is immigratie de enige factor waardoor de bevolking groeit.
Sinds een jaar of 20 is de gezinsgrootte van migranten de belangrijkste factor waardoor de bevolking groeit.
Neem dat weg en voeg ook nog remigratie toe, en de bevolking van dit land krimpt elk jaar met 100.000 mensen. De gevolgen zijn niet te verwaarlozen:
– nieuwbouw is nauwelijks nog nodig, behalve voor vervanging van oude panden;
– geen behoefte aan nieuwe wijken zoals Vathorst en Leidsche Rijn
– WOZ daalt aanzienlijk
– geen reden meer om te klagen over achteruit gaan van habitat van weidevogels enzovoort, want weides worden niet meer ingenomen door nieuwe wijken;
– boeren kunnen blijven.
Het taboe moet dus bestaan, want als die ene steen omvalt, volgt de rest. Dus moet er voortdurend de morele kaart gespeeld worden, want veel kiezers zijn moraal-verslaafd. De moraal-verslaving is wat maakt dat zij zichzelf opofferen voor iets dat ze beschouwen als een hoger goed.

Ni28
Ni28
27 dagen geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Een eindeloze draaimolen zonder begin en eind. Productie moet groeien omdat de bevolking groeit en die moet weer groeien om de productie groeiende te houden. Een kip en ei verhaal die eindigt door oververhitting met de implosie van beiden.

rico
rico
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Het grootste deel komt om economische redenen naar hier en vaak nog uit andere europesche landen. Als de voorzieningen ergens anders beter zijn gaan ze daat naar toe. Bijgestaan door een criminele organisatie die ze van alles influistert, ook wel goed doel of advocaat genoemd. Het is dus duidelijk wat er moet gebeuren. Stoppen met subsidie aan goeden doelen en vergoedingen aan advocaten. Bewijs dat je echt vluchteling ben, zonder pp kom je er niet in.

Den Helder
Den Helder
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Uiteindelijk is het een kwestie van willen en durven te forceren. Geen instroom meer. En een taaie taaleis, daar begint alle integratie mee. Iemand die na 5 jaar de landstaal niet vloeiend genoeg spreekt (accentje mag):: beëindiging verblijfsvergunning. Religies die er eigen recht en rechtspraak op na houden? Verbieden.
En ja, het handhaven van dit alles zal niet altijd de leukste ‘daar-wordt-je-blij-van-beelden’ geven maar het leven is geen Efteling. Wij zijn in Europa zo verweekt geworden dat we niet meer correctief durven te zijn voor de onwilligen. Daar zit het echte probleem.

Ni28
Ni28
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Hoe rechtser er wordt gestemd hoe linkser het beleid. Dat is ongeveer het beeld die ontstaat als je naar de resultaten kijkt.
Migratie is inmiddels de voorhoede van de totale bezetting. How blind en do kan iemand zijn als ie alle tekenen negeert en roept ‘hoe meer hoe beter’. Hoe blind en dom kan iemand zijn die voor D66 stemt in deze situatie. In parallelle samenlevingen hoef je geen taal te leren van het land waar je woont en dom links regeert. Je krijgt alles gratis en straks als meerderheid eis je het op. Rotterdam krijgt een door Turken geleide, islamitische ziekenhuis die nog Aboutaleb heeft geregeld. Je mag er ook in als je je islamitisch gedraag. En zo wordt Nederland stukje voor stukje een islamitische land en waarschijnlijk de hele Europa. Op het Oostblok na want die mag nog alles weigeren zonder straf. Behalve Hongarije met Orbán want die durft te veel. De islamisering van Europa is resultaat van een grotere plan, noem het maar gerust een complot. Met stemmen op links zal het nog sneller uitgevoerd worden. Want verweer is er niet.

N Lambrechts
N Lambrechts
25 dagen geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Als dat islamitische ziekenhuis alle moslims uit onze ziekenhuizen trekt, is dat misschien nog niet eens zo gek.

Ni28
Ni28
25 dagen geleden
Antwoord op reactie van  N Lambrechts

Ik verwachtte al zo reactie. Dat is het eerste wat door je hoofd komt maar de prijs is te hoog. Wij ontwikkelen daarmee hun land in eigen land. De parallele samenleving wordt alleen maar groter. Zij komen niet voor ons maar voor hunzelf.

Chris
Chris
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Spanje en Hongarije stonden op ons lijstje voor mogelijke emigratielanden. Hongarije vanwege de absurd lage prijzen voor woningen. Spanje vanwege het betere weer. Maar ze zijn het allebei niet geworden. En met deze tsunamie van kansloze vreemdelingen in Spanje ben ik blij dat we daar niet voor gekozen hebben.

Huh? Ja, dat wil ik wel. Het is uiteindelijk Curaçao geworden voor heerlijke klimaat, de rust, woning omgeven door natuur en kilometers ver uitzicht. Geen cultuurverrijkers hier en geen schijn van kans dat ze hier gepruimd worden. Korte metten.

Hannes
Hannes
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Ja, als je Nederlandse kinderen in een islamieten klas komen te zitten, dan zijn ze vanaf dag 1 de beste van de klas. IQ van islamieten is bijna laagste van de wereld. Door alle inteelt. Degeneratie van de genen. 10% per neef nicht huwelijk. Hoe dat op de gemengde scholen eraan toe moet gaan in de toekomst, ik hou mijn hart vast. We kweken echt domme generaties.

Marc
Marc
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Om al deze redenen heb ik mijn pacifisme al enige tijd geleden opgegeven. Tevens ben ik groot voorstander van de doodstraf voor autochtone verraders geworden.

Nyong
Nyong
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Ach die bestuurders houden er niet van dat “het volk” loopt te zeuren.
Volharden ze in zolang zij zelf die vele centjes kunnen beuren.
Hun Leuze. Houd wijd open die toegangsdeuren.
Ene oor in het andere uit wat ’t volk roept die binnenkomst af te keuren.
Onze eigen Cultuur vernielen hier te lande??
Is niet anders dan één grote Schande!!!

Henk de Verschrikkelijke
Henk de Verschrikkelijke
27 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Beste Alma,

Zoals ook al aangestipt door de medereageerders: Het bestaan van parallelle samenlevingen is geen toekomstig iets, maar in de wat grotere steden, net zoals in het gebruikelijke rijtje een duidelijk bestaand fenomeen. Net zoals je in die wijken de grootste kans hebt om buitenaards leven te spotten, maar dat is een ander verhaal. Iedereen gezellig langs elkaar, de muntjes van overheidje NL en de zegen van Bartje. Kortom, het valt echt niet op.

Technologische ontwikkelingen – met name dan vertaalapps met voorleesoptie – noodzaken het ook helemaal niet dat je een taal moet spreken of überhaupt iets geleerd hoeft te hebben. Zolang je maar op je mobieltje uit de voeten kan, ligt de wereld aan je voeten dankzij appjes, botjes en AI.

Dat dit tot op heden in redelijke mate gul wordt beregend door centjes van boven en versterkt wordt door de ook ruim verstrekte zieligheids Pokon, is nog tot daar aan toe. Maar wijst op het volgende:

Is het heel waarschijnlijk dat met dit vrolijk woekerende fenomeen het behouden zo niet uitbreiden van welvaart veilig gesteld is?

Zo die welvaart niet te behouden is (vanwege excessen, perverse toestanden, blijvend Sinterklaas spelen, goede zeden en manieren), wat gebeurt er dan?

Persoonlijk heb ik zo ergens een idee dat de ontvangende partijen een veel beter idee van de situatie hebben, dan het volk dat al dan niet ideologisch van de ruime bedeling / geen mens is illegaal, etc. groepering, die al was het maar om hun eigen gebrekkige oordeelsvorming niet ter discussie te stellen, zullen willen vasthouden aan hun goede gevoel.

Dat laatste zou nog te waarderen zijn (ook al kun je geen muntjes uitgeven die er niet meer zijn), als we in de tussentijd hadden gezorgd voor een gemeenschappelijke binding.

Maar ja …

Marien
Marien
22 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Massa immigratie gaat Europa vernietigen. Ik ben zeer bezorgd dat dit nooit meer goed komt tot we door het afvoerputje zijn gezakt als voormalige Europese bevolking.
Onze culturen zijn ondergeschikt aan het worden aan de veroveringscultuur. Door toedoen van onze eigen laffe bestuurders, vrees ik.

Willem Ruitenberg
Willem Ruitenberg
24 dagen geleden
Artikelwaardering :
     

Naast al het andere aan ergernis met mensen die Libanon van Nederland maken, is het toch ook de overbevolking van ons land. Toen ik jong was hadden we 10 a 11 miljoen inwoners, nu 18. Je ziet toch dat steden onleefbaar worden. Is dat geen overweging te stoppen met immigratie en aan remigratie te doen. Je kan nergens meer ontspannen, door de drukte, worden allemaal neuroselijers met net zo’n korte lont als moslims.

17
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex