Steeds meer islamitische enclaves in de VS
De stad Dearborn als afschrikwekkend voorbeeld

Islamic Center of America, Dearborn. Foto: Warren Lemay, CC BY-SA 2.0.
In de VS zijn in allerlei plaatsen islamitische enclaves ontstaan. Neem de stad Dearborn waar moslims het voor het zeggen hebben. Ze vernoemen er straten naar islamitische terroristen. Vrouwen zonder hoofddoek worden er bespuugd. In Minnesota heersen islamitische Somaliërs die de Amerikaanse schatkist voor miljarden hebben geplunderd. En in Texas wordt een EPIC city gebouwd, alleen voor moslims en volgens de regels van de sharia. Voor veel Amerikanen is de maat vol.
Dearborn, een stad in Michigan, werd begin vorige eeuw bevolkt door christenen die voor de christenvervolging in het Midden-Oosten waren gevlucht. Zij vormden daar de meerderheid tot 1980. Toen kwam er een instroom van Hezbollah-supporters uit Zuid-Libanon, Jemen, Irak en ‘Palestina’. De christenen voelden zich niet meer thuis in de mede door hen opgebouwde stad en vreesden dezelfde vervolging als waarvoor ze waren gevlucht. Ze vertrokken uit Dearborn waar het voor hen onleefbaar werd. Islamisten besturen nu de stad, vormden de kerken om tot moskeeën en de erfenis van het Christendom uit het Midden-Oosten is daar voor altijd verloren gegaan.
Toen een inwoner van Dearborn recent protest aantekende tegen de straatnaam van pro-Hezbollah Osama Siblani kreeg hij van de moslim-burgemeester te horen dat hij een islamofoob was en niet welkom meer was in ‘zijn’ stad.
Terreurcomplot
De oorspronkelijke bewoners protesteerden onlangs tegen deze islamisering met een vreedzame mars achter de banner “Americans against islamization“, maar er werd opeens een harde klap uitgedeeld aan een niets vermoedende betoger. Oost-Dearborn wordt voor 90% door moslims bevolkt die feest vierden over 9/11, in het westelijke deel is hun aandeel 50%, vertelt deze vrouw. Een blanke vrouw zonder hoofddoek kan niet door dat oosten wandelen zonder te worden lastiggevallen of bespuugd.
Ondertussen heeft de FBI een groot terreurcomplot weten te verijdelen met als doelwit meerdere synagogen in de VS. Verrassing! Alle verdachten kwamen uit Dearborn. De politie daar telt nu 45% Arabieren/moslims (voorheen 3%) en de politiecommissaris spreekt in het Arabisch de bevolking toe. Ook op de politie-insignes staat tegenwoordig een Arabische tekst, net als op alle gebouwen.
En er wordt “Death to America!” gescandeerd en opgeroepen tot de vernietiging van Amerika als onderdeel van een geglobaliseerde intifada. Democrate Rashida Tlaib, die in het Huis van Afgevaardigden Michigan vertegenwoordigt, weigert dit te veroordelen. Ze verspreidt Hamaspropaganda en vindt Gaza hét kompas…
Verzet
Amerikanen worden nu wakker vanwege Dearborn, de perfecte case study die aantoont dat de islam niet te verenigen is met de Amerikaanse samenleving en onze (westerse) beschaving. Dearborn is afschuwelijk geworden, vol misdaad en armoede. De bikers gaan het er in ieder geval niet bij laten zitten. “Patriotten, luister. Ik heb het politieke klimaat in Dearborn gevolgd en dat wordt echt vreemd. Hier is mijn oproep. Elke biker komt, parkeert in perfecte rijen en laat zijn motor stationair draaien totdat de zaken weer rustig zijn.”
Minneapolis
Minneapolis, de grootste stad van Minnesota, staat tegenwoordig bekend als de stad met de meeste Somaliërs in de VS. Wanneer zijn ze daar neergestreken? Er waren daar nauwelijks Somaliërs tot 1990. Nu wonen er 80.000 tot 100.000 Somaliërs. Het resultaat is ernaar. Er zijn gebedsruimtes in openbare scholen. En er lopen Somalische politieagenten rond, die vooral de belangen van de Somaliërs willen dienen.
En dan de schandalen, de corruptie en het stelen van belastinggeld. Het meest opmerkelijke is wel het autisme-schandaal waar Justitie nu onderzoek naar doet. Als je kind autisme heeft, krijg je extra zorggeld. Dus opeens groeide het aantal autistische Somalische kinderen razendsnel. De claims voor zorggeld liepen op van $3 miljoen in 2018 tot $399 miljoen in 2023 en nu heeft een op de zestien vierjarige Somalische kinderen ‘autisme’, drie keer meer dan het gemiddelde in de staat.
Je kon je als ouder inschrijven voor zo’n verklaring via een organisatie van Somaliërs, die dan voor jou dat geld incasseerde waarvan je later een deel ontving. Een lucratieve handel dus. Met concurrerende bureaus die probeerden zoveel mogelijk ouders met hun geweldige aanbiedingen binnen te halen, en ouders die probeerden die bemiddelaars te vinden die de hoogste uitkering regelden. Miljoenen dollars zijn overgeheveld naar Somalië, ook naar de terreurgroep Al-Shabaab die banden heeft met Al-Qaida.
Fraude
Dan is er het Minnesota’s Medicaid Housing Stabilization Services programma. Dat diende om de zwaksten in de samenleving (ouderen, verslaafden, gehandicapten en psychiatrische patiënten) aan huisvesting te helpen. De kosten liepen al snel uit de hand. In 2020 werd er jaarlijks $2,6 miljoen voor begroot, maar in 2024 werd er al $104 miljoen uitgekeerd. Voor deze fraude werden spookbedrijven opgericht. “De omvang van deze fraude beneemt me de adem,” zei officier van Justitie Thompson.
Ook het Feeding Our Future-programma, bedoeld om gezonde maaltijden aan kinderen te verstrekken, toont eenzelfde beeld. In 2019 ontving die liefdadigheidsinstelling $3,4 miljoen, maar na de start van covid liep dat op tot $200 miljoen in 2021. Met verzonnen aantallen verstrekte maaltijden en deelname van kinderen plus vervalste rekeningen werden miljarden doorgesluisd naar Somalië en Al-Shabaab, en naar hun eigen zakken.
Tenslotte werd dat geld ook aangewend om allerlei mensen om te kopen. Zou dat de reden kunnen zijn waarom een rechter in Minnesota de schuldigverklaring van Abdi Fatah Yusuf, die $7,2 miljoen dollar stal, ongedaan maakte tot verbijstering van de jury? Tel daarbij op dat ondertussen ook is gebleken dat bijna de helft van de islamitische immigranten in Minnesota fraude heeft gepleegd en het is begrijpelijk dat de maat zo langzamerhand meer dan vol is.
Terzijde: ook in Zweden is een soortgelijke fraude gepleegd, daar met het zogenaamd oprichten van kleuterscholen en privéscholen door een netwerk van imams verbonden aan de Moslimbroederschap. Het kostte de staat €105 miljoen en het geld verdween in eigen zakken en ging naar extremistische groepen, waaronder een islamistische partij in Somalië. De daders zijn in november veroordeeld voor zover ze niet gevlucht waren.
Ze moeten allemaal weg
President Trump heeft aangekondigd dat hij de tijdelijke beschermingsstatus voor alle Somaliërs in Minnesota gaat beëindigen. “Somaliërs hebben ons een hoop problemen bezorgd en ze kosten ons heel veel geld.” “Waarvoor betalen we in godsnaam Somalië?” “We hebben Ilhan Omar (een extreemlinkse Democrate in het Huis van Afgevaardigden, redactie) die niets anders doet dan klagen over onze grondwet en ons land!” “We nemen hun mensen niet meer op, nee, we sturen ze terug. Ze moeten allemaal weg.” Aldus Trump.
Ilhan Omar, van wie beweerd wordt dat ze ook immigratiefraude heeft gepleegd, reageerde daarop met: “Somali’s terroriseren dit land niet, we helpen het juist gedijen. We hebben onszelf altijd als een bouwsteen van deze natie gezien. Niet alleen gaan wij nergens anders naartoe, we staan ook niemand toe om ons minder Minnesotaans of minder Amerikaans te voelen.” Maar de feiten spreken haar tegen. Het lijkt er veel meer op dat de Somaliërs een nieuw Somalië in de VS hebben gesticht, inclusief de daar gebruikelijke corruptie: Somalië is op een na het meest corrupte land ter wereld. En hoeveel Somaliërs spreken er in Minneapolis eigenlijk Engels?
Texas
Ook in Texas stichten islamitische immigranten enclaves, alleen voor moslims en met alles erop en eraan. Op Amerikaanse bodem, in Plano, en deze sharia-enclave functioneert al twaalf jaar onder de naam East Plano Islamic Center, EPIC. Een exclusief islamitische buurt met 74 huizen bestemd voor moslims aangesloten bij EPIC. Met een enorme moskee, islamitische scholen, een medische kliniek en financiële diensten volgens de regels van de sharia. Plano was fase nummer 1 en EPIC City wordt fase 2. Een terrein van vierhonderd hectare, residentieel en commercieel, vlak bij Dallas.
De onthulling over EPIC City leidde tot publieke verontwaardiging en de staat Texas is meerdere onderzoeken gestart naar EPIC City en de ontwikkelaars daarvan. Maar komen dan ook de banden met CAIR, the Counsel on American-Islamic Relations aan bod en andere groeperingen die Hamas ondersteunen? Of de extreme uitspraken en ideologie van de EPIC islam-geleerde dr. Yasir Qadhi, vraagt de gepensioneerde politieofficier Douglas Deaton zich af. Hij getuigde over deze EPIC-ontwikkelingen die hij op de voet volgde toen hij voor de Plano politie werkte.
CAIR en de Moslimbroederschap
Tot grote vreugde van islamcritici kondigde Trump aan om de Moslimbroederschap tot een terreurorganisatie te verklaren. Maar de teleurstelling was groot toen uiteindelijk de Executive Order (EO) hierover werd gepubliceerd. Die EO is gericht op afdelingen van de Moslimbroederschap in Egypte en Jordanië, waar de broederschap al verboden is, of versplinterd en niet functioneel. De echte operationele knooppunten van de Moslimbroederschap bevinden zich in Qatar, Turkije en Syrië, maar die zijn buiten schot gebleven. Zou dat mogelijk komen omdat Amerika een basis in Qatar heeft en Turkije NATO-lid is?
Toch worden er ook vorderingen gemaakt. De gouverneur van Texas, Greg Abbott, heeft de Moslimbroederschap en CAIR bestempeld als buitenlandse terroristische organisaties. Tot grote woede van CAIR, die met rechtszaken dreigt.
Verbod sharia-wetgeving
Er zijn inmiddels negen staten in de VS die op staatsniveau sharia-wetgeving verbieden. En staatssecretaris Marco Rubio zet nu buitenlandse moslims die in de VS geweld, verkrachting en het vermoorden van niet-moslims door jihadisten prijzen of bejubelen, het land uit. President Donald Trump heeft naar aanleiding van de recente jihadistische aanslag op twee Guards door een Afghaan alle asielaanvragen gestopt: die worden niet meer in behandeling genomen totdat er weer orde in eigen huis is.
Langzaam maar zeker groeit het verzet in de VS tegen de islamisering van hun land. Maar is het niet al te laat?
OpinieZ is en blijft gratis voor u! Maar we kunnen een bijdrage in onze kosten natuurlijk goed gebruiken. U kunt een donatie doen via GoFundMe. U helpt daarmee OpinieZ in de lucht te houden. Dank voor uw aandacht.
Over de auteur

Recent gepubliceerd
Islam/Moslims30 november 2025Steeds meer islamitische enclaves in de VS
Antisemitisme23 november 2025Zohran Mamdani: een wolf in schaapskleren
Politiek Internationaal2 november 2025President Trump doet wat hij zijn kiezers heeft beloofd
Politiek Internationaal5 oktober 2025Charlie Kirk wilde herstel christelijke en conservatieve waarden

Dearborn, Göteborg, en andere plaatsen in Europa, waar ongeveer hetzelfde proces gaande is.
De westerse wereld vertikt het om onder ogen te zien dat islam geen godsdienst is als alle andere, maar een veroveringsstrategie die behendig opereert en gebruik maakt van het wereldbeeld van de ander.
Een veroveringsstrategie die respect eist, maar het nooit geeft.
Een veroveringsstrategie die verdraagzaam benut, maar zelf niet toepast.
We weten nu tenminste wat ons te wachten staat. We hebben het Paard van Troje al binnengehaald. Het is nu alleen nog wachten tot de nacht valt en de krijgers uit de buik van het Paard tevoorschijn komen.
Mensen laten zich gek maken dat islam een gewone godsdienst is en negeren de gebeurtenissen doordat de linkse hersenspoeling heel effectief blijkt te zijn gewest. De communisten deden hetzelfde achter de IJzeren gordijn.
Inderdaad moet begonnen worden met nu eindelijk eens het besef in de politiek dat islam een veroveringsideologie is, en geen op zichzelf staande godsdienst. Daar zou al een hoop mee gewonnen zijn. Nu krijgt het element ‘godsdienst’ op alle domeinen extraatjes en de volledige ruimte om steeds meer vermeende rechten op te eisen die diametraal staan tov onze open samenleving. Onder het mom van godsdienstvrijheid.
Die krijgers zijn er allang uit niet met het kromzwaard maar met de politieke correctheid als wapen.
Islam veroverd de wereld en linkse politici steunen dat met overtuiging. De weg naar de middeleeuwen is geopend. In de VS hebben zij gelukkig Trump die deze ontwikkeling vast zal aanpakken nu al import van moslims is gestopt. Hoe anders in Europa waar de islamisering niets in weg gelegd wordt in tegendeel. Steeds meer worden islamitische gebruiken toegepast. Verenigd Koninkrijk is nog het meest aangetast maar hier struikel je ook over zeker in grote steden. En zij eisen steeds meer my zij ook de straten bezetten voor hun religieuze uitingen. In Duitsland verstoren zij de Kerstmarkten. In Rotterdam heeft Aboutaleb nog een islamitische ziekenhuis gepland in het voormalige Unilever gebouw. Nu hoor je even niets van maar dit soort dingen verlopen bijna stiekem dus het zal vast aankomen. Europa is op deze veroordeeld op enorme achteruitgang economisch en vooral cultureel. De vrijheid van meningsuiting is al praktisch weg en het wordt nog erger. En de domme kiezer kiest nog voor ook met stemmen op D66 die grote voorstander is van islamisering. Wat heeft Nederlandse volk nog nodig om echt boos te worden?
Ze zullen pas boos worden als het te laat is.
Na deze verkiezingen heb ik het vertrouwen in de kiezer verloren. Dus die boosheid kunnen ze ergens insteken.
Soms vraag ik me af of Trump het spelletje niet meespeelt. Hij weigert Turkije, Syrië, Qatar en S.-A. aan te pakken omdat dat bondgenoten zijn (militair én economisch). Soor de S.-A. een biljoen dollar in de VS te laten investeren maak je het probleem alleen maar groter. Trump denkt teveel in economische belangen en laat zo islamitische infiltratie toe. Hetzelfde gebeurt in gans Europa, en niet alleen in Zweden.
https://www.hln.be/buitenland/trump-suggereert-dat-vermoorde-journalist-khashoggi-het-zelf-heeft-gezocht-veel-mensen-mochten-hem-niet-die-dingen-gebeuren~aa7ef61d/
Je kunt eenmaal niet om de islamitische landen heen en in zaken die moet je ook de vijand bespelen. Zakenmensen hebben geen ruggengraat en de politiek al helemaal niet. Vaak moet je tussen de kwaden kiezen en dat is nooit schoon. Je kunt ook alleen vijanden maken. Maar je kunt ook buiten deze zaken je eigen land ‘schoon’ houden. Dat is het verschil tussen Trump en de Democraten.
Maar wel met Rusland breken, dat in elk geval dichter tegen de westerse cultuur staat. En dát dan om zowat het corruptste land ter wereld te dienen. Ik begrijp de redenen waarom men de Russen wantrouwt, maar er zijn duizend méér redenen om de islam te wantrouwen, maar met dat geloof doet men zaken. Gevolg: economische, culturele en maatschappelijke infiltratie, sluipende uitholling van binnenuit en manifeste islamisering. En natuurlijk kan Trump in zijn land uitwassen tegenhouden, maar eens de islam binnen zit krijg je hem er niet meer uit (dat stellen we dagelijks vast). En wie komt er na Trump ? Een Democraat die op het door Trump aangelegde pad verdergaat ? Een nadien een soort Mamdani ? Nee, Trump vergist zichschromelijk, blijkbaar kent hij de islam niet voldoende om het gevaar goed in te schatten.
Mijn buurtje islamiseert zienderogen. Uiteraard de door de Nederlandse gutmensch ongevraagd op mijn dak geschoven Syrische vluchtelingen (2x in een jaar tijd een heel gezin, elk een paar huizen verderop, incluis klederdracht). Laatst wandelde ik langs de basisschool waar mijn kinderen vroeger ook zaten. Je weet dat het verkleurt. Maar dat de meester van het aldaar lopende, toch nog grotendeels blonde en blauwogige, kinderklasje een moslimmeester (inclusief bijbehorend baardje) heeft, baart bij buitengewoon grote zorgen. De rillingen lopen mij toch al over de rug als ik beelden op het net zie van autochtone kinderklasjes die ‘op bezoek in de moskee’ even gedrild worden in ‘de gebruiken’ van de islam.
Dan hebben we nog Wouter Kolff, commissaris over Zuid-Holland. Voor het NOS-journaal bezwoer hij een gerechtelijk onderzoek in te stellen naar ‘het lekken van’ informatie over de kandidaatstelling van een Lala als burgemeester over Delft. Niet alleen vind ik het buitengewoon schofferend om burgers van een Hollandse stad ongevraagd op te zadelen met een hoofddoek als burgervader, maar bovenal een teken van structureel verraad aan de burgersamenleving dat onze grondwet er kennelijk in voorziet dat kandidaatstellingen van burgemeesters onder een geheimhoudingsplicht vallen. Dus niet alleen worden er geen burgemeestersverkiezingen gehouden, nee, zelfs benoemingen zelf worden geheimgehouden.
Als deze wetgeving, onze grondwet dus, geen voer voor de islamitische broederschap is, wat dan nog wel?
Ik vind het tijd worden eens goed korte metten te maken met het verraderlijke deel der autochtone bevolking. En dan heb ik het niet over een ’ter verantwoording roepen’. Want daarvoor is het inmiddels mijlen te laat!
Mensen zijn boos en mopperen maar dan kiezen zij D66 en blijven stil. Ouders klagen niet op school mar slikken alles. Waar blijft de Hollandse directheid?
De mammoetwet heeft haar werk gedaan
Nee het is niet alleen de mammoetwet maar veelal de Resolutie 1743 waar heel Europa mee opgezadelt is en mee ingestemd heeft.
De islam alle mandaad schenken ten behoeven van de autochtone inwoners.
En de suffers doen overal aan mee luister en kijk maar eens naar “ons” jounaal elke dag wordt men dood gegooit met leugens over Israël maar wel vertellen hoe goed hamas en al die islamitische terroristen het doen middels het zwijgen over hun moordpartijen!
Een van de merkwaardigheden van Resolutie 1743 en dan met name art 3 is dat een onderscheid wordt gemaakt tussen islam in het algemeen en islamisme in het bijzonder.
De werkelijkheid is dat alle 57 landen van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking de sharia als grondwet hebben en alle wetten getoetst moeten worden aan de sharia. Volgens mij betekent dit gewoon dat het islamistische landen zijn, waar godsdienst en staat volledig geïntegreerd zijn.
Het onderscheid tussen de Taliban in Afghanistan en de islam in Egypte is dan ook volledig kunstmatig omdat het alleen gaat over kleine verschillen in de uiterlijke toepassing van islamisme.
Het doel van het uitvergroten van deze kleine uiterlijkheden als waren ze wezenlijke verschillen, hoeft hier natuurlijk niet uitgelegd te worden.
De Mammoetwet heeft hier helemaal niets mee te maken, het gaat hier om de voortschrijdende islamisering van het Westen. Dit alles a.g.v. woke, linkse mensen die te onnozel zijn om in te zien dat asielzoekers geen asielzoekers zijn maar ongewenste immigranten en dat de door hen zo bejubelende multiculturele samenleving de bijl is aan de wortel van de Westerse beschaving. Helaas werden degenen die hier al decennia geleden voor waarschuwden voor rechts extremisten, racist of fascist uitgemaakt. Nu is het te laat en is het point of no return al gepasseerd.
En dat heeft niets met educatie te maken? Kom nou dat kunt u toch niet met droge ogen beweren
Dat beweer ik wel degelijk met droge ogen. Als u een causaal verband denkt te kunnen aantonen tussen voortschrijdende islamisering en de mammoetwet, ben ik benieuwd naar de feitelijke onderbouwing van uw stelling.
Ik vraag me serieus af waar die opmerking vandaan komt.
Welke opmerking?
“De mammoetwet heeft haar werk gedaan”
Sinds de invoering vd mammoetwet is er een opvallend gebrek aan kritisch denken te zien. Als u dat niet ziet, soit
Wat heeft kritisch denken in hemelsnaam te maken met islamisering? U standpunt onderschrijft mijns inziens de stelling dat het pré mammoetonderwijs schromelijk overschat wordt. U verbindt dingen met elkaar die niets met elkaar te maken hebben. En voordat u reageert zeg ik u dat ik analytisch denken voldoende geleerd tijdens mijn afgeronde universitaire opleiding.
Het summum van intelligentie kunt u aflezen aan het kiesgedrag bij de afgelopen verkiezingen waarbij d66 en xxa weer op het paard getild werden ondanks hun opstelling tav islam-import. Ergo een gevolg van afnemen van kritisch denken lijkt me en dus van educatieverval
Niet inhoudelijk ingaan op wat ik schrijf is kenmerkend voor mensen die geen argumenten hebben of, zoals ik vrees, geen idee hebben hoe ze een steekhoudend betoog opstellen. Zal wel met de Mammoetwet te maken hebben. Ik ga hier verder geen energie meer insteken.
Mensen, hier geen ruzie maken aub, en niet de al dan niet genoten opleiding tot discussiepunt maken.
Feit is wel dat algemene brede kennis en kunde de afgelopen decennia keldert, niet in de laatste plaats door de ongebreidelde import van mensen die soms geheel of gedeeltelijk analfabeet zijn, in ieder geval met taalachterstand kampen, en meestal een blinde ideologie aanhangen, waarop kritiek niet mag. Het vermogen tot kritisch denken daalt dus in zijn algemeenheid.
Het laten wegebben van discipline op vrijwel alle domeinen deed de rest.
Er zijn ook mensen voor vermoord…Fortuyn, Theo van Gogh…
Op dit forum wordt vaak naar woke/links gewezen als het over het openhouden van de deur voor nieuwkomers uit alle windstreken van de wereld gaat.
Ik constateer dit: een deel van de christenen was en is daar -vast veelal onbedoeld- net zozeer mee bezig. Mogelijk is dit vanuit het idee, dat iedereen die in Nederland een warm welkom krijgt, zo de kans heeft kennis te maken met het evangelie van Jezus Christus.
Met de komst van de islam kwam de scheiding van kerk en staat op losse schroeven te staan. De politiek durft niets te zeggen doordat de linkse club al snel gaat schreeuwen over discriminatie en fascisme.
De scheiding tussen kerk en staat is er gewoon. De kerk heeft niet de minste intentie om zich met de staat te bemoeien.
Echter, de scheiding tussen moskee en staat is helemaal de vraag. Zoals we weten heeft de moskee alle pretenties om zich met de staat te bemoeien, zoniet om de staat te zijn.
Het christendom is dan ook een religie, de islam een ideologie, waarbij de geestelijk leider de hoogste “baas” is.
…vormden de kerken om tot moskeeën ….. helaas hoef je daarvoor niet naar de vs. Bijvoorbeeld de vm NH-kerk ad van Citterstraat in Rotterdam die we vroeger met m’n ouders wel eens bezochten (naast normaliter oude Pelgrim’s Father kerk ad Aelbrechtskolk) is ook omgetoverd naar Moskee Annasr. De Duyststraatkerk is nu Moskee Merkez. De andere mij bekende kerken uit de buurt zoals die ad ‘s-Gravendijkwal, Tidemanstraat en Bospolderplein zijn gesloopt. Ik ben in 1972 uit de buurt vertrokken dus hoe de vlag er sindsdien bijhangt?
Beste Rien,
Enige bekendheid met de ontwikkelingen in R’dam-West.
Als de oorspronkelijke bevolking grotendeels vanaf de jaren ’60 tot en met ’90-er jaren de oude pleurisbende achter zich gelaten heeft om een leuk huissie op Rhoon, Poortugaal, Berkel of Bergschenhoek te scoren, dan was het kennelijk toch niet zo prettig in het oude wijkje.
Geestelijke verzorging en – vooral van oudsher – de PvdA partijmachine die in het Rotterdamse niet alleen de stand van de zon, het knisperen der bladeren, maar nog heel veel meer bepaalde.
En dat deden ze leuk, want er was welvaart (of dit een causaal verband is laten we even in het midden).
En die welvaart heeft onder andere – net zoals in de 020 – er voor gezorgd, dat het sappigste lokaal accent in de randgemeenten gesproken wordt.
De ouwe pleurisbende is deels afgebroken en als onverwoestbare saaie sociale huur nieuwbouw wedergekeerd al dan niet met een tijdje als ‘Engel-pand’ tussenin. Gekraakt en vervolgens leuk verkocht aan de krakerts of aan volk dat wel zin had in een kluswoning. Wat huur is gebleven is voor een heel groot deel terecht gekomen bij volk dat op zondag niet in de kerkbanken zit.
Aan de andere kant Rotterdam is de grootste Kaapverdische stad buiten de Cabo Verde, en die zijn allemaal keurig netjes katholiek. Idem onze Antilliaanse rijksgenoten.
Maar die hebben meestal geen rijke tante in Marokko of leuk oom in Oman.
Ja Henk helemaal waar, ik ben een jaar of 10 geleden er uit nieuwsgierigheid nog eens doorheen gelopen ivm een afspraak die mijn vrouw met iemand in Schiedam had. Herkende de oude buurt bijna niet meer. Mijn vader had er vroeger een winkel en ik ging in de Ruilstraat op school. Ivm mijn werk verhuisd naar t’ gooi en later brabant (gloeilampenfabriek). Bij een reunie later met oud klasgenoten herken ik “de vlucht” naar de randgemeenten terdege.
Beste Rien,
Maar was het kip of het ei nu het eerst?
Vanaf jaren ’60 kwam er ruimte vrij door allerlei enthousiaste stadsuitbreiding en de opkomst van de slaapsteden. Iedereen met een beetje initiatief in zijn donder ging voor de doorzonwoning. Dus toen kwam er ruimte in oude woningen en in oude wijken vrij.
Woonruimte die door de woningnood al deels vertimmerd was tot drie hoog achter halve zolder kamertjes, dus ideaal voor de gastarbeidert. Waar op Zuid nog wel opstootjes met en over zijn geweest. Met name de lusten en lasten van pensions.
Dus sowieso iedereen die huurde of via – de bank van – de baas aan iets mooiers kon komen of zelf iets zelf kon gaan kopen in de premiekoopwoning A, B of C was op een gegeven moment wel weg. Blijft over ziek/zwak/misselijk al dan niet qua mentale capaciteiten en/of mensen met een bijzondere binding door b.v. eigendom of zakelijke beslommeringen.
Gemeentelijk beleid was jarenlang gericht op het vullen van bedrijventerreinen, dus geen bedrijvigheid in de oude wijken. En ook het vastgoedbeheer door o.a. Woningbedrijf Rotterdam sorteerde zwaar voor op sloop en nieuwbouw.
En al dat nieuwe volk moest natuurlijk ook een adequaat volkshuisvesting woninkie hebben. Vooral na de gezinshereniging 2e helft jaren zeventig en erbarmelijke omstandigheden in afgetrapte toestanden. Heeft Maaike van Charante nog een mooi boek over geschreven. Voor Schilderswijk kun je dan Oude Westen lezen.
Kortom, panta rhei, ook al zie je zelf graag wat vastigheid. En de Wilhelminatafels in de Alhena zijn al jaren geleden afgekoeld om nooit meer op te warmen.
Het Salafistische Saudi Arabië, met het Vaticaan van de Islam, Mekka, is voor veel moslims het na te streven ideale voorbeeld van de juiste samenleving. Daar is import van varkensvlees verboden, naast dat men op straat bidt. Varkensvlees mag men niet eten, maar varkens zijn onderdeel van de samenleving volgens de Islam leer. Bidden op straat, een onreine plek, is niet gewenst, maar doet men dus toch in Saudi Arabië.
In Nederland eist een Salafistische moslim op het werk niet in de buurt van varkens te kunnen werken, en op straat te willen bidden. De werkgever wordt met deze eisen tijdens de eerste drie dagen proeftijd van de moslim geconfronteerd en stelt terecht i.v.m. de specifieke bedrijfsvoering als klein bedrijf niet te kunnen voldoen aan de eisen van de moslim en beëindigt volgens de afspraak de proeftijd.
De Nederlandse rechter veroordeeld het bedrijfje tot 19.000,- boete, naast de lawfare kosten van advocatuur i.v.m. discriminatie. Dit op basis van een of andere hoge EU hof uitspraak.
https://www.nhnieuws.nl/nieuws/354748/baas-ontslaat-man-na-drie-dagen-wegens-geloof-en-moet-19000-euro-betalen
Tja, met dit EU bestuur en deze Nederlandse rechtelijke macht kun je het echt wel opgeven.
Deze “gerechterlijke” uitspraak is voldoende om geen enkele moslim verder aan te werven. Kostelijke werknemers. Excuses genoeg.
Dit is toch werkelijk te gek! Als je als bedrijf geen moslims aan wilt nemen wordt dat als discriminatie gezien. Als je er (gedwongen) wél een aanneemt maar als bedrijf (terecht) niet aan zijn culturele eisen kan voldoen, discrimineer je dus ook.
Op deze manier komen deze moslims makkelijk aan een inkomen zonder er iets voor te hoeven doen. Dat noemen ze precedenten scheppen.
Vreselijk. Let wel: dit is ons voorland. Wat in de VS gebeurt zien wij in Nederland over een jaar of 10 ook.
Met het verschil dat Nederland een klein landje is en zo enclave enorme invloed op de rest zal hebben.
Frankrijk heeft al jaren meer dan 750 ZUS zones. Dit zijn gebieden in Frankrijk die worden gekenmerkt door stedelijke problemen en die onderhevig zijn aan specifieke beleidsinterventies. m.a.w. “verrijkte” gebieden waar de politie zelfs niet meer mag komen.
Het is een patroon. Lees :Constantinopel en de eerste Jihad, 633 -718.
Zeer verhelderend over ontstaan en andere zaken betreffende deze ideologie.
We kunnen veel leren van de veroveringsstrategieën die de islam toepast. Helaas vorderen zij hier te lande ook gestaag.
Veel dank voor dit belangwekkende artikel.
Ik hoop dat de inhoud de waakzaamheid bij anderen dan GL bevordert. GL wil de waarheid niet tegemoet treden. Partijbelang van het kiesvolk, muzelman of niet, maakte hen tot instrument vol useful idiots.
De tolerantie van de staat voor de waaier aan christelijke confessies was vroeger een rem op zijn eigen bemoeizucht en op die van machtige kerkgenootschappen. Daarbij was echter de gemeenschappelijke christelijke oriëntatie van de samenleving verondersteld – een nu vervallen randvoorwaarde: “wij zijn dat ontgroeid, want wij zijn van de Verlichting”. Politiek gevolg stroomafwaarts: de interpretatie van godsdienstvrijheid is mee uitgelubberd. Allah of de God Israëls: als het maar ‘religie’ heet, is het beschermd. Dat is de voornaamste reden dat we nu onthand staan tegenover de agressie van de Islam: deze culturele vervlakking.
Onze politieke structuur maakt moedig beleid, als van Trump c.s., op korte termijn ondenkbaar. Maar hoe zit het stroomopwaarts, cultureel? Blijft het bij vage vrome leuzen over “westerse waarden”, “joods-christelijke traditie” en dergelijke? Of gaan we opnieuw onderscheiden tussen een nivellerend begrip “religie” en het uniek Bijbels appèl? Durven we te spreken van een “christelijke cultuur” die we zullen beschermen, waar nodig gewapenderhand, tegen de Islam? Of blijven we in beginsel die beide opponenten gelijkschakelen en het front definiëren als secularisme (“toppunt van beschaving! geloven doe je maar achter de voordeur! weer blote tieten op Zandvoort!”) tegenover theocratie (“Bible Belt of boerka, allebei: brrrrr…’)? Hier loopt een breuklijn door wat een culturele basis voor verzet zou moeten zijn: niet ieder van ons (de “extreemrechtse, islamofobe nazi’s”) is bereid even diep in de christelijke traditie en haar wisselwerking met de westerse cultuur te duiken. Op dit punt is de discussie in de VS verder. Naast de andere constitutie is dat een factor die Trumps relatieve doortastendheid mogelijk maakt.
Een volk dat God (De God van Israël, de Vader van Jezus Christus) verlaat, heeft smart op smart te vrezen! (In ons geval: Nederland)
U heeft 200% gelijk .
Beste Max Staudt, Simon en Josef,
In het Westen hebben we – als sluitstuk van een paar honderd jaar Verlichting, industialisatie en welvaartsgroei – ons kunnen bevrijden van de meer dan eens wat al te klamme hand vanuit de christelijke orthodoxie. Of dat nu katholiek of wat meer bevindelijk was.
Naast de geneugten van een overdaadmaatschappij – waarin dingen als rentmeesterschap en ingetogenheid wat minder lekker tot uitdrukking komen – zijn we zo uitgekomen op een humanistisch ietsisme en natuurlijk steeds meer sloten individualisme. Afgetopt met veel social media for profit om sociale cohesie en individuele gegrondheid tot een absoluut minimum terug te brengen.
Orthodoxe stromingen – of dat nu het Jodendom, Christendom of de Islam is – hebben daar een stuk minder last van. Ware het niet dat – zeer – behoudende milieus nou niet bekend staan om hun technologische vooruitstrevendheid en capaciteiten om ‘outside of the box’ te denken. Maar men koerst daar meer op de eeuwigheid.
Wat aan ‘onze’ kant – wat we maar voor het gemak kaas-Nederland zullen noemen – is overgebleven, is enerzijds een marktdenken, waarbij steeds minder aan de welvaart wordt toegevoegd, maar het anderzijds fijn dingen consumeren is, die hier niet gemaakt worden. En anderzijds – toch eigenlijk al vanaf midden jaren ’90 – de glorierijke opkomst van de milieufundi’s en hun ideologische komeetspoor.
OG’s zoals Jan Pronk, maar ook zeker R.Lubberts en mr. Klimaattafel Ed Raket hebben vooral een hechte band gesmeed tussen funding vanuit allerlei fraaie nationale en internationale regelingen/geldstromen en tal van beleidsmatige initiatieven op alle niveaus.
De uitkomst is dat een discussie over ‘Nederlandse’ normen en waarden conceptueel niet meer past en de islam geen onderwerp kan zijn.
Beste Alma,
Murica is ver weg, maar reuze bekend van radio en TV.
Zouden er lokaal in ons sompig Nederlandje nou niet ook dingen te herkennen zijn op dit vlak?
De Belastingdienst kwam je als ondernemer – al weer heel wat jaren geleden – om de 5 jaar controleren of het allemaal wel in het snotje was.
Daarbij werden wat meer etnische ondernemingen ook al uit de wind gehouden, want de belastingcontroleurs werden en worden zelf afgerekend per afgewerkt dossier. En controleren onder ondernemende (nieuwe) medelanders levert dan – volgens de verhalen – standaard gedoe op met de boekhouder die toch wat minder goed in het Nederlands is, de accountant die op vakantie is en een hele lijst verbeterpunten (leg die lunchkostenregeling maar eens uit), die dan ook weer een hele tijd duren voordat die opgelost zijn.
Ergo, ook met een controlefrequentie van nu meer dan 10 jaar zou ik mij als niet-kaas Nederlander geen zorgen maken.
In de nadagen van burrie Aboutaleb schijnen er nogal wat curieuze schaatsjes geschaatst te zijn in niet-kaas sferen.
En de oplettende nieuwsconsument zal door hebben gekregen, dat in PGB-land leuke familieconstructies opgetuigd worden, waarbij soms wat onduidelijk is of de budgethouder daar nu heel veel wijzer van wordt.
Zal vast in andere kringen ook het nodige aan het handje zijn, maar een overheid waarbij handhaven van duidelijke regels c.q. het maken van handhaafbare duidelijke regels al 50 jaar een dingetje is, helpt natuurlijk ook niet.
De moslims staan al met één- nul voor omdat zij een totaal andere ethiek hebben; Ze vermoorden mensen, liegen, doen zich anders voor dan ze zijn en profiteren ten koste van hun gastheren. Dus dit wordt een burgeroorlog op onze grond. Alle moslims in heel europa schieten elkaar te hulp want ze hebben geen dagtaak of niet een die hen kan schelen. Wij moeten ze halfweg komen anders verdwijnt europa in korte tijd.
En in aanvulling op mijn vorige reactie: als we islam niet willen, zullen we onze eigen christelijke tradities weer moeten koesteren en versterken.
Suggesties:
– Maak bezwaar tegen elke islamitische activiteit die op je pad komt. Kun je het niet tegenhouden, doe dan niet mee
– zorg dat je meer dan 4 kinderen krijgt en voed ze op met alle Nederlandse tradities
– steun je lokale kerk of parochie, financieel of anderszins. Zoals moskeeën de barakken zijn van de islam (dixit Erdogan), zo zijn de kerken onze verdedigingsbastions tegen de oprukkende islam. Je werkgever of je sociale omgeving komt er echt niet achter als je geld overmaakt aan je lokale parochie.
– ga in besturen zitten waar je invloed hebt op de besluitvorming. Jouw stem kan dan de doorslag geven als er weer geprobeerd wordt iets islamitisch door te drukken
– ondersteun en promoot de Nederlandse cultuur waar en wanneer je maar kan. Vier Sinterklaas mèt Zwarte Piet, hang de vlag uit op alle nationale momenten, houd de christelijke feestdagen in ere
– Ga naar de kerk. Laat je kind dopen, trouw voor de kerk, betaal de grafrechten van je (groot)ouders etc etc etc. Elke kerk die moet sluiten creëert een religieus vacuüm waar de islam in springt en dat moeten we zien te voorkomen. Bedenk daarbij dat het best moeilijk is om in je eentje een soort van anti-islam club te beginnen. Kerkgemeenschappen/parochies zijn al bestaande organisaties waar je alleen maar bij hoeft aan te sluiten, stuk makkelijker. Zelfs als je niet zo kerkelijk bent, beschouw de christenen dan maar als bondgenoten in dezelfde strijd.
Wie doet er mee?
Nee, het is niet te laat. Als ik zie wat er in de VS voor stappen worden gezet tegen de islamisering ben ik eerlijk gezegd daar best blij om. Toegegeven, het is in Dearborn honderd keer erger dan in Nederland, maar als ik dit lees ben ik nog veel dankbaarder dat Trump president is geworden en niet een of andere linkse nitwit. Trump, en heel veel mensen in de Republikeinse partij, zien tenminste het gevaar van islamisering en hebben gelukkig ook de positie en de macht om er iets tegen te doen- wat ze vervolgens ook doen. Daar zijn we in Nederland echt nog heel ver vandaan.
Voor mij is dit artikel het bewijs dat de veroveringscultuur van de islam begint te falen. Dit zijn kleine bubbles die op het geheel niets zullen uithalen.
Deze enclaves zijn geïsoleerd, afgesneden van hun bron en kunnen niet op zichzelf bestaan.
De VS is een enorm grote land. Dezelfde situatie in Europese land is heel wat anders. Groot Brittannië lijdt al onder en hier durven zij ook steeds meer zonder dat het reactie opwekt. Dus het gaat gewoon door en de kiezer lijkt daarvoor te kiezen.
Islam is een veroveringsreligie en inderdaad hebben ze in Europa een voedingsbodem.
Maar ik blijf erbij dat ze op zichzelf niet kunnen bestaan. Als Europa eenmaal “veroverd” is, is het ook gedaan met Europa. We zien het nu al om ons heen. Ik weet niet tot hoe ver we het hier laten komen, maar een islamitische staat zeker niet. Net zo min als een communistische staat die, zoals u weet, geen lang leven beschoren was.
Allemaal fata morgana`s waar mensen iedere keer weer in tuinen.
We moeten ook niet vergeten dat het martelaarschap hoog aangeschreven staat in de islam.
Zolang de politiek blijft buigen en accepteren dat islam slechts een godsdienst is, zal elk verzet van de burger tegen de vijandige overname van ons land tevergeefs zijn. Elk verzet zal extreem en hardhandig worden neergeslagen. Zie het VK.
Dat is een ander probleem. De veroveringsstrategie van de islam maakt gebruik van de tekortkomingen van onze overheid.
U zult eerst een analyse moeten maken van die tekortkomingen van die overheid waarbij de islam geen prioriteit heeft.
Het is zelfs zo dat de islam waarschijnlijk meer inzicht heeft in het functioneren en de tekortkomingen van die overheid dan de autochtone burger en daar gebruik van maakt. Zie het succes van de islam in Europa. Daar kunnen we van leren.