Over landgenoten die Joden, Nederland en het Westen haten

Wat valt hier nog aan te doen?

Titelfoto bij artikel Over landgenoten die Joden, Nederland en het Westen haten Alma van hees opiniez

Foto: Groc (AI). Public domain

De jacht op Joden in Amsterdam op 7 november jongstleden heeft de samenleving diep geschokt. Maar minstens zo onrustbarend is het vervolg. De slachtoffers zijn inmiddels door de media en door islamitische commentatoren razendsnel tot daders gemaakt en de daders tot slachtoffer. Ondertussen pronken de daders met hun wapenfeiten en krijgen ze applaus van medestanders. Zonder gêne wordt er haat geuit richting Joden, Nederland en het Westen. Wat valt hier nog aan te doen? Een column van Alma van Hees.

Met stijgende verbazing, of zeg maar gerust verbijstering, volg ik de gebeurtenissen in Amsterdam. De georganiseerde Jodenjacht op supporters van Maccabi Tel Aviv was al schokkend en bijna niet te geloven. Maar nog veel verontrustender zijn de reacties erna.

Want niet de opgejaagde en mishandelde Israëlische supporters zijn de slachtoffers volgens de linkse media. Nee, zij hadden dit geweld zelf over zich afgeroepen door een Palestijnse vlag van een kraakpand af te rukken en beledigende liedjes over Arabieren te zingen. Het zijn belachelijke beschuldigingen, zeker als je gaat tellen hoeveel Israëlische vlaggen zijn bespuugd, belaagd en verbrand in het afgelopen jaar en welke liedjes en slogans er over Israël en Joden te horen zijn. Om over het daadwerkelijke geweld tegen Joden maar te zwijgen.

 

Vooraf gepland

Alle geweld en agressie van de Free Palestine-aanhangers hebben nooit geleid tot pogroms tegen Palestijnen en hun aanhang. Terwijl de Jodenjacht van 7 november vooráf was gepland en al de dag vóór de wedstrijd van start ging. Wat de supporters van Maccabi ook hadden gedaan, het had het in gang zetten van de jacht op Joden niet gestopt. Met een belangrijke rol voor taxichauffeurs, die een netwerk hadden opgezet om alle supporters die een taxi namen te volgen, te belagen en hun locaties door te geven aan knokploegen, die hen tot in hun hotels achtervolgden. Het is niet erg aannemelijk dat die chauffeurs Jan, Klaas en Piet heten.

 

Maccabi-hooligans

De media gingen naarstig op zoek naar zoveel mogelijk ‘bewijs’ om hun anti-Israëlhouding c.q. feitelijk antisemitisme te kunnen rechtvaardigen. Opgetogen werd bijvoorbeeld gemeld dat Maccabi-supporters taxichauffeurs zouden hebben aangevallen. En het videoverslag van de zestienjarige amateurverslaggever Bender kwam daarbij als geroepen. Deze jongen toonde warrige en onduidelijke beelden, waarin hij steeds hinderlijk het zicht op de gebeurtenissen wegnam door middenin het beeld te staan. En wat zag je eigenlijk? Bender leek het vaak zelf ook niet te weten en duidde de gebeurtenissen op een hetzerige en suggestieve manier. Bart Nijman toonde aan dat er van dat Benderverhaal niets klopte. Inmiddels heeft de NRC toegegeven dat niet de supporters de taxichauffeur in kwestie aanvielen, maar omgekeerd.

Graag alleen maar negatieve berichtenover de Maccabi-supporters, zo lijkt het adagium te zijn. De NRC kopte zelfs in een verhaal over die voetbalclub dat de supporters steeds rechtser waren geworden. Nou, dan weet je het wel, want rechts zijn is natuurlijk helemaal fout. Ook al was in het verhaal zelf te lezen dat zo ongeveer de hele wereld naar rechts opschuift, dus Maccabi ook, maar ja, zo’n mooi schot voor open doel kan je niet missen.

 

Moslims als slachtoffer

Vanzelfsprekend kwam van moslimzijde het gebruikelijke geklaag over hoezeer moslims eigenlijk het werkelijke slachtoffer waren van de Jodenjacht, want op deze gebeurtenissen zullen zij worden aangesproken. Abdelkader Benali was daar een mooi voorbeeld van. Hij was zeker niet de enige. “Ik voel me ontzettend onveilig”, zei een Marokkaanse vrouw – die bij nader inzien toevallig de ‘antizionistische’ schrijfdocent Soumaya Bazi bleek te zijn – tegen Nieuwsuur.

En de stichting Muslim Rights Watch Nederland is druk bezig islamitische slachtoffers te verzamelen om aangiften tegen de Maccabi-supporters te kunnen doen wegens aanzetten tot haat en groepsbelediging. Vanwege dat beledigende lied dat de Maccabi-supporters zongen, dat helemaal niet over Palestijnen of Arabieren gaat, maar een clublied van de ultra’s is tegen een rivaliserende voetbalclub met Arabische Israëliërs? Zullen ze ook van die vernielde Palestijnse vlag aangifte doen? Er werd trouwens ook een Israëlische vlag van een gevel getrokken, nadat het huis in kwestie met vuurwerk was bestookt. En als er sprake zou zijn geweest van geweld tegen de Jodenjagers hadden we bij onze media toch al lang de al dan niet bebloede slachtoffers breed in beeld gezien?

Niet onvermeld mag blijven dat er al een crowdfundingsactie is gestart voor de verdachten van de Jodenjacht, die grotendeels nog opgespoord en aangehouden moeten worden, om juridische bijstand voor hen te kunnen betalen. Wat een hartverwarmende solidariteit…

 

De echte slachtoffers

De verhalen van de Israëlische supporters, die werden mishandeld en doodsangsten uitstonden, zagen we nauwelijks in de mainstream media. Je moest dat via andere kanalen vernemen. Het gaat daarbij om echte slachtoffers, onder wie vrouwen, kinderen en ouderen. Er zijn nog veel meer verhalen, zoals dit verslag van een grootvader met zijn twee kleinzoons.

 

Antisemitisme

We weten allang dat er in de moslimgemeenschap veel antisemitisme voorkomt. Ruud Koopmans, hoogleraar sociologie, schat dat in Nederland op 40%. Van dat antisemitisme kregen we de afgelopen tijd allemaal illustraties in woord en beeld.

Zoals deze jongeman die in het Mocro-taaltje dat voor Nederlands door moet gaan zonder gêne vertelde dat hij de anti-Israëlacties wel goed vond “omdat gewoon de Joden moeten uitgeroeid worden.” (…) Waarom? “Omdat ze onze moslimbroeders gewoon ruïneren. (…) Je hebt een hekel aan hun hoedjes? “Ja, dan wil ik gelijk djoeken, dan wil ik gelijk prikken, weet je.” En zo werden er meer niet mis te verstane uitspraken gedaan.

En dan hadden we deze meneer nog, die Femke bedankte voor het feit dat zij hen de mogelijkheid had gegeven wat klappen aan de Joden uit te delen. Hij ging ervan uit dat zij dat heel eenvoudig had kunnen voorkomen. Het wekt dan ook geen verbazing dat de islamitische gemeenschap pal achter Femke Halsema staat, evenals linkse politici, journalisten en commentatoren die moslims permanent als slachtoffer beschouwen.

In Paradiso in Amsterdam bedankte een pro-Palestina rapper de Marokkaanse broeders en kreeg luid applaus… Er waren ook Marokkanen die op de sociale media meldden trots op hun Marokkaanse identiteit te zijn vanwege de Jodenjacht door hun volksgenoten. Wie o wie in Nederland wordt blij van zulke uitspraken?

 

It’s the islam

Leon de Winter schrijft in de Telegraaf: “In elke Europese verzorgingsstaat uiten jonge moslims hun verachting van westerse normen, en daarmee claimen zij superioriteit. Maar superioriteit van wat, eigenlijk? Velen van hen verlaten voortijdig de school en verzamelen een strafblad. De claim van superioriteit berust op één gedachte: wij zijn moslims en jullie zijn kaffirs, ongelovigen. De frustratie over de inferieure plek van de moslim in de westerse samenleving ontstaat uit de overtuiging dat alleen al het feit moslim te zijn recht geeft op macht, welvaart, en dat vervuilde begrip respect.” Om zijn stuk te besluiten met: “Zal ik het maar zeggen? ’It’s the islam, stupid!’”

 

Niet willen integreren

Deze denkbeelden – ‘wij tegenover zij’ – zijn gebaseerd op tribaal denken: als je niet bij onze stam hoort, ben je een vijand. Het is niet voor niets dat heel wat Marokkaanse en Turkse Nederlanders zeggen dat zij zich allereerst moslim voelen, daarna Marokkaan of Turk en tenslotte Nederlander. We kunnen constateren dat de integratie bij deze groep grotendeels is mislukt. Als iemand niet wil integreren, maar liever zijn eigen tribale normen en waarden voorop stelt, is elke poging tot integratie toch al bij voorbaat ten dode opgeschreven.

Inmiddels zijn we al weer een stadium verder. Social media influencer Brother Rahide beweert in alle ernst dat moslims Nederland hebben opgebouwd en dat Nederland van hen is. En als dat je als Nederlander niet bevalt, dan vertrek je maar. Je kunt om zijn domheid lachen, maar dat is niet zo slim. Want er zijn heel wat radicale moslims die menen dat de wereld hen toebehoort. Zij beschouwen zichzelf immers als superieur aan de ongelovigen, die wat hen betreft op zijn minst moeten worden bekeerd en onderworpen.

 

Massih Hutak

Massih Hutak, de ‘druktemaker’ van BNNVARA die al eerder de Jodenjacht verdedigde, deed er nog een schepje bovenop. We hebben inderdaad een groot integratieprobleem, zegt Hutak. Dat probleem zit alleen niet bij de jonge allochtonen, maar volgens hem “bij de omhooggevallen witte Nederlanders, die er in een kleur- en cultuurrijk land bewust voor kiezen om eigen omgeving en contacten bewust zo homogeen mogelijk te houden.” Terwijl die Nederlanders volgens Massih ook een integratieplicht hebben. En bestuurders en burgemeesters met een superioriteitscomplex zijn slecht geïntegreerd, want zij weten zich geen enkele raad met de terechte emoties van islamitische burgers.

De rest van zijn melodramatische slachtofferverhaal en beschuldigingen aan het adres van Nederland moet u zelf maar afluisteren. Neem er een flinke borrel bij om dit te overleven. Wat een haat en frustratie spat er van zijn woorden af… En de NPO bij monde van BNNVARA vond het een uitgelezen moment om deze oproerkraaier zijn gal over onze hoofden uit te laten spugen.
 

Gemeenschap aanspreken

Natuurlijk zijn er gelukkig ook veel Nederlanders met een Marokkaanse of Turkse achtergrond die zich thuis voelen in dit land en daaraan een bijdrage leveren. Maar wie van hen heeft deze pogrom in Amsterdam al openlijk veroordeeld en de eigen gemeenschap daarop aangesproken? Het lijken er niet bepaald veel te zijn. Ze zijn wel wijzer, want je wil niet binnen je eigen gemeenschap in een wespennest belanden.

Uit Frankrijk overgekomen imams, vergezeld door twee rabbijnen, legden een witte roos bij het beeld van Anne Frank. Om zich te distantiëren van hun gewelddadige geloofsgenoten en daadwerkelijk vrede te prediken: “Joden zijn onze broeders.” Maar de aanwezige Franse imam Hassen Chalghoumidie wordt zwaar beveiligd, omdat agressieve moslims niet op vrede uit zijn en hem de mond wil snoeren. Geen vrede, maar de jihad.

Zoveel mensen die vergiftigd zijn met Jodenhaat. Zoveel moslims met een diepe frustratie over het feit, dat niet zij maar de kafirs, de ongelovigen, hier de scepter zwaaien. Zoveel haat jegens Nederland en het Westen. Wat valt hier nog aan te doen?

Over de auteur

Alma van Hees
Alma van Hees
sociaal-psychologe

Reacties worden gemodereerd. Schelden, tieren en reageren in HOOFDLETTERS is NIET toegestaan.

>>> Lees hier onze spelregels <<<

Reacties die onze regels schenden worden verwijderd. Herhaalde overtredingen, oproepen tot geweld, beledigingen en antisemitisme leiden tot een permanente ban. De redactie treedt niet in discussie over de reden voor verwijdering van een reactie, noch over een ban. Ongeldige e-mail-accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

89 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Wat wij nu meemaken is een probleem die zich al tientallen jaren voortsleept maar steeds door de linkse politiek ontkend wordt. De rijkdom van hun achtergrond nemen zij met hun mee, vertelde Timmermans. Er ontstaat een Europese islam gelijk aan onze waarden, wist Buma van het CDA. Timmermans had gelijk Buma niet alleen is de rijkdom zeer betrekkelijk. Zij brachten hun geestelijke armoede, problemen en haat met zich mee die nu in Europa uitgevochten wordt. Niet iedereen van hun vindt goed wat er gaande is maar zwijgt omdat ie anders aangepakt wordt door hun achterban als verrader. Daarom is onverstandig iemand met twee paspoorten een openbare of politieke functies laten bekleden. Dat er al islamitische partij in het parlement zit is al stuitend want deze stelt zich uitsluitend vijandig tegenover de rest. Deze hebben zeker hun agressieve achtergrond meegenomen. Zij vinden dat zij recht op het land hebben die zij opgebouwd hebben. Hoe haal je zo onzin in je hoofd?
De echte schuldige is de linkse politiek die dit alles negeert en goedpraat. Zij hebben gezag en respekt laten verdwijnen zodat de samenleving verwilderd naar de maatstaven van de islamitische nieuwkomers. Diversiteit en gelijkheid zijn de ondergang van Europa.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Links en islam hebben elkaar nodig om in deze samenleving overwicht te houden. Ze vullen elkaars strategie aan. Daar zit ook hun zwakheid.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Ik denk dat links niet door heeft dat hun goedheid als welkome zwakheid gezien wordt en dankbaar misbruikt wordt. Links accepteerd zelfs hun godsdienst wat zij bij de christenen niet gauw doen.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Ik denk dat links faciliteert door de situatie te creëren.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

U zegt het heel treffend. De SGP en zelfs de wat lichtere gelovigen worden al decennia lang door links uitgekotst, belachelijk gemaakt en bespot. Cabaretiers maken hen al jaren tot spot doelwit. Maar tegelijkertijd omarmen ze de nog vele malen meer rigide en strenge regels volgende islam. Ik vind dat al jaren onbegrijpelijk. Kan het fenomeen niet verklaren.

Laatste aanpassing 1 jaar geleden door Marien
Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Cabaretiers zijn laf want zij spotten alleen met degenen die hun keel niet doorsnijden. Politici nemen het voor de islam omdat deze ook dicteert zoals zij en daarbij zijn ze vang om tegenin te gaan om dezelfde reden als de cabaretiers.

IvdWerf
IvdWerf
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Het fenomeen dat het christendom wél geridiculiseerd kan worden en dat Israël wél zeer kritisch onder een vergrootglas wordt gelegd, is juist prima te verklaren.
Dit heeft met het menselijke instinct te maken. Ook cabaretiers (en een deel van de antizionistische sprekers op de alternatieve social media kanalen) weten op dat instinctieve niveau donders goed waar ze op Nederlands(!) grondgebied momenteel het meeste gevaar van te duchten hebben.

Els
Els
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Maar wie gaat uiteindelijk het loodje leggen? Want twee kapiteins op een schip gaat niet werken.
Of gaat onze “grote vijand” Poetin er met de buit vandoor. Tenslotte als twee honden vechten om een been, gaat er de derde mede heen.

H.J.
H.J.
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Ni28.
Goed stuk.
De laatste 4 regels zijn een ware dooddoener.
Dat is het echte grote probleem.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Links wil pertinent niet samenwerken met rechts, maar kennelijk is de islam geen probleem.
Denk daar maar eens over na.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Islam en communisme zijn beide overheersing vormen met dictaat als basis. .

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

In communisme is geen plaats voor religie.
Het communisme had een interne gewelds basis om de doctrine te implementeren.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Toch accepteren zij de islam omdat zij gelijkenissen trekken in dictatoriale eigenschappen. Hoe zij dat later zouden willen oplossen is mij een raadsel.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Inderdaad super vreemd. De pijlen worden op Wilders gericht door links. Maar die schreeuwer van Denk mag agressieve leugens de Kamer en de media in schreeuwen. Links vindt het prima. Onbegrijpelijk.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Tegenwoordig zijn ze allemaal agressief op links. Hun optreden lijkt meer op een tribunaal dan discussie. Daar past van Baarle goed in. Zij papegaaien elkaar na en nemen onnodig tijd in beslag en de voorzitter laat het toe, heel zwak. Het is een tactiek om de regering dwars te zitten en tijd ontnemen om te regeren. Om daarna de regering te verwijten dat zij niet leveren. Een hele vuile spel zoals toentertijd bij Trump in de VS.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Foei Ni28, trib#$@@l is een verboden woord.
Het lijkt meer op inquisitie. Heksenjacht van Salem. Van links én van de journalistiek, die de moslinkse spin enthousiast wil verspreiden, met alleen maar ‘bronnen’.
Als Bosma als voorzitter het papegaaien zou afkappen, al doet hij af en toe een poging, zal hem direct partijdigheid worden verweten.
Wat betreft van Baarle: soms is het goed om gewoon te laten razen, dan wordt de 1 issue obsessieve krankzinnigheid ook meteen goed duidelijk.

Ad van Buren
Ad van Buren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Verdeel en heers; wie is er niet groot mee geworden?

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ad van Buren

De geschiedenis van de mens in een notendop.

Henk de Verschrikkelijke
Henk de Verschrikkelijke
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Beste Ni28,

Iedereen die al wat meer decennia meeloopt en niet alleen maar over grazige bloemenweides gehuppeld heeft, zal het fenomeen dat je als vertrekpunt neemt weten te duiden.

De vraag is alleen waarom we – en wij niet alleen maar Westerse landen, die ook Westers waren voor de Val van de Muur – in die toestanden terecht zijn gekomen. Klein gedachtenspelletje: Zou dat ook het geval zijn geweest als het hier vroeg negentiendeeeuws gesappel zou zijn geweest. Kleinduimpje en de ouderlijke keuze wie van de kinderschaar in het donkere woud achtergelaten zou moeten worden?

Denk dat een straf aantal jaren welvaart in combinatie met een overheid die steeds meer ging garanderen voor haar burgers – inclusief de definitie wie nou die burgers waren – centraal gesteld mogen worden.

Geen enkele organisatie schaft zichzelf af, en een ambtenaar met een beleidsinstrument zeker niet.

De cocktail van materieel te veel, schromelijke zelfoverschatting, gemakzucht en de woest aantrekkelijke verlokkingen van een land met melk en honing wijst niet direct op een harmonieus happy ever after. Eerder een recept voot het tegenovergestelde.

Binnen een nuchtere beoordeling van hetgeen voorligt zouden we echt al ruim jaaaaaren geleden tot inzichten gekomen zijn, die – helaas – hedentendage nog altijd met grote nadruk verneint worden.

Het laatste dieptepunt is burri Halsema die zich publiekelijk verexcuseert voor het onnodig stigmatiserende gebruik van het woord ‘progrom’. Zeep in de mond, as op het haar en de paardenharenhabijt! Het vervolg zal zijn dat pro-actief handelende scooterjeugd een mooi carrièreperspectief krijgt als vrijwillige politie te 020.

De SA marcheert – al is het maar in de vantevoren al gelijkgeschakelde hoofdjes. Doe maar een cursus Kravmaga.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Henk de Verschrikkelijke

Beste Henk, bedankt voor de uitvoerige reactie. Het is absurd te vermelden maar het Westen heeft met de absentie van het communistische overheersing na WO2 een les en waarschuwing gemist. Anders was het niet mogelijk dat linkse partijen zo stevig in de zadel zouden komen met hun humane en sociale aanpak en zo langzaam de volledige controle over de samenleving over te nemen. Stevig in het zadel konden zij verder radicaliseren en mensen in een richting gaan draaien door alles wat afwijkt te criminaliseren. De door hun overgenomen media doen de propaganda en hersenspoelings werk en het scheelt niet veel meer voor dat de EU in een Sovjet unie veranderd met haar kazerne socialisme. Via politieke misbruik van klimaat en pandemien beperk je de laatste vrijheid van beweging en eigenlijk het denken zelf want het verbieden van woorden en thermen doodt de denkvermogen wat nuttig is voor een communistische dictatuur. Voordat je dit allemaal bedenkt ben je al lang ingetuind in de redelijkheid van deze want ook u wilt geen oorlog en slechte leven die u worden voorgezet als u anders over denkt. En dan is er opeens geen weg meer terug.

Henk de Verschrikkelijke
Henk de Verschrikkelijke
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Beste Ni28,

Dat hebben we hier idd tot op heden – gelukkig – niet gehad, een communistisch regime. Hoewel de stinkende restjes van wat ooit een gedegen sociaal-democtratie was het nu met de ex-communisten aangelegd hebben.

Maar verder niets van dat al, wij waren dus anti-pinko’s en in de jaren ’50 zijn de verenigde proletariërs goed op hun nek gezeten (los van hun sektarische interne toestanden) en hebben we nog fijne zaken zoals Gladio (ook bekend van de Bende van Nijvel) en wat uitstapjes naar Korea gehad, waarbij tankbemanningen het Chinese reëel bestaande socialisme van elkaars tanks afschoot.

Kortom, goed voor duidelijke verhalen na een paar borrels bij de oud-strijders èn tot heden een prog-boomer discours waarbij types als oud-kabouter Roel van Duin zich blijven verbazen dat de BVD toch wel erg geïnteresseerd was in het persoonlijke doen en laten.

Met aan de andere kant natuurlijk de omstandigheid dat het IKV en tal van anti-autoritaire klupjes in meerdere dimensies totaal doortrokken waren van èn de regenjassen èn van Stasi/StB siloviki.

Wat na de Val van Muur gebeurd is – waarbij wij in het Westen ons ook goed hebben laten beetnemen – is dat een liberale, progressieve agenda min of meer compleet is uitgerold (dikke hoera!), waarna allerlei ideologisch en activistisch volk niet wat anders is gaan doen, maar op zoek is gegaan naar nieuwe stippen op de horizon (minder yeah).

En toen was de rest opeens guur rechts en misschien wel radicaal rechts, maar de perspectiefwijziging zat ergens anders.

Ook zijn regeltjes, mooie en altijd meer toenemende regeltjes van hoge hoogtes een niet te weerstane verlokking voor velen vatbaren van geest.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Henk de Verschrikkelijke

Je zou kunnen stellen dat de Muur de verkeerde kant op is gevallen en het kwaad in het Westen is gezaaid door het vallende regime. Doet mij denken aan de geroep voor socialisme met menselijk gezicht in 1968 in Tsjechoslowakije. Een onmogelijkheid die beantwoord werd door de inval van Sovjet troepen. Hier een enorme fout van het Westen die blindelings de agenda van de corrupte VN volgt met desastreuze gevolg.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

De visie: “Zij brachten hun geestelijke armoede, problemen en haat met zich mee die nu in Europa uitgevochten wordt. ” klopt, maar is maar een deel van het geheel.
We zouden ons ook moeten afvragen: waarom komen mensen massaal naar Europa terwijl ze ons en onze cultuur haten: de normen, de democratie, de gelijkheid van godsdienst, vrouwen en homo’s, het atheïsme?
Links beweert de ene keer dat ze hier komen vanwege oorlog daar en vrijheid hier, maar dat klopt niet, want er zijn genoeg moslim landen zonder oorlog waar ze heen kunnen gaan en dat doen ze niet. En onze vrijheid staat voor hen gelijk aan ongeloof in god (shirk), iets wat ze zien als een doodzonde.
Links beweert de andere keer dat ze hier komen vanwege armoede, economische overwegingen (links heeft voor elke situatie een andere smoes). Dat zou betekenen dat de culturele component niet zo belangrijk zou zijn. Maar ook dat klopt niet, want uit alle onderzoeken van o.a. het SCP blijkt dat de culturele component juist het meest belangrijk is voor moslims.
Wat motiveert deze mensen in het algemeen nu werkelijk?

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Wie hebben deze mensen binnengelaten en weigeren halsstarrig om daar een eind aan te maken?
De motivatie van de mensen die hierheen komen is feitelijk voor henzelf ook niet duidelijk.
Als een autochtone Nederlander emigreert naar een land als Canada, Australië of de VS, is voor hem exact duidelijk waarom en zal hij er hard voor werken om zijn doel daar te bereiken. Nederlanders doen het daar niet slecht.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Kun je de conclusie trekken dat de echte vluchtelingen het hier beter doen dan de gelukzoekers?

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Dan zou je om te beginnen onderscheid moeten kunnen maken tussen ‘echte’ vluchtelingen en andere.
Wat zou een definitie kunnen zijn van een echte vluchteling? Het asielrecht is ooit gebaseerd geweest op twee pilaren: 1) een vluchteling is een persoon die vlucht voor oorlogsgeweld of vervolging en kan dat aantonen; 2) hij is eerlijk over zijn identiteit.
ad 1) Bijna alle asielaanvragen in Nederland worden gedaan door mensen die óf al asiel hadden in bijvoorbeeld Turkije óf door meerdere veilige landen zijn gereisd, waar ze asiel hadden moeten aanvragen volgens de Dublin regels. Op het moment dat ze de Nederlandse grens overkomen, zijn het dus technisch gezien geen vluchtelingen meer.
ad 2) ze hebben heel vaak hun papieren weggegooid om te voorkomen dat ze teruggestuurd worden. Niet echt eerlijk, want het suggereert dat ze geen goed verhaal hebben om asiel te claimen.
Verder is door internationale verdragen 1) uitgebreid tot ‘het zoeken van bescherming’ tegen bijna elk soort ongemak dat buiten Europa zo algemeen is: uithuwelijking, discriminatie van homo’s, klimaatverandering, overstroming, droogteperiode, weigering van toegang tot onderwijs voor vrouwen – de lijst is bijna eindeloos.
Door het Marrakech verdrag is bovendien de betekenis van 2) uitgehold, omdat in dat verdrag legale en illegale migranten dezelfde rechten hebben gekregen.
En al deze bepalingen werken in het voordeel van uitsluitend de migranten, nooit in die van de ontvangende landen.
De vraag ‘doet de ene groep het beter dan de andere’ is dus niet te beantwoorden, want de regelgeving is daar niet op gericht.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

FvD waarschuwde nog het verdrag van Marakesh niet te ondertekenen, maar het is wel gedaan. Jammer dat Baudet niet goed meer overkomt na alle perikelen in de partij. Hij was niet bestand tegen het succes en kon niet op boksen tegen alle beschuldigingen van ‘extreem rechts’ .

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Uit mij eigen ervaring doen echte vluchtelingen altijd hun best. Het zijn over het algemeen geen gelukzoekers want die bouwen niets op wat de vluchtelingen wel doen om hun thuis opnieuw te vinden.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Mee eens. Mijn betoog hierboven was gericht op de vraag: hoe bepaal je het verschil tussen een echte vluchteling en een ander op het moment dat ze zich melden? Het antwoord is simpel: dat onderscheid wordt nauwelijks gemaakt in de huidige situatie.
Een andere manier is kijken naar de statistiek van het CBS. Volgens die gegevens heeft ongeveer 1 op de 3 van de statushouders na 5 jaar een baan. Dus 1 op de 3 bouwt een toekomst op, de andere 2 profiteren van wat er is.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Dat raakt mij ook het meest dat de onderscheid niet gemaakt wordt want wij veroordeelden altijd de profiteurs en die kwamen wij ook tegen. En nu wordt je in een zak met die profiteurs gegooid terwijl wij pakten toentertijd ook een mindere baan om niet afhankelijk te zijn of op kosten van een ander te leven. Het is puur de instelling die je aanneemt die tot succes kan leiden. In onze toenmalige kring is het ook iedereen gelukt. Als wij zien wat nu binnenkomt met hun eisen zit er weinig dankbaarheid tussen.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Ook veel Nederlanders hebben met bedrog uitkeringen gekregen al in de zeventiger jaren. De ambtenaren controleerden onvoldoende. Je hoefde maar om je heen te kijken in je dorp en je zag het. In de stad misschien wat anoniemer, maar hier in het dorp kon je de profiteurs en zwartwerkers er vaak best uitpikken. En de ambtenarij is ook nu met alle instromers nog niet in staat echte vluchtelingen van neppers te onderscheiden, net als ze dat vroeger al niet konden tussen de Nederlandse profiteurs van uitkeringen. Luiheid, gemakzucht, niet deskundig genoeg, kies maar uit wat het kan zijn.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Inderdaad, ik heb ook veel om mij heen gezien wat niet in de haak was. In schril contrast tot de toeslagen affaire waarbij de controle totaal uit de hand is gelopen en waarbij vele slachtoffers vielen. Bureaucratie in Nederland is enorm en daarmee dodelijk.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Die toeslagen zijn sowieso een oproep tot fraude. Het begon allemaal met de Bulgarenfraude. Bulgaren die met bussen vol hier toeslagen konden aanvragen en met hun ING pas in Bulgarije gewoon gratis ons (belasting)geld konden pinnen.
Dat de toeslagen onder een vergrootglas kwamen kan dus niet verbazen.
En het is in beginsel ook goed dat er streng gecontroleerd wordt. Dat getroffenen geen wederhoor kregen, zelfs geen antwoorden, dat deugt uiteraard niet.
Het hele toeslagensysteem deugt niet. Als men het niet kan opheffen, maak het geld dan niet meer naar de burger over, maar direct aan de huurbaas, zorgverzekering of opvang. Volgens mij was dat vroeger bij huursubsidie ook zo.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Een Nederlander die naar de genoemde landen emigreert, gaat naar een land dat grotendeels dezelfde normen en waarden deelt als het land waar die Nederlander uit vertrekt.
Voor moslims die naar Europa komen, is de situatie omgekeerd. De korangeleerden raden een moslim sterk af om te wonen in een land dat niet een moslim regering heeft. Voor een moslim die naar Europa vertrekt, is er dus altijd een negatieve motivatie (geloof) die gecompenseerd moet worden door andere overwegingen (zoals economische). Deze situatie zal meer cognitieve dissonantie opleveren dan de situatie van de Nederlander die naar Canada of Australië emigreert.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

De belofte van een beter leven, een vangnet voor elke mogelijke situatie, vaak gratis geld, zonder dat je ook maar iets van je religie, cultuur, achtergrond hoeft aan te passen. Je hoeft ook niet je best te doen om je eigen broek een keer op te gaan houden.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

“De belofte van een beter leven.”
Alleen, hoe ga je dat leven leiden als je je niet wilt aanpassen aan de cultuur van het land waar je naar toe gaat? Ondanks de mogelijkheden die je toegeworpen krijgt.
Een echte vluchteling wil alleen maar weg uit de situatie waar hij vandaan komt en is meer bereidt om zich aan te passen.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Die vluchteling is slachtoffer van de cultuur waar hij vandaan komt.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Hoe je dat leven gaat leiden? Nou, gewoon door jouw cultuur op te dringen.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Mensen gaan net als dieren naar waar wat het neest te halen valt. Zij gaan ook niet naar post communistische Europese landen want er valt niets te halen. In andere hun cultureel gelijke landen kunnen zij niet straffeloos doen wat zij hier doen. Eigen cultuur komt dan later denken zij terecht want als het aan links hier ligt dan gaan wij in hun cultuur door ten koste van de onze. De uitspraak van Timmermans is hierin duidelijk. Uit zichzelf zijn die mensen erg dominant genoeg terwijl Europeaan zich makkelijker schikt. Maak het onaantrekkelijk en zij zijn zo weg. Daar heeft Wilders gelijk in maar die heeft hier te veel vijanden. Mensen moeten leren om ook uit het slechte van de mens uit te gaan. Minder leuk maar scheelt veel problemen.

Els
Els
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Hun leiders die hun onderdanen alvast vooruit sturen. Omvolking heet dat.
(En natuurlijk de gratis huisvesting, ziektekosten en maandelijkse uitkeringen.)

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Stichten van Kalifaat? uitbreiding van Kalifaat naar Europa?

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Ik denk ook dat de linkse wegkijk partijen schuldig gaan zijn aan de ondergang van Europa. Men is al aardig op weg. En die woke dames van NSC duwen nog een beetje mee de afgrond in. Krijgen die nou 5 jaar wachtgeld?

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

De regeling is als volgt:

De duur van de wachtgelduitkering is gelijk aan de duur van de vervulling van de politieke functie, met een minimum van 2 jaar en een maximum van 3 jaar en 2 maanden. Uitzonderingen:
Bij een functievervulling van minder dan 3 maanden bedraagt de uitkeringsduur 6 maanden.
Als de belanghebbende ten tijde van zijn ontslag of aftreden vijf jaren of minder is verwijderd van de AOW-leeftijd die is vastgesteld voor het kalenderjaar 5 jaren na het jaar van ontslag of aftreden, en hij in het tijdvak van 12 jaren dat direct aan zijn ontslag voorafgaat ten minste 10 jaren politiek ambtsdrager is geweest, wordt de uitkering voortgezet tot de AOW-leeftijd.
Rosanne Hertzberger is 40 jaar.
Femke Zeedijk is 50 jaar.
Beiden zaten iets minder dan 1 jaar in de TK.
Ze krijgen dus 2 jaar wachtgeld.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Tja, die wachtgeldregeling is er niet voor niets. Mensen komen vaak vanuit goed betaalde banen die ze opgeven voor een onzeker bestaan in de politiek. Daar kan het elk moment gedaan zijn.
Bij vrijwillige uitstap zou ik me wel kunnen voorstellen dat het beperkt wordt tot bv max half jaar.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

De linkse partijen nu sterk geradicaliseerd zijn in principe de oorzaak van alle ellende. Geleid door communistische beelden kan het nooit goed aflopen mochten ze de macht pakken. Wij zien al hoe moeilijk is het met al die linkse ambtenaren om iets te bereiken.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

NSC is een onthoofde partij met alle gevolgen van dien.

dick
dick
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Hoe duidelijker het wordt dat het niks was, niks is en niks wordt met Marokkanen/Moslims in Nederland, Hoe harder links begint met gillen dat het het allemaal niet waar is.
Overal wordt de schuld neergelegd, behalve bij de het probleem zelf.

Ze zien het land liever afbranden dan dat ze hun ongelijk toe moeten geven.

Frans Galjee
Frans Galjee
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Mee eens en wanneer wordt Nederland wakker? Misschien als na de joden alle andere andersdenkenden aan de beurt komen?

Josef
Josef
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Mevr, van Hees, dit is de realiteit wat u schrijft.

Vele Nederlanders doen met de moslims mee in de Joden haat omdat “onze integere”/antisemitische nieuwsgaring en overheid elke dag de leugens van de “vredelievende”/ moordenaars als waarheid aannemen.
En vele Nederlanders een blok beton voor hun harses hebben en niet de geschiedenis van zowel het Joodse volk als de moordenaarsbende van de islam willen horen of kennen!!
Blindheid is troef tegenwoordig.

Marc
Marc
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Moslims erkennen niet het mens-zijn zoals de rest van de wereld dit doet. Dus wel de erkenning van hoofd, romp, ledematen, maar niet de intrinsieke menselijke waardigheid, van waaruit met name westerse landen hun mensenrechten hebben ontwikkeld. De moslim erkent alleen het moslim-zijn. Vandaar hun veronderstelde superioriteit. Dit feit is het hoofdkenmerk van tribalisme: de een is beter dan de ander.

De vraag is wanneer de Omtzigten, de Timmermansen en de Van Vroonhovens uit hun onverantwoordelijke lethargie ontwaken.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marc

Uit zichzelf zullen zij nooit ontwaken omdat zij vastzitten in hun ideologie die dat niet toelaat.

Marc
Marc
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Aan ons de schone taak ze wakker te schudden door onverbloemd te zeggen waar het op staat. Dit kan door actief en openlijk de inhoud van koran, hadith en talloze memri-filmpje te bespreken.

Er moet een maatschappelijke discussie over de leerstellingen van de koran losbarsten. Daarbij zal de leidende vraag zijn ‘Waarom moet ik dood?’
Maar ook ‘We hebben recht op zelfverdediging en zelfpreservatie.’

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marc

Ik vrees dat in dit stadium discussie nog onmogelijk is. Islam heeft verlichting nodig die christendom heeft gehad. Ik zie geen aanleiding dat dit gaat gebeuren. De orthodoxe islam heft het voor het zeggen en is diepgeworteld bij de meeste moslims.

Marc
Marc
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Ik heb het over een maatschappelijke discussie tussen niet-moslims op de eerste plaats. Maar ook tussen niet-moslims en moslims. Zet het idee van een Verlichting voor de islam uit je hoofd: een hervorming van de islam kan helemaal niet.

Er zijn maar twee mogelijkheden:
1. niet-moslims overtuigen moslims van de onhoudbaarheid van hun leerstellingen. Moslims verlaten dan de islam; de islam houdt op te bestaan.
2. moslims volharden in hun leerstellingen. In dat geval is een keiharde clash onvermijdelijk dat tot ondergang van moslims, dan wel van niet-moslims zal leiden. Vele honderden miljoenen, zo niet miljarden, zullen sneuvelen.

Marc
Marc
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Om Achachbar te parafraseren ’Antisemitisme zit in het DNA van de islam’.

Marcel
Marcel
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Paspoort innemen en op de boot naar hun beloofde land sturen. Al dan niet aan de ketting.

Harry Fontein
Harry Fontein
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Hoelang laten we deze volslagen, maar zeer gevaarlijke, gek zijn zieke Islam propaganda nog de ether in slingeren? Hopelijk zal dit kabinet hier keihard tegen optreden, want dit heeft helemaal niets te maken met vrijheid van meningsuiting, maar van onversneden haat tegen ons land en onze beschaving. Deze gek hoort hier niet en ik zal de dag prijzen dat hij en zijn aanhang de grens worden overgezet.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Er valt nog een heleboel aan te doen. Als volk moeten we massaal blijven protesteren.
We moeten ook stoppen met de verwijten aan dit kabinet ‘dat er niets gebeurt’. En journalisten daarop aanspreken. Verbaal, via ingezonden brieven, mails aan colleges en wethouders, klachten aan woningcorporaties bij overlast, noem maar op. Zonder bedreiging en gewoon zakelijk/feitelijk.
Zij zijn het die het doen voorkomen alsof NL in zijn geheel racistisch is, de moslims in NL bedreigd zouden worden (bewijzen?), in het kabinet alleen nono’s zitten, en
Want het zijn met name journalisten die de boel ophitsen. Tegen het kabinet, tegen rechts NL, tegen het gezonde verstand, maar mét nadruk op de goede bedoelingen van alle moslims hier. Op TV, in kranten, aan toksjootafels…
Veel moslims draaien gewoon mee, zijn goede buren en niemand heeft met hen een probleem. Maar er zijn er teveel die niet alleen niet meedoen, maar vijandig, crimineel en zelfs gewelddadig zijn. Dat moet benoemd kunnen worden en er moet hard tegen worden opgetreden.
Maar dan moeten we als volk wel ook dit kabinet blijven steunen en zelf het woord nemen, de pen (of het toetsenbord) pakken en protesteren tegen misstanden waar je maar kunt.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Hoe meer ik meekrijg van de gebeurtenissen van de afgelopen tijd, krijg ik steeds meer het gevoel dat er een planning achter zit.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Helemaal met u eens. Een feit is ook dat dit kabinet door zeurende oppositie veel tijd verliest. Ik denk dat het een smerig opzet is om de regering tegenwerken zodat ze niet aan het werk toekomen om ze later te verwijten dat zij niet presteren. Denk aan vier jaar Trump bashen met dezelfde bedoeling. De regering moet harder optreden.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

U denkt het, dat actief tegenwerken, ik weet het zeker. De gebeurtenissen van de afgelopen week laten precies dát zien.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

ja, maar die 2 Kamerleden van NSC wakkeren de suggestie van discriminatie, racisme weer aan echt met zoveel woorden, maar daar protesteert die staatssecretaris die opstapte nu weer tegen want zij heeft expliciet gezegd dat er geen sprake was van racisme opmerkingen…… Dus die Herzberger en die andere troela gooien weer verdachtmakingen in het rond. Smerig stel.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Via NSC lopen de machinaties.

IvdWerf
IvdWerf
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Hét verschil met de VS is, dat je daar uit heel weinig partijen kunt kiezen. Bovendien kan de winnaar de ambtelijke laag vervangen door ambtenaren die zijn/haar verkiezingsprogramma steunen.
Hier versplintert het politieke landschap alsmaar verder, er wordt geen enkele partij sterk genoeg om een significante beleidswijziging door te voeren. Bovendien mogen na de verkiezingen de ambtenaren blijven zitten waar ze zitten. En volgens insiders maken de hoogste ambtenaren van de departementen eigenlijk de dienst uit.

s.f.hoekstra
s.f.hoekstra
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

de Winther in de T. : hij noemde art. 23 , de baantjes knaller van CDA CU SGP voor school besturen en koepels en nu ook mohammedaanse scholen met Besturen. Geld en geld en geld , het niveau van het onderwijs zakt steeds ondanks het legertje bestuurders . Die zitten daar te zitten met inbreng van kennis en kunde ?!
In het begin van Uw artikel mevrouw van Hees kreeg ik medelijden met de mohammedanen die toch maar opgescheept zitten met een boek waarin 107 keer Joden worden ontmenselijkt. Maar nu worden wij gevraagd te buigen t.b.v. de ummah, of ons te bekeren tot het mohammedanisme.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Je zag die samenwerking tussen links en islam ook in De Nacht van staatssecretaris Achahbar.

Bernardo A.
Bernardo A.
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Je kunt de Marokkanen -terecht- heel veel verwijten. Maar het is het linkse en pseudo-christelijke volksdeel, dat die lui faciliteert in hun wangedrag. Zie clown Halsema als illustratie.

Ik voorzie dat de redding uit Duitsland gaat komen. Niet alleen de sociale samenleving staat daar op instorten. Ook de werkgelegenheid krijgt enorme klappen met de ontmanteling van de industrie.
Kom aan iemands boterham en de pleuris is daar.

j.c.th.kohler@ziggo.nl
j.c.th.kohler@ziggo.nl
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Op dit artikel 2 opmerkingen:
1e Jodenhaat is verplicht in de koran.
2e Integratie is verboden in de koran.
Ga daar dan maar lekker thee mee drinken.
Ga in gesprek.
Zoek vooral verbinding.
Zeg mea culpa. (Geef daar dan gelijk een vertaling bij, want anders snappen ze het niet.)

Andre
Andre
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Er is pas echt een integratieprobleem, als je niet beseft dat voor integratie de oprechte wil van beide kanten noodzakelijk is.
En die ontbreekt en daar is een reden voor: moslims zien zichzelf als de toekomstige elite in het toekomstige kalifaat en in dat plaatje past geen gelijkheid voor joden, christenen, Sikhs, Hindoes, Confucianisten laat staan atheïsten.
Dus wie zijn hier nu eigenlijk de ‘echte’ slachtoffers van het ‘integratieprobleem’?
1) de dwazen die denken dat integratie tussen culturen met elkaar uitsluitende normen en waarden, ondanks alles mogelijk is.
2) de dwazen die achter dat idee aanlopen (de nuttige idioten).
3) de rest die wegkijkt en denkt dat het allemaal wel vanzelf goed komt.
Maar niet de moslims. Want die kennen de koran.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Klopt en dan nog je hoeft een andere cultuur niet leuk te vinden of iets mee hebben. Daarom zijn ook diverse culturen ontstaan. Wat links wil is onmogelijk, een grote cultuur van gelijkheid. Daarom is communisme onzin. Gelijkheid bestaat niet.

Els
Els
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

4) diegenen die al jaren weten dat van integratie geen sprake was en ook niet zal zijn en die machteloos moeten toezien hoe Nederland aan het islamiseren is.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Els

Mee eens, maar in mijn tekst hierboven doel ik met slachtoffers op hen die denken dat het cultuurrelativisme een ideologie is die de samenleving van de toekomst zal vormen.
De groep die onder 4) valt gelooft daar niet in en is dus in ideologisch opzicht geen slachtoffer, maar wel in praktische zin slachtoffer van de politiek die wel deels is gebaseerd op het cultuurrelativisme.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Persoonlijk denk ik dat de Romeinen slachtoffer zijn geworden van hun eigen cultuur.
Daarom zijn ze er niet meer.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Het Groot Romeinse Rijk. Ondergegaan aan de eigen decadentie.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Toch hadden zij goede dingen die wij overgenomen hebben en ons geholpen hebben in onze eigen ontwikkeling.
Kennelijk staat de ontwikkeling van de mensheid voor een nieuwe drempel die genomen zal moeten worden.
Volgens mij gaat het er om de juiste keuzes te maken.

Harry Fontein
Harry Fontein
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

De krankzinnige stelling van deze gek dat wij als Nederlanders, die sinds de onafhankelijkheid van Spanje(1648), dit land met vallen en opstaan hebben opgebouwd, moeten integreren is de zotheid gekroond. En ons voor fascisten uitmaken spant de kroon. Als we niet heel snel deze vorm van geestelijke terreur de kop indrukken, loopt het heel slecht af met ons land. Met dan aan de nuttige idioten van links en de VARA, waar we nota bene belastinggeld aan betalen. De gruwel!

Willem Ruitenberg
Willem Ruitenberg
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

De doorsnee blanke heeft geen zin in gezeik en laat het daarom een beetje lopen. Als bestuurders dat doen is er sprake van lafheid, van die doorsnee blanke trouwens ook. Maar ja, wie wil ten onrechte uitgemaakt worden voor racist, de knots van links. Je ziet toch dat de andere kant blijft drammen en eisen, als je geen grens stelt krijgt de drammer zijn/haar zin hoe onredelijk die ook is. Zie Sinterklaas, volkomen verpest terwijl dat niet nodig was geweest als bestuurders hun poot hadden stijf gehouden en het strafrecht op dreigementen hadden afgestuurd.

Kareltje
Kareltje
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Met verbijstering en afgrijzen lees ik dit artikel. Waar zijn we in godsnaam mee bezig?
Weg met die lasteraars en leugenaars. Weg met de media die hen uit angst en frustratie het woord geven en ook nog een gelijk. Waar zijn de eerlijke en wijze Nederlanders die weten hoe het zit? We moeten ons laten horen waar het maar kan. Een vuist maken tegen deze groep geloofsfanaten.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Dank voor mooie en zorgvuldige stuk. Jammer dat links deze colum niet onder ogen krijgt want zij zij uiteindelijk de schuldigen die deze tweespalt in onze samenleving hebben veroorzaakt. En dat al vanaf de zeventiger jaren. Zij wilden experimenteren met onze samenleving nadat de leefvormen zoals commune, drieouderschap e.d. allemaal mislukt zijn. Wat een dom volk.

Janny
Janny
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het is bijzonder hoe het verhaal is omgedraaid. Nu lijkt het belangrijkste de eventuele discriminerende woorden in het kabinet. Kunnen we daar weer een debat over gaan houden. Maar als ik vertel dat docenten op een school beveiligers krijgen en een portofoon, nodig voor hun veiligheid. Kinderen in de klas vertellen dat ze die filmpjes waarop een ander kind in elkaar geslagen wordt leuk vinden, want zwak en daar moet je korte metten mee maken. Dan roepen dat je wil gaan praten en verbinden. Benden dan dat je zwak tonen blijkbaar iets is wat uitgeroeid moet worden. Onbegrijpelijk maar waar

IvdWerf
IvdWerf
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Janny

Net wat u zegt. Het kan nu eindeloos uitgekloven worden dat volksvertegenwoordigers zich ongelukkig uitdrukken. Ondertussen staan ze met de rug naar wat zich zoal op scholen afspeelt. Of neem het recent bekend geworden feit, dat ons justitieel apparaat in de wind slaat dat bij geweld richting hulpverleners zwaarder gestraft mag worden. Ik zou niet graag ruilen met wie dan ook in de publieke sector, eerlijk gezegd.

Fred
Fred
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het is geen haat naar het westen, maar geloof in het dogma van de Islam. De Koran is de openbaring van Allah, middels het orakel Mo. In de Koran zijn de woorden van Allah te vinden, wat het boek uniek en dus superheilig maakt. Het is geen bijbel, een geschiedschrijving, maar de Koran staat bol van de openbaringen van Allah. Allah sanctioneert geweld, omdat we kunnen lezen dat hij opdracht geeft om de Joden te doden, die immers de profeet Christus hebben gedood. De rest is ook fout, valt te lezen, zoals polytheisten (denk eens aan Hindoes). Christenen, die een mens, een profeet, als zoon van Allah aanbidden, maar ook Boeddhisten, met hun priester aanbidding zijn ook fout. De vraag is of geweld sanctioneren problemen oplevert. Allah ziet alles, en zegt ook de thuisblijvers onder zijn volgelingen te zien. Voer je een strijd voor het goede, Islam, dan zijn de volgelingen die thuis blijven natuurlijk niet de helden. Daaruit kun je concluderen dat Allah wel een voorkeur heeft voor strijdende volgelingen, waarbij we reeds lazen dat geweld is gesanctioneerd. Ergens anders adviseert Allah zijn volgelingen, bij het niet kunnen winnen van een argument, weg te lopen. Terugtrekken is een logisch advies, als je ziet dat de strijd (nog) niet gewonnen kan worden. De vraag is natuurlijk hoeveel actieve strijders je nodig hebt om er een (grote?) puinhoop van te maken. In Marawi waren het ongeveer 1000, om 360.000 mensen op de vlucht te jagen en een 5 maanden durende militaire strijd te ontketenen: https://www.amnesty.org/en/latest/press-release/2017/11/philippines-battle-of-marawi-leaves-trail-of-death-and-destruction/

Helen
Helen
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

De PVV de absolute meerderheid laten worden en dan al dat tuig eruit schoppen. Dat valt eraan te doen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Helen

Zelfs als dat het geval zou zijn, de rotzooi, de EU dictatuur en de gezagsanarchie die men oplopend (progressief haha) heeft laten ontstaan gedurende zeker 4 decennia, is niet zomaar op te lossen. Het zal een kwestie zijn van kleine stapjes, soms 2 stappen terug, maar blijven volhouden.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het is gewoon verschrikkelijk en niet te bevatten. Ook die opgestapte staatssecretaris Achabar doet er (onbewust of onder druk) aan mee. Als goed opgeleide moslima wil je dit toch niet in het land waar je een vorstelijk salaris krijgt om de toeslagen ouders uit de brand te helpen? Dat jouw ‘geloofsgenoten’ in het land waar ze alle kansen kregen iets van hun leven te maken besluiten op Joden te gaan ‘jagen’ ? Door op te stappen om ‘polarisatie’ help je het debat dus de verkeerde kant op. Die scootercriminelen zijn degenen die polariserend bezig zijn en de zwijgende meerderheid van de migranten ook. Achabar zal als officier van justitie best vaker onvriendelijke mensen tegengekomen zijn. De politiek is er juist ook om wellicht wat uitvergroot besproken tot beleid te komen. Nu wekte zij de indruk dat het om uitspraken ging die niet door de beugel konden, terwijl ze kennelijk alleen dan iets tegen het beleid heeft, maar dat had ze moeten weten toen ze besloot dat ze deze vetbetaalde baan wilde hebben. Nu beschadigt zij het kabinet en vandaag zegt ze te schrikken dat die 2 tuttebellen van een NSC Kamerleden, opnieuw de suggestie wekken dat zij, Achabar, wel bedoelde te zeggen dat er racistische opmerkingen waren gemaakt……Ik denk dat die Herzberger en haar kompaan waar ik de naam niet van herinner nu wel een brug te ver zijn gegaan hiermee. Of de rol van de media die zich beroepen op ‘bronnen’. Maar minister Heinen is met name genoemd en was daar duidelijk door aangeslagen. Ik acht de media ook niet te goed voor insinuaties om dit kabinet te beschadigen en zich dan achter geheime ‘bronnen’ te verschuilen.

Laatste aanpassing 1 jaar geleden door Marien
H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Ik vermoed dat de achterban van mevrouw Achebar haar heeft bevolen niet mee te werken aan dit kabinet. Is met Ebru Umar ook gebeurd.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Doorbraak.be over de verkiezingen in de Belgische gemeente Schaarbeek:

‘…De PS profileerde Koyuncu niet vanwege zijn capaciteiten of een visie voor de toekomst van de gemeente, maar vanwege zijn Turkse afkomst, met de impliciete boodschap dat hij hierdoor aanspraak zou maken op de steun van Turkse inwoners in Schaarbeek. Dit soort campagnevoering effende de weg voor een nationalistische boodschap: Schaarbeek verdient een Turkse burgemeester omdat een groot deel van de inwoners Turks is…’

Ik zou zeggen: zo snel mogelijk terug naar een meritocratie. Het gezever over gender, kleur, ras, godsdienst moet zoveel mogelijk uit de politiek. Alleen kennis en kunde moet tellen.

bosgeus.blogspot.nl
bosgeus.blogspot.nl
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Deze invasie heeft natuurlijk een precedent, 84 jaar terug.
Wat deden we met die Duitsers? Knuffelen natuurlijk! Duitsers burgemeester van grote steden maken, zoals Aboutaleb van Rotterdam. Flink financieren als ze zanger worden, zoals bij Ali B. Hun olie landen hier moskeeën laten financieren, en dagelijks beweren dat we respect moeten hebben voor hun nazi ideologie. Nu dan islam ideologie. Want nazi’s zijn zo zielig, enz.

Allemaal een beetje lastig te begrijpen, zolang de rol van het katholicisme onzichtbaar blijft inzake. Marokkanen hebben Franco geholpen met neerslaan van de Spaanse bevolking in de Spaanse Burgeroorlog. Ook Hitler hielp de katholiek Franco met zijn luchtmacht tegen verzet jegens de eeuwenlang katholieke overheersing. Nu dan komen de Marokkanen Nederland ontzetten van die vreselijke protestanten. Islam en katholicisme werken samen, Islam is opgezet door katholicisme. Mohammed was 25 jaar getrouwd met een rooms katholieke steenrijke weduwe Kadija, die eigenlijk non wilde worden. Moslima’s verkleden zich als nonnen, daar komen die kopvodden vandaan, van Mohammeds eerste vrouw.

Helen
Helen
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  bosgeus.blogspot.nl

Islam opgezet door katholicisme? Ben jij wel helemaal lekker?

89
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex