- Deugende Fopfeministes bij Buitenhof - 9 mei 2017
- Vrouwenrechten verkwanseld voor oliedollars en salafisme - 26 april 2017
- Vrouwen hebben recht op een legale, veilige abortus - 8 april 2017
Gistermiddag brak op Twitter de pleuris uit, omdat columnist Theodor Holman het –in de vorm van vrije verzen- gewaagd had islamieten te onderscheiden van joden, vrouwen, christenen, hoeren, psychiatrische patiënten en nog zo wat van die categorieën. Kern van zijn gedicht: omdat ik tegen de Dood en de Angst ben en voor de Liefde, wil ik niet méér islamieten.
Volgens journaliste Rena Netjes was de column van Holman het Parool onwaardig en afschuwelijk.
Wat een @parool onwaardig column dit. Afschuwelijk.https://t.co/4Hf27LF8DK
— Rena Netjes (@RenaNetjes) December 18, 2015
Myrthe Hilkens, voormalig Kamerlid voor de PvdA had er ook een mening over
https://twitter.com/MHilkens/status/677916185074212864
en Zaman-journalist Hakan Büyük kwam tot twee keer toe wel bijzonder stijlvol uit de islamitische hoek:
https://twitter.com/hakbuyuk/status/677879653609160704
https://twitter.com/hakbuyuk/status/677878315101765632
Ons aller apostel van de (heren)liefde Tofik Dibi deed een hatelijke duit in het zakje,
https://twitter.com/TofikDibi/status/677844391139110912
terwijl Holman volgens een Amsterdamse dichter en boekhandelaar (!) “fascistische poëzie” had geschreven. Daarnaast werd er gedreigd met abonnementen opzeggen en ergere dingen.
Deze vind ik ook fraai: van de Marokkaans-Limburgs-Nederlandse acteur compleet met zachte ‘g’, die Jezus speelde tijdens de Passiespelen en daarom bedreigd werd:
Oja, ik gun je 60.000 keer buikloop @TheodorHolman #sukkel
— Abbie Chalgoum (@Abbie1979) December 18, 2015
Gelukkig kreeg Holman ook bijval voor zijn duidelijke stellingname.
Hoe is het mogelijk dat er zoveel ophef ontstaat over een column, waarin iemand alleen maar zijn mening geeft over een religie, die uiteraard belichaamd wordt door haar gelovigen, in dit geval islamieten of moslims? Waarom staan moslims zelf of niet-moslims uit “progressieve” kringen meteen op hun achterste benen en wordt er met termen gesmeten als fascisme en haat? Zoiets zou niet aan de orde zijn, ging het over het christendom, het jodendom, het hindoeïsme of welke andere religie dan ook.
Holman heeft slechts, compleet in dichterlijke overdrijving (waar blijkbaar ook al totaal geen gevoel meer voor bestaat), zijn angst uitgesproken dat onze samenleving met de komst van een oncontroleerbare stroom vluchtelingen uit islamitische landen compleet zal veranderen. Is die angst zo vreemd?
Nou nee, en het beste bewijs daarvoor ligt in de reacties op deze column, de reacties op de columns van Ebru Umar (die gisteren ook weer iets ‘leuks’ meemaakte) en alle andere uitingen van kritiek op de islam.
Bij het stoplicht belaagd worden door een stel kut Turken. Na automatisch deurvergrendeling volgende keer maar geblindeerde ramen. GVD.
— Ebru Umar (@umarebru) December 18, 2015
Maar die angst moet onder het tapijt geveegd worden. Angst is voor tokkies en fascisten. Nederland hoort liever cabaretière Sanne Wallis de Vries bij Pauw (vanaf 29.45 min) preken dat we met islamitische vluchtelingen moeten gaan práten, zodat ze hun homofobie en andere niet-westerse ideeën en overtuigingen achter zich kunnen laten. Mijn God.
Heeft ze wel eens gepráát met moslims die al sinds de vorige eeuw in Nederland wonen, hier naar school zijn gegaan, hier werken en nog steeds vinden dat vrouwen zich horen te bedekken, want anders zijn ze vogelvrij? Die het normaal vinden om hun vrouwen, dochters en zussen desnoods met geweld in het islamitisch-zedelijke keurslijf te dwingen, terwijl ze zelf hoeren en snoeren? En daar binnen hun eigen moslimgemeenschap geen enkele kritiek op krijgen?
Kennen de Sannes en de Dolf Jansens, de Gerdi Verbeets en al die goedbedoelende onnozelaars de onderzoeken van Ruud Koopmans niet? Zien ze niet hoe het straatbeeld steeds meer hoofddoeken telt en weten ze niet wat dat volgens diezelfde onderzoeker betekent? Of willen ze het niet weten?
Blijkbaar is het zo met Nederland gesteld, dat we mensen, zoals Holman, die bang zijn dat ons land steeds verder wegschuift van de idealen van vrijheid en gelijkheid, verguizen. Alles liever dan dat we onze roze bril afzetten en beseffen dat het de hoogste tijd is om ons af te vragen of het allemaal wel de goede kant op gaat. Misschien bevinden we ons al balancerend op de rand van de afgrond.
Wat speelden die muzikanten ook alweer op de Titanic?
