De Iran Attack en Trump’s Midden-Oostenbeleid

Na vastgelopen onderhandelingen militaire actie door Israël

Israël heeft vannacht de aanval ingezet op militaire en nucleaire installaties van Iran en het leiderschap van dat land. Al jaren werkt Iran aan het verrijken van uranium om te kunnen beschikken over een kernwapen. In 2018 presenteerde Netanyahu het atoomarchief van Teheran. Daarna trok Trump zich terug uit de atoomdeal aangezien die niet ver genoeg ging. Zo was de deal in de tijd begrensd tot 2030 en kon Iran binnen dat akkoord doorgaan met het bewapenen van terroristen en het ontwikkelen van raketten.

Nu Trump terug is in het Witte Huis wordt er weer actief beleid gevoerd om het nucleaire gevaar van Iran terug te dringen. Er werden weer gesprekken aangeknoopt tussen Amerikaanse en Iraanse functionarissen, waarbij de VS er op inzette dat Iran moest stoppen met uraniumverrijking. Dit overleg lijkt recent te zijn vastgelopen. Nu heeft Israël dus besloten zelf militaire actie te ondernemen om de nucleaire capaciteit van Iran te vernietigen.

 

America First

Als één van de weinige presidenten van de VS startte Trump geen oorlogen, daar waar we met oorlog zouden kunnen spreken van militaire interventies. Dat betekent niet dat hij zich geheel afzijdig hield bij de conflicten in het Midden-Oosten. Onder zijn presidentschap werd IS geminimaliseerd en werd de Iraanse generaal Qassem Soleimani in 2020 geëlimineerd.

In zijn verkiezingscampagnes heeft hij altijd de vraag gesteld wat het doel was dat de VS bij al die oorlogen betrokken was. Hij wees op de financiële consequenties, maar vooral ook op al die Amerikaanse soldaten die het leven lieten bij al die conflicten. Min of meer geëmotioneerd vertelde hij dan dat hij ouders zelf op de hoogte had gesteld van het overlijden van een soldaat overzee. Voor de toehoorder was duidelijk. Dit wil Trump als president voorkomen: Amerikanen die overal op de wereld slachtoffer worden in conflicten waarin de VS geen wezenlijk belang heeft, anders dan dat de industrie weer meer wapens zou kunnen produceren. Daar ging Trump niet meer ouders voor bellen met dit soort hartverscheurende mededelingen.

America First betekent ook dat de waarde van het leven van Amerikaans soldaten voor het eerst een prominente plek in de Amerikaanse politiek heeft gekregen. Trump noemde de oorlog in Irak een ramp en de reden dat het Midden-Oosten destabiliseerde met de opkomst van IS tot gevolg. “Ze hebben gelogen. Ze zeiden dat er massavernietigingswapens waren, maar die waren er niet”. Zei hij in een interview met NBC. Ik wil u er fijntjes op wijzen dat Nederland steun gaf aan die oorlog.

 

Abraham Akkoorden

Met de Abraham Akkoorden normaliseerde Trump de betrekkingen tussen Israël en de Soennitische wereld. Zijn recente bezoeken aan die regio moeten dan ook in dat licht worden gezien. Daarnaast wil hij natuurlijk ook gewoon zaken doen. Helder. Maar hij benadrukte dat hij daar niet kwam om hen de les te lezen.

Trump beschreef de modernisering van steden zoals Riyadh en Abu Dhabi als een “modern miracle the Arabian way”. Hij benadrukte dat deze vooruitgang voortkwam uit de eigen visie en tradities van de regio, in plaats van westerse nation-builders” of neocons die volgens hem faalden in plaatsen zoals Kabul en Bagdad. Hij zei: “De glanzende pracht van Riyadh en Abu Dhabi is niet gecreëerd door de zogenaamde natiebouwers, neocons of liberale non-profits die biljoenen dollars hebben uitgegeven en gefaald hebben in Kabul, Bagdad en zoveel andere steden.”

 

De-escaleren

Trump stelt vast dat als je ergens bommen op gooit er niet vanzelfsprekend een welvarende democratie ontstaat naar westers model. Het Midden-Oosten blijft met of zonder bommen een tribale samenleving. Dan is het beter om de voorzichtige moderniseringen verder aan te moedigen. Daarbij kan je natuurlijk altijd laten weten hoe wij over vrouwenrechten, homorechten, slavernij en democratie denken.

De keerzijde is wel dat hij de ellende in bijvoorbeeld Afghanistan niet veroordeelt en ook despoot Erdoğan bewierookt, omdat het een sterke leider zou zijn. Daar zitten veel seculiere Turken niet op te wachten. En als Trump westerse regeringen terecht verwijt de burgers te censureren – terecht – dan zou hij ook richting bijvoorbeeld Erdoğan wel eens een kritische noot mogen kraken.

De tweede termijn van Trump kenmerkt zich dus tot nu toe als die van een president die overal op de wereld wil de-escaleren. Trump wilde zo graag vrede, zowel in Oekraïne als met Teheran, dat aan de andere kant van de onderhandelingstafel het gevoel ontstaan is dat hij niet bereid zou zijn om daadkracht te tonen. Er ontstond tussen Netanyahu en Trump zelfs onenigheid over hoe met Teheran om te gaan. Israël was er al lang klaar mee, ingegeven door de angst dat het realiseren van een kernwapen wel heel dichtbij was, maar Trump hield tot op het allerlaatste moment de deur voor onderhandelingen open, zelfs nu nog na de eerste golf van aanvallen.

 

Goedkeuring

Hoewel de VS formeel niet betrokken zijn bij de Israëlische aanval op militaire en nucleaire installaties en de top van het regime, is het uitgesloten dat Trump niet zijn goedkeuring heeft verleend aan deze operatie. Mogelijk zelfs met tegenzin, want hij doet liever deals. Anderzijds: door de aanval door Israël te laten uitvoeren houdt hij ook zijn handen min of meer vrij. Wellicht dat deze aanval het regime zo ver verzwakt dat het Iraanse volk zich eindelijk kan ontdoen van het islamofascistische regime dat hen al decennia onderdrukt. Een regime destijds in het zadel geholpen door met name linkse politici in het Westen. Je vraagt je af: wanneer leert men in het Westen iets van deze geschiedenis? U moet eens op de sociale media kijken hoeveel moslims zich volledig achter het terreurregime in Teheran scharen. Beangstigend.

 

Brekelmans

En wat zegt ons zogenaamde rechtse, nu demissionaire kabinet? Dat “Israël niet militair had moeten ingrijpen op deze wijze’. Dat links en moslims in ons land openlijk het terreurbewind in Teheran ondersteunen wekt nauwelijks nog verbazing. Maar dat dit (nep-)rechtse kabinet met dit statement komt, vervult mij met schaamte. Op welke manier dan, Ruben Brekelmans? Hoe had Israël dan moeten ingrijpen? Met een goed gesprek daar waar de oppositie in Iran vervolgd, gemarteld en opgehangen wordt? Waar in de parlementen opgeroepen wordt tot de vernietiging van Israël en de VS? En hoe lang hadden die gesprekken dan moeten duren? Tot het moment dat ze een kernbom op zich gericht zouden hebben gezien?

Zoals veel politici zit Brekelmans op de intens naïeve lijn waarop men met een westerse bril kijkt naar het Midden-Oosten. Met de gedachtengang dat als je een goed gesprek met Hamas hebt, je de problemen wel oplost. Deze levensgevaarlijke naïviteit is er de oorzaak van dat het Westen in een sneltreinvaart islamiseert. Onze bestuurders hebben geen idee welk gevaar ons echt bedreigt.

 

Peace through strength

Trump heeft er alles aan gedaan om dit geschil met Teheran via onderhandelingen tot een goed einde te brengen. Trump wilde geen regime change, terwijl het Iraanse volk daarom smeekt, maar wilde voorkomen dat een corrupt, misdadig regime dat overal op de wereld terreur zaait, in het bezit zou komen van een kernwapen.

Beste Ruben, de hele wereld moet Israël op de blote knieën danken voor het – hopelijk – onschadelijk maken van deze nucleaire faciliteiten. De raketten die Iran heeft reiken al tot Oost- en Zuid-Europa, dus zo groot is ook ons belang. Dat westerse politici dat niet begrijpen is levensgevaarlijk. Ze schreeuwen moord en brand over Poetin, maar het gevaar van Iran, en dat heeft zich intussen ook genesteld in onze samenlevingen, is veel groter.

Peace through strength. Het zal ook Moskou niet ontgaan zijn. Er komt een einde aan het geduld van Trump. Je moet er niet aan denken waar we zouden hebben gestaan met Kamala Harris.

Over de auteur

René Dercksen
Vastgoedprofessional, oud senator en statenlid, publicist.

Reacties worden gemodereerd.

 

>>> Lees hier onze spelregels <<<

 

Reacties die onze spelregels schenden worden verwijderd. Herhaalde overtredingen, oproepen tot geweld, beledigingen en antisemitisme leiden tot een permanente ban. De redactie treedt niet in discussie over de reden van verwijdering, noch over een ban. Gebruikers met ongeldige e-mail-accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

46 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Israël laat zien hoe je met vijandige Islamitische landen moet omgaan. Deze denken niet zoals wij doen met onze verlichte samenleving en humane aanpak maar met het harde optreden en denken van een vroegere tijdperk want de tijd is stil gevallen in de islamitische landen ergens in de vroege middeleeuwen. Islam is gevaar nummer één en terwijl Poetin zwaar gesanctioneerd wordt laten wij Europa tegelijk door islam bezetten wat de prioriteit nummer één zou moeten zijn. Maar linkse politiek is hardkopig en houdt aan hun foute ideologie. Men zet Israël in kwade licht terwijl deze voor onze vrijheid vecht nog veel meer dan de Oekraïners ooit deden. Europa ontwaakt altijd te laat nu zeker met de links liberale leiding in Brussel. Daar moet de bezem doorheen voordat het te laat is. Wat het eigenlijk al is.

Fred Verveer
Fred Verveer
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

in Brussel zijn €-parlemetariërs fanatiak aanhangers van Hamas- terroristen……

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Fred Verveer

Kan ik mij goed voorstellen van die linkse bende. Daarom loopt Europa vol.

Andre
Andre
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

De opmerking van Trump dat hij Iran de en deal na de andere heeft voorgesteld, zou onze regering ook een les moeten leren.
Namelijk dat moslims niet onderhandelen, maar strijden tot het eind, want dat is de wil van allah.
Dat vinden ze al sinds de slag bij Siffin tussen profeet Ali en Moeawija. Die strijd heeft de kreet Allahu akbar een overstijgende betekenis gegeven.
Het is jammer dat onze politici dit niet beseffen omdat ze gevangen zitten in hun postmoderne referentiekader, maar het is toch echt zo.
Trump zal wel weer de schuld krijgen, want dat is de weg van de minste weerstand.

Laatste aanpassing 11 maanden geleden door Andre
Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Andre

De voornaamste fout lijkt mij het verschil in denken van ons als moderne verlichte mensen en de moslims die in een andere tijdperk zijn blijven hangen. Maar de geschiedenis bewijst dat hetzelfde probleem zich ook al vroeger voordeed. Moslims en de rest gaat gewoon niet samen en zal de samenleving zich altijd op de rand van oorlog bevinden. Het is de lastigste groep mensen die je kunt verzinnen.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Moslims zijn bang voor vrijheid van denken.

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Ik denk dat zij het begrip ‘vrijheid’ niet eens kennen.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Daarom zijn ze er ook bang voor.

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Maar niet bang om onze vrijheid te misbruiken om hun dwang aan iedereen op te leggen.

Marien
Marien
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Exact. Volledig mee eens. Israel maakt de juiste keuzes. Ook in ons belang. Maar velen willen dat niet zien. Schaamteloos veel ruimte voor activisten die zich inzetten voor islamisten. Echt dit is de nieuwe N.zi invasie. In de jaren 40-45 begon het H- regime met de vernietigingspoging die later de Holocaust zou gaan heten, maar nu willen de islamisten met hulp van linkse politici zonder verstand het karwei afmaken. Echt schande dit……

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Ik zie ook steeds minder verschil tussen islam en links. Beide zijn dictatoriaal ingesteld en dat telt kennelijk zwaarder dan de religie waar links niets van moet hebben. En links omarmt altijd alleen slachtoffers. De Joden die zich nu zelf kunnen behelpen zijn hun slachtoffer stempel verloren. Nu omarmen zij hun vijand die aan het verliezen is. Links is ziek.

Andre
Andre
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Dit artikel toont duidelijk een belangrijk verschil tussen de America First politiek en de politiek die EU bedrijft.
Trump wil geen Amerikaanse mensenlevens belangen opofferen voor iets dat weinig belang heeft voor de VS.
De leiding van de EU vindt mensenlevens en belangen opofferen niet alleen prima, ze zoekt ook bewust de confrontatie op om die offers te kunnen brengen.
In een democratie verdedigt de regering de belangen van hen door wie de leiders gekozen zijn.
In een dictatuur gebruiken de leiders het volk om hun eigen waanideeën uit te voeren.
Het eerste leidt tot vrede, het laatste bijna altijd tot heel veel ellende.

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Helemaal mee eens. Je offert mensen niet voor een ideologie zoals links graag doet maar om je bestaan veilig te stellen. Zoals Israël nu zegt, wij gaan niet Iran veranderen dat is de taak van Iraniërs maar nu hebben zij een zeldzame kans om dat te doen.

Ron
Ron
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Hallo Rene,
zoals gewoonlijk een to the point verhaal, zeker wat de samenhang betreft!
Jammer dat het niet gepubliceerd (zoals zovele onderwerpen) wordt in de MSM zodat meer mensen er over kunnen nadenken en hun standpunt kunnen bepalen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Ron

Maar wij als burgers kunnen wel verder verspreiden. Zaadjes planten.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

De fout van de eeuw is natuurlijk de atoomroof van Abdul Kahn toen hij bij Urenco werkte in Almelo. Ik wijt dit aan de lakse houding die nederlanders is eigen geworden in onze decadente periode. Nu zitten we met de brokken.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

En je wilt echt niet weten hoeveel van dit soort mollen inmiddels overal zitten.

Jon
Jon
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Precies. De klokkenluider Veerman, die met Kahn samenwerkte, maakte in 1976 aan de BVD en zijn meerderen van FDO bekend dat hij Khan verdacht van spionage. Daar is jarenlang niets mee gedaan. Sterker nog: Veerman verloor zelfs zijn baan, werd zwaar gemangeld en kreeg te horen dat hij zijn mond moest houden. Frits Veerman zei daarom altijd: “Als Iran een bom gooit op Israël, dan staat er Made in Holland op de zijkant.”’

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Jon

De geruchten gaan dat Pakistan hulp geboden heeft aan Iran.
Hoge Iraanse militairen van de Iraanse revolutionaire garde zouden naar Pakistan gevlucht zijn.

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Enorme naïviteit die aan domheid grenst. Het uitgaan alleen van de goedheid van de mens.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Hoe is de islam aan de macht gekomen in Iran?
De islamisten hebben met hulp van linkse krachten onder Khomeiny een coup gepleegd en de sjah afgezet.
Daarna hebben de islamisten de linkse krachten uitgeschakeld met massamoorden en was de islam de uiteindelijke winnaar omdat ze het leger achter zich hadden.

Zie de vergelijking met wat er in de EU gebeurt. Links is zijn macht aan het uitbreiden met de islam op de achtergrond.
Onder invloed van een zogenaamde dreiging uit Rusland moet defensie versterkt worden met de EU of NATO als toezicht. De diverse landen krijgen steeds minder inspraak hierop.
We krijgen hier een vergelijkbare situatie als in Iran eind jaren 70 vorige eeuw.
Islam is zijn invloed hier steeds sterker aan het uitbreiden.

Gevluchte Iraniërs waarschuwen ons hiervoor.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Ik zou Mark Rutte willen mededelen dat er in de EU nog maar heel weinig Russisch wordt gesproken, maar in veel wijken in de grote steden in de EU je alleen nog maar in het Arabisch kunt redden

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Links us de basis van alle kwaad.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Israël heeft zijn militaire operatie de naam “Rising Lion” gegeven,

Google vlag van Perzië

Ni28
Ni28
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Unieke kans nu voor de Iraniërs om deze regime af te werpen, zoals Israël gesteld heeft.

Marc
Marc
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Het probleem met de politiek-correcte cabal is dat ze beweren dat iedereen ‘gelijk’ is. Dat maakt ziende blind, horende doof. Iedereen is geboren in een menselijk lichaam. Maar daar eindigen de overeenkomsten. Culturele verschillen, op welke manier dan ook, maken hen ongelijk. En verschillende culturen passen de dichotomie goed en kwaad op verschillende manieren toe.

In het geval van de islam versus de rest van de wereld is dat zo evident dat onze politiek correcten ervoor kiezen dit eenvoudigweg niet waar te nemen. Bewust! Want de islam beweert doodleuk dat iedereen als moslim geboren is. Ik vind dit zo ongelooflijk beledigend!

Vervolgens durft zo’n Mohammed te beweren dat niet-moslims sinds hun geboorte afgeweken zijn van ‘het juiste pad’. Je moet maar durven een dergelijke onbeschaamdheid je strot uit te krijgen. Een moslim doet dit echter moeiteloos.

Hoe past een dergelijke islamitische kijk op de wereld binnen die van het Westen? Nou, gewoon niet!

Sinds de jaren 1960/70 echter hebben ‘filosofen’ de ‘ander’ op de kaart gezet: een westerling moest zich verdiepen in, en de menselijke waardigheid zien van, de niet-westerling. Hiermee legde de westerse filosofie de westerse mens een moreel spreekverbod op: de ander kon per definitie niet fout zijn. Mutatis mutandis kon alles wat slecht is (nazisme, Holocaust) uitsluitend van westerse oorsprong zijn. Met als gevolg dat het volgende morele gebod ‘Dit nooit weer’ in de uitvoering ervan nooit op ‘de ander’ maar altijd op het zelf moest slaan. Deze kronkel leidde per saldo tot pure zelfvernietiging, eerst cultureel, vervolgens economisch.

Westerlingen moeten inzien dat goed en kwaad bestaan, en dat nazisme evengoed in de ‘ander’ kan schuilen. Zoals Khamenei of Hamas.

Laatste aanpassing 11 maanden geleden door Marc
Andre
Andre
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Marc

Mee eens, met de opmerking dat deze visie afkomstig is uit de VS. Dit idee is uitgewerkt door de revolutionairen van 1848 die naar de VS waren gevlucht en o.a. vorm kreeg in de melting pot theorie rond 1900.
Pas na 1918 kwamen deze opvattingen in omloop in Europa, dat tot die tijd de islam heel duidelijk als een gevaar zag.

Marc
Marc
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Welke visie uit de VS bedoel je precies. Ik weet niet beter dan dat dit zeven uur geleden uit mijn eigen brein ontsproot.

Informeer me.

Laatste aanpassing 11 maanden geleden door Marc
Andre
Andre
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Marc

Het cultuur relativisme is verzonnen door Boas en Ruth Benedict en het idee dat de westerling zich moet verdiepen in de ‘ander’ volgt daaruit.

Marc
Marc
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Ah. Nu weet ik wat je met ‘deze visie’ bedoelt. Met als opmerking dat analyse en gevolgtrekking die van mij zijn. 🙂

H.Nijhuis
H.Nijhuis
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Marc

Islam is niets meer dan een een sekte. Sekteleden zijn bevangen door een dwangmatige ideologie met een interne logica waardoor je geen contact met ze kunt maken. In Amerika had je in de 70 er jaren therapeuten die sekteleden probeerden te deprogrammeren. Ik weet niet of dat gelukt is.

Marc
Marc
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Inderdaad. Bij mij komt altijd het beeld bovendrijven van moslims als jongetjes van 12 of 13 jaar. Altijd begin puberteit en ze worden nooit volwassen, al zijn ze 94.

Bernardo A.
Bernardo A.
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Wie in ‘s-hemelsnaam is Ruben Brekelmans, of Nederland, dat wij de hele wereld de maat moeten nemen? Wat wij vinden zal de Russen, de Oekraïners (zolang wij maar betalen, de Israëli’s of de Iraniërs worst wezen. Zelfs onze EU-partners hebben schijt aan onze mening.

Verstandiger is het om je op de vlakte de houden met de enig juiste mededeling, dat het onze zaak niet is. Ruben B. kan goed leren. Maar hoe het leven in zijn werk gaat, daar heeft deze man werkelijk geen kaas van gegeten.

Laatste aanpassing 11 maanden geleden door Bernardo A.
Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Bernardo A.

Brekelmans is een loopjongen van Rutte.

Jon
Jon
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Bernardo A.

Ruben B, is een non-valeur, een tweede-hands autoverkoper. Vindt zichzelf heeeeeel belangrijk.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Jon

Kan allemaal zijn, maar hij voert het beleid uit dat ingesteld is vanuit de NATO en de EU, wat overigens ons hele kabinet doet.
Er komen maar heel weinig zelfstandige regeringsbesluiten uit onze regering.
Dat heeft echt een grote invloed op het doen en laten in ons land.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Ondertussen ligt Israël op dit moment onder vuur van Iran met ballistische raketten.
Op video was een inslag in Tel Aviv te zien.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Er komen nu ook geluiden binnen van door Israel geëlimineerde hoge top militairen van de Iraanse revolutionaire garde en leden van diezelfde top die het land proberen uit te vluchten
Kennelijk krijgt het regime harde klappen.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Pakistan zou het land zijn waar ze naar willen.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Dat zou de reden zijn dat Israël het vliegveld in Teheran heeft gebombardeerd.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Het luchtruim boven Teheran wordt volledig gecontroleerd door de Israëlische luchtmacht.
Mossad agenten voeren aksies uit in Teheran. Er wordt gejaagd op Khamenei.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Laten we duimen voor het onderdrukte volk in Perzië. Laten we hopen dat de ayatollahs definitief uitgeschakeld worden en dat het volk daar, m.n. de vrouwen, de vrijheid terug krijgt c.q. terug pakt.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Wat er vannacht in Teheran is gebeurt, was onmogelijk geweest zonder de medewerking van de Iraanse bevolking.
Ik heb beelden gezien van feestende Iraniërs.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
11 maanden geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Hebben jullie overigens de beelden gezien hoe Egypte de Gaza mars afhandelde?
Voor die mensen die dat gemist hebben, bekijk ze want ze zijn de moeite waard.

Arend Boode
Arend Boode
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

Top en dank weer voor deze heldere uitleg.

Marien
Marien
11 maanden geleden
Artikelwaardering :
     

ik vind de linkse trend die er nu weer lijkt aan te komen ( en die nooit is weggeweest) heel erg beangstigend. Ons land islamiseert in rap tempo. Dat is wat ik zie gebeuren.
Linkse politici jagen mij enorme angst aan met hun wegkijkerij en pamper gedrag. Die Moorman van Amsterdam ziet ook al een mooie politieke carriere blinken waar bij zij ons, de burgers maximaal geen schofferen en de nieuwe Nederlanders welkom gaat heten. Stom mens.
ik vind dat linkse politici de nagel aan Nederlands doodskist zijn.

46
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex
×