Abonneer je gratis op OpinieZ →

OpinieZ — altijd onderbouwd.

Een breed rechts geluid, van liberaal tot conservatief. Opinie en nieuwsanalyse, met de bronnen onder elk artikel. Gratis voor iedereen, zonder betaalmuur. Geen ophef om de ophef, geen complotten, en geen podium voor antisemitisme of racisme. Rechts, maar niet dát soort rechts.

Lees waar we voor staan →
Naar de voorpagina
Colofon

OchtendHumeur: 65 veiligheidshekken

De Daily Mail meldde vorige week dat er sinds de val van de Berlijnse muur in 1989 49 veiligheidshekken tussen landen bij zijn gekomen, dan wel in aanbouw zijn. Er bestonden er al zestien. Metershoge en vele kilometers lange hekken. Al dan niet voorzien van prikkeldraad, ‘razor wire’, camera’s, wachttorens, lichtinstallaties, bewegingssensoren, ‘safety perimeters’, zandwallen en patrouilleerstroken.

Die barrières zijn bedoeld om ongewenste vreemdelingen buiten te houden. Saoedi-Arabië en Jordanië zijn bezig de grenzen met Irak en Syrië af te grendelen met een state-of-the-art hekwerk tegen de jihadi’s van ISIS. De Verenigde Staten heeft een enorm hek gebouwd op de totale lengte van de grens met Mexico om migranten buiten te houden. Egypte creëert een kilometers brede, leeggemaakte en afgegrendelde bufferzone met Gaza tegen Hamas. Hongarije is begonnen met de bouw van een hekwerk op de grens met Servië tegen de massale instroom van migranten uit Syrië.

En zo zijn er nog 61 andere afschrikwekkende grenshekken. Ze komen er haast geruisloos. Geen massale demonstraties of boycotacties, geen vergaderingen van de VN, geen chocoladeletterskoppen in de media. Er staat mij geen wereldwijde ophef bij toen Kenya de grens met Somalië begon af te grendelen en India haar grens met Bangla Desh. Bijvoorbeeld.

Alle begrip daarvoor. De wereld heeft het immers al jaren veel te druk met de Israëlische ‘apartheidsmuur’. Je kan nou eenmaal niet alles tegelijk.

Maak OpinieZ jouw voorkeursbron in Google

Bepaal voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt in Google. Zo mis je nooit meer de laatste artikelen en diepgravende analyses van OpinieZ.

Hoe voeg je OpinieZ toe als voorkeursbron?

Klik op de knop hierboven. Je komt op een Google-pagina waar OpinieZ al voor je is opgezocht — vink daar het vakje naast OpinieZ aan en bevestig je keuze. Ben je nog niet ingelogd bij Google, dan vraagt Google dat eerst aan je.

Vanaf dat moment krijgt OpinieZ voorrang wanneer je in Google zoekt naar onderwerpen die wij behandelen: onze artikelen verschijnen dan vaker en prominenter in je zoekresultaten en in Voorpaginanieuws.

Je kunt dit op elk moment weer aanpassen via je Google-zoekinstellingen.

Reacties worden gemodereerd
Lees onze spelregels

OpinieZ reactie spelregels

Reacties op artikelen worden gemodereerd. Reacties moeten inhoudelijk zijn.

Niet toegelaten worden te lange reacties (meer dan 200 woorden) en reacties die een of meer van de volgende kenmerken vertonen:

  • haatzaaien, ophitsing, bedreiging, intimidatie, obsceniteiten, hoge mate van agressiviteit, goedpraterij van gewelddadig extremisme of haatzaaierij, oproepen tot geweld, oproepen tot deportatie van individuen of groepen;
  • antisemitisme, Holocaust-ontkenning, -rechtvaardiging of -bagatellisering, discriminatie, racisme, seksisme;
  • op de persoon spelen, privacyschending, laster, gebruik scheldwoord(-en), gebruik krachtterm(-en);
  • herhaling van standpunten, off-topic opmerkingen, veel taalfouten;
  • reacties in hoofdletters;
  • missie en bekering, evangelisatie, eindtijdverkondigingen;
  • complottheorieën; inzetten van verzonnen gebeurtenissen, 'feiten' en/of cijfers;
  • reclame voor/promotie van concrete politieke partijen, reclame en commerciële boodschappen, crowdfunding, oproepen tot financiële steun en linkdropping.

De redactie gaat niet in discussie over het modereren van reacties.

Bij herhaalde overtredingen of structureel pestgedrag volgt een ban.

Ongeldige e-mail accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

2 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Ko de Ruiter
Ko de Ruiter
11 jaren geleden

Zo heerlijk sarcastisch, ik wou dat ik de gave had om het op te schrijven, maar moet het met mijn mond doen.
met vriendelijke groet,

2
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex
×