Britse rellen: context en onderliggende thema’s
Reactie op structurele ontwrichting van de samenleving

Foto: Protest in Liverpool 3 augustus 2024. Public domain ![]()
De Britse rellen na de moord op kinderen in Southport waren gewelddadig en racistisch, en rechtsextremisten stookten dit verder op. Maar het Britse establishment grijpt dit aan om de onderliggende oorzaken te kunnen negeren, en reageert met onderdrukking en censuur. Dat is pas echt een recept voor verdere escalatie. Een column van Maaike van Charante.
Nadat in de Britse badplaats Southport drie kleine meisjes waren doodgestoken sloeg in Groot-Brittannië de vlam in de pan. De politie maakte de identiteit van de dader niet meteen bekend omdat hij minderjarig was, maar ooggetuigen wisten dat het om een donkere jongen ging. Na decennia van aanslagen door moslimextremisten trokken veel Britten al snel de conclusie: het zou wel weer een moslim zijn.
Het bleek de druppel te zijn die de emmer deed overlopen. Britten gingen massaal de straat op om te demonstreren, en rechtsextremisten roken hun kans en sloten zich bij hen aan. Na dagen van rellen besloot de rechter dat de identiteit van de dader – die inmiddels meerderjarig is – vanwege het algemeen belang bekend gemaakt moest worden. Het bleek te gaan om een zoon van immigranten uit Rwanda, die zelf geboren was in Cardiff.
Duiding
Inmiddels lijkt de rust terug te keren, en bij de NOS haalde men opgelucht adem. Na een week van anti-islamrellen gingen de goede bezorgde burgers de straat op en riepen luidkeels dat vluchtelingen welkom zijn. De duiding van Fleur Launspach – voorheen werkzaam bij Al-Jazeera – in het NOS-achtuurjournaal van 8 augustus was veelzeggend.
De @nos . Het is om te huilen @FleurLaunspach
"Rellen werden gevoed door misinformatie". Dus niet door een zoon van immigranten uit een veilig land die kleine kinderen afslachtte.
"De onderliggende thema's van al het geweld zijn armoede, islamofobie, 1/n pic.twitter.com/9Boe2X7VrR
— René Dercksen (@ReneDercksen) August 8, 2024
Ach ach, dat stoute internet toch met al die misinformatie. En dan ook nog extreemrechtse retoriek! Al die misleide mensen moeten nu nodig heropgevoed worden voordat ze zich te buiten gaan aan nog meer islamofobie en anti-immigratiesentiment. Heel misschien is er nog wat genade mogelijk als ze straatarm zijn, maar waarschijnlijk is een keiharde aanpak het enige wat nog rest.
Racisme veroordelen
Op dit punt in mijn verhaal moet ik natuurlijk eerst mijn verklaring van goed gedrag afgeven. De eisen vanuit het deugdeel van onze samenleving zijn duidelijk: we moeten de racistische rellen keihard veroordelen, meeleven met de (nakomelingen van) immigranten, en vooral niet beginnen over de echte onderliggende thema’s. Falen we op een van deze punten, dan zijn we zelf extreemrechts, islamofoob en racistisch.
En ja, die rellen zijn afschuwelijk. Geweld, racisme, intimidatie, vandalisme, brandstichting en zelfs schending van islamitische graven. Het is begrijpelijk dat veel Britten met een kleurtje zich bedreigd voelen. En ja, het is ook waar dat rechtsextremisten deze gelegenheid gretig aangrijpen om eens lekker los te gaan. Het is allemaal waar, en toch is de hypocrisie over deze rellen niet te harden.
Slachtoffers
Zo voelde ik even grote sympathie voor deze Britse vrouw van kleur, die een hartverscheurend verhaal hield over de angst bij mensen zoals zij. Totdat ik eens bij de reacties onder haar tweet ging kijken. Deze dame is al jaren triomfantelijk anti-blank en stookt graag tussen bevolkingsgroepen.
And yet- pic.twitter.com/Y2lMGs20Av
— MAGA Scientist (@plantationdrip) August 6, 2024
Voor wie beweert dat de tweede clip context mist – wat haar verdediging was toen er in 2020 een rel over ontstond – de context was dat ze pleitte voor segregatie. Ze pleitte tegen integratie van immigranten in de – volgens haar – white-supremacist state van Groot-Brittannië. Vrouwen als deze Ash Sarkar worden door moralistische progressieven op een voetstuk gezet, en dat voetstuk misbruiken zij vervolgens om de gastvrije westerse samenleving aan te vallen.
Een vergelijkbaar geval is Humza Yousaf, de voormalige premier van Schotland, die ook de kans niet voorbij liet gaan om te jammeren dat “hij niet wist of zijn kinderen nog wel veilig zouden zijn in dit land”. De onbeschaamdheid van dit soort parasieten is misselijkmakend. Ook Yousaf trapt naar blanken en klaagt over racisme, terwijl hij overduidelijk zeer bevoorrecht is en niet gediscrimineerd wordt.
You gave the most racist speech of any politician in Britain since Nick Griffen. https://t.co/5cQF2Zo4pj
— Wolf 🐺 (@WorldByWolf) August 6, 2024
Schandalen
Dit slachtoffergedrag van provocateurs is des te erger als je bedenkt hoe in het Verenigd Koninkrijk al decennia criminele minderheden overmatig worden beschermd, terwijl veel van hun blanke slachtoffers geen gehoor krijgen. Het is de vraag of de brave NOS-kijkers zelfs maar vermoeden hoeveel schandalen er onder de pet werden gehouden, omdat het profiel van de daders het deugende establishment even niet uitkwam.
Klik gerust eens op de linkjes onder de volgende plaatsnamen: Aylesbury, Banbury, Bristol, Derby, Halifax, Huddersfield, Keighley, Manchester, Newcastle, Oxford, Peterborough, Rochdale, Rotherham, Telford. In al deze plaatsen zijn bendes opgerold die op grote schaal jonge meisjes seksueel misbruikten, mishandelden, chanteerden en soms vermoordden. Het gaat om duizenden slachtoffers.
Deze gruwelijke praktijken hebben decennialang vrijwel ongehinderd door kunnen rotten. En de reden dat overheden en politie ze negeerden, was omdat men bang was racistisch genoemd te worden. De meeste daders waren namelijk moslims met een kleurtje, en de meeste slachtoffers waren blanke meisjes uit de Britse onderklasse.
De schaamte van Rotherham ligt aan de basis van de onrust in Groot-Brittannië https://t.co/K0LE7OA6HK
— De Telegraaf (@telegraaf) August 6, 2024
Doorgeschoten antiracisme
In Groot-Brittannië is de angst om racist genoemd te worden zo groot, dat die zelfs tot doden leidt. In 2017 pleegde een zelfmoordterrorist een aanslag in de Manchester Arena tijdens een concert van Ariana Grande. De beveiliging had hem opgemerkt en overlegde over hem, maar aarzelde met ingrijpen uit angst beschuldigd te worden van racisme. Er vielen 22 doden en honderden gewonden.
Klinkt dit voor u als een racistische samenleving? Het klinkt eerder als een samenleving waarin de angst voor racisme zo doorgeschoten is, dat men liever de eigen bevolking discrimineert dan alle burgers gelijk behandelt. Ook de reactie van de Britse overheid op de rellen is veelzeggend: autochtone relschoppers worden hard aangepakt, bij gewelddadige rellen van minderheden wordt de welbekende kopje-thee-benadering toegepast.
I said I wasn’t going to post on this anymore but this interview is jaw dropping.
The politicians and media insist that “two tier policing” is nothing more than a far right conspiracy theory – then the police openly admit it’s true on Sky News. Nobody else gets to choose to… https://t.co/zWiVigUcT1
— Peter Hague (@peterrhague) August 7, 2024
Twee maten
De wens om de ‘moslimgemeenschap’ vooral niet lastig te vallen met wetshandhaving gaat zover, dat politieagenten bewapende moslims vriendelijk adviseren hun wapens af te geven in de moskee ‘zodat er niemand gearresteerd hoeft te worden.’ Intussen worden boze Britten thuis gearresteerd wegens posts op sociale media, wat weer leidt tot nieuwe sarcastische posts over dit meten met twee maten.
De klachten van Britten over deze ongelijke behandeling (Two Tier Policing) blijven in veel media zwaar onderbelicht – men vestigt liever de aandacht op het gevaar van extreemrechts – maar op sociale media wemelt het van voorbeelden hiervan. Zie bijvoorbeeld deze goed gedocumenteerde twitterdraad die laat zien dat het Britse establishment eindeloos begrip heeft voor haat en geweld, zolang die maar van minderheden komen.
Two Tier Policing: A Thread 🇬🇧🧵
Two Tier policing is the primary criticism of the police by the British right, who argue that British law enforcement treat some people harsher than others.
Is there evidence for this? Let's take a look.
— Aodán Hill 🏴 (@aodanhill) August 7, 2024
Keir Starmer
Tot overmaat van ramp heeft Groot-Brittannië momenteel een Labourpremier. Een rechtse premier had het misschien nog wel aangedurfd om zowel de autochtone als de allochtone relschoppers te veroordelen, maar bij Keir Starmer – nu Two Tier Keir genoemd – is dat uitgesloten. Hij ging zo eenzijdig tekeer tegen het ‘extreemrechtse tuig’ dat talloze gewone Britten zichzelf uit protest tot extreemrechts tuig verklaarden onder de hashtag #FarRightThugsUnite.
Intussen zette het Britse establishment de hakken in het zand. Vooruit, de boze Britten waren misschien niet allemaal extreemrechts, maar zij waren dan toch wel misleid door extreemrechtse retoriek. En van wie kwam die retoriek? Natuurlijk van de vaste zondebokken: degenen die al jaren waarschuwen dat dit een keer echt mis gaat. Mensen als Nigel Farage, Douglas Murray of Tommy Robinson. Een klassiek geval van blaming the messenger.
Maar zoals Britten op sociale media schrijven: zij zijn niet geradicaliseerd door degenen die waarschuwden voor het gevaar, maar door het gevaar zelf. Zij reageren op de langzame ontwrichting van hun samenleving, en op het wegkijken van politici en bestuurders die tegen de klippen op de zegeningen van diversiteit prediken.
I've become radicalised. It wasn't Tommy Robinson. It wasn't Nigel Farage. It's watching Muslims conduct elections in Urdu, and seeing armed mobs of Islamists shouting Allahu Akbar on the streets of British towns a they go out hunting for white people. It was the bomb at kid's…
— Northern variant (@FUDdaily) August 5, 2024
Eigenrichting
Het is zorgwekkend dat het Britse establishment geen ander antwoord op de rellen heeft dan onderdrukking en censuur. Natuurlijk is het verschrikkelijk dat een asielopvang in Rotherham werd bestormd, maar in deze stad van ruim 100.000 inwoners zijn 1400 meisjes misbruikt door Pakistaanse moslims. De kans is groot dat tussen de relschoppers familieleden van deze slachtoffers liepen.
In westerse maatschappijen zijn we tegen eigenrichting. Rechtspraak en bestraffing zijn taken van de overheid, en burgers die het recht in eigen hand nemen zijn zelf strafbaar. Maar wat moeten mensen als de overheid gruwelijke misdaden negeert? En dan ook nog eens de daders beter behandelt dan de slachtoffers? Dat is vragen om eigenrichting.
En deze gewelddadige rellen zijn niet de eerste protesten. Eerdere protesten waren vaak vreedzaam en fatsoenlijk, het waren pogingen om gehoor te krijgen voor de problemen die ontstonden door falend immigratiebeleid en slechte integratie. Tommy Robinson heeft zijn gebreken, maar hij heeft oprecht geprobeerd om een integere protestbeweging op te zetten en nazi’s buiten de deur te houden.
Hetzelfde geldt trouwens voor protestbewegingen in heel Europa. In 2018 schreef ik eens een stuk over de opkomst van PEGIDA. Het is ongelooflijk schokkend hoe de gevestigde orde deze beweging demoniseerde totdat niemand er meer bij wilde horen. Intussen werden de problemen niet opgelost, en inmiddels is de term ‘extreemrechts’ zo uitgehold dat het mensen niet eens meer kan schelen om zo genoemd te worden. DAT maakt hen ‘vatbaar voor de extreemrechtse retoriek’ waar de NOS het over had.
Misinformatie
En nog even over die berichtgeving van de NOS: de rellen werden gevoed door misinformatie – namelijk dat de dader van Southport een islamitische asielzoeker zou zijn – maar de ergste misinformatie is toch wel die van het establishment, dat weigert de oorzaken van de onderliggende volkswoede te benoemen. Of moet ik zeggen desinformatie? Het verschil is dat desinformatie bewust liegen is, met kwaadaardige bedoeling.
De laatste jaren is er genoeg naar buiten gekomen over alle misbruikschandalen, al had er best nog veel meer berichtgeving mogen zijn. Ook de islamitische aanslagen zijn bekend, sinds de eeuwwisseling zijn daardoor in Groot-Brittannië al ruim honderd doden gevallen. Dan is er nog het beruchte knife crime-probleem: steekpartijen. Vooral Londen wordt hierdoor geteisterd, en de meerderheid van de daders heeft een kleurtje. Onderschat niet hoeveel woede er inmiddels is over deze misdaden.
Censuur
Het Britse establishment wil de berichtgeving censureren en geeft internet de schuld van de onrust. Maar als we afhankelijk waren van de ‘oude media’ hadden we zoveel zaken niet geweten die wel van belang zijn om de situatie te begrijpen. Deze censuur is geen oplossing, maar een verergering van het probleem.
Misschien wel het meest democratie bedreigende bericht in jaren. Dystopisch beeld #UK van een big brother die je thuis naar eigen inzicht opzoekt vanwege online delen van beelden. Scary shit. Ps. niets van gezien tijdens alle anti-semitische haatdemonstraties #London #Ukriots 👇 https://t.co/2Jzb7q21jk
— Jacques Monasch (@JacquesMonasch) August 7, 2024
Wie een gezonde samenleving wil waarin elke burger – van welke afkomst ook – erop kan vertrouwen dat zijn grondrechten gerespecteerd worden, zou om te beginnen werkelijk de grondrechten van alle burgers moeten respecteren. Deze eenvoudige waarheid lijkt nog niet doorgedrongen tot Downing Street 10.
Waarschuwingen tegen extreemrechts zijn niet geloofwaardig als ze komen van een regering die zelf afglijdt naar tirannie.
U kunt Maaike van Charante steunen via repelsteeltje.backme.org
Over de auteur
-
Houdt van feiten, haat hypocrisie.
Schreef:
Het verdriet van de Schilderswijk (2021)
Debat ongewenst (2023)
Wat leren we onze kinderen? (2025)
Recent gepubliceerd
Media24 mei 2026Hoe het verzet verdween uit een verzetskrant
Antisemitisme15 mei 2026Waarom bloedsprookjes over Joden welkom zijn in de kwaliteitsmedia
Antisemitisme11 april 2026Waarom ‘antizionistische’ reportage van Tim Hofman waarschijnlijk De Tegel gaat krijgen
Linkse politiek25 maart 2026Linksextremisme is een gevaar voor Nederland

De rellen en het beleid van de overheid in VK draait niet om racisme. Het woord racisme is een rookgordijn om mensen te misleiden en monddood te maken.
De wet wordt alleen gehandhaafd als dat in het voordeel is van minderheden en dat zijn bijna altijd moslims. We zien dit bij demonstraties, we zien dit bij aanklachten.
Het beleid is dan ook systematisch gericht tegen alles dat de nationale identiteit zou kunnen verdedigen of versterken. Het feit dat het systematisch gebeurt – dus op alle niveau’s, politiek, politie, scholen, media – toont aan dat hier een alomvattende ideologie aan het werk is die tot doel heeft natie-staat te versplinteren door import van vijandige minderheden en die minderheden in te zetten als middel om de autochtonen onderling te verdelen. Die ideologie heet globalisme.
Het woord racisme is inmiddels zo vaak en zo intensief misbruikt dat het nauwelijks nog betekenis heeft. Zowat alles valt er in onder te brengen.
En dat doen de tribale ‘gemeenschappen’ dan ook.
Het woord racisme heeft in de rechtspraak een heel brede betekenis gekregen. Daarnaast wordt het gebruikt om elk onderscheid op niet rationele gronden te beschrijven. Wat in het VK speelt is op de achtergrond de strijd tussen sharia en niet-sharia. Maar dat mag niet belicht worden want dat is rationeel inzichtelijk en dus geen discriminatie.
Links gebruikt de discriminatie-kaart systematisch om tegenstanders het zwijgen op te leggen, wat vaak makkelijk lukt omdat die mensen meestal geen kennis van islam hebben.
Volgens mij is rascisme een handeling, niet meer en nieet minder. Alle andere vermeende betekenissen zijn foutief en zijn bedoeld als scheldwoord óf er worden uitkomsten van statistieken mee aangegeven.
Resolutie 1743,1605,1606, marakech in volle uitvoering. De Overwegende religie in 2060 is de islam…staat er gewoon….
De dader was geboren en getogen in Engeland, heeft dus het onderwijs stelsel doorlopen.
Wie kent een voorbeeld van een Nederlander of een Fransman of een Hongaar of een Fin die opgegroeid is in het buitenland en 3 willekeurige kinderen doorsteekt?
Als iemand uit een andere cultuur afkomstig is, wordt een dergelijk feit gebagatelliseerd. Want als het serieus genomen zou worden, zouden er mogelijk geen rellen zijn geweest. De rellen gaan over de minachting van de regering ten aanzien van de autochtonen en de handhaving van het sociaal contract. De globalistisch-linkse regering heeft er echter alles aan gedaan om de rellen te framen als extreemrechts en dus nationalistisch en dus fout want je weet wel WO 2 en zo.
De regering vindt het dus erger dat de autochtone bevolking naleving van de wetten eist, dan dat de schuldvraag op enige manier blijft hangen aan iemand gerelateerd aan een migrant. Dat zegt alles over waar de prioriteiten van deze regering liggen.
Kwamen de ouders van die jongen niet uit een land waar miljoenen elkaar afslachtten met kapmessen?
Inderdaad, kan er ook weinig anders van maken. Brandon Smith gaat in zijn analyse nog iets verder. https://alt-market.us/britain-is-proof-globalists-plan-to-use-migrants-as-a-mercenary-army-against-the-west/
Ik denk dat het tussen de ‘kleurtjes’ nooit echt goed komt. Het gaat immers niet om de kleurtje zelf maar de achterligende cultuur. En het is een feit, waar kleurtjes of moslims zijn is het nergens rustig.
Precies. Sommigen zeggen dat het om IQ gaat. Mensen uit Japan, Korea of China hebben ook een kleurtje, maar die trappen minder rotzooi dan wij. Ze schijnen intelligenter te zijn, met name in technologische aangelegenheden.
Het Middenoosten was ooit bloeiend en ver ontwikkeld gebied terwijl Europa nog in het modder leefde een primitief leven wat trouwens ook de Romeinen hier tegenkwamen op hun tocht naar het noorden. Alleen bleef het Middenoosten steken en achteruitgaan door alles beperkende religie. Iets wat nu hier gebeurt door hun religie boven onze wetten stilzwijgend te laten heersen en ons zelf als schuldigen te zien van onze eigen technische opmars. En zo verdwijnen hoge beschavingen van tijd tot tijd. Islam en vooruitgang gaat niet samen. Wij zijn aan afzakken naar hun niveau dor alles te tolereren en op gegeven moment hebben zij het voor het zeggen.
Precies dat. Er zijn al verschillende landen die dat proces is overkomen of gaande; Turkije, Indonesië enz.
Op zich boeiend hoe dingen ontstaan en verdwijnen behalve als je het tweede meemaakt.
op- en ondergang van culturen. Inderdaad gaan we voelen wat dat betekent.
Dat vrees ik ook. Verandering is al voelbaar. Jongere generaties zien dat helaas niet als gevaar, ben ik bang.
Dat ene duimpje naar beneden is zeker door een aanhanger van Groen Links geplaatst.
😁Kleinduimpje
Het gaat niet om kleur maar om cultuur. (clash of civilizations) S. Huntington.
Huntington wist het al.
Ja, burgeroorlog, of dan toch de eerste deur daarnaast. Je vraagt je af of dit altijd al de bedoeling is geweest. De situatie is meer nijpend in het VK, in Frankrijk en in België. Meer dan in Nederland en in Duitsland, maar we zitten er niet ver van af. Opmerkelijk is ook dat de autoriteiten de kant lijken te kiezen van islam en de immigranten en niet van de autochtone bevolking. Wat denk men nou in hemelsnaam daarmee te bereiken? Er kan eigenlijk alleen een duivels geopolitiek plan achter schuil gaan waarnaar we dan mogen raden.
Duitsland? Informeer je eens goed: 10000 aanrandingen/jaar, duizenden delicten.
Dat de Duitse politievakbond oproept om het parlement te ontbinden, spreekt boekdelenz!
je ziet in Duitsland HEEL erg veel moslims/moslimvrouwen in hun gewaden lopen. Alle kleine stadjes zitten er ook vol mee.
Lees ook : Tania Kambouri ‘Deutschland im Blaulicht’. Vertaling titel: ‘Vrouw in het blauw. Duitse politieagente van Grieks Duitse komaf beschrijft haar dagelijkse praktijk als vrouwelijke politie agente en het gebrek aan acceptatie van vrouwen met gezag door grote moslim gemeenschappen in Ruhrgebied. Zij beschrijft maffia achtige structuren. Je herkent het ook wel in het straatbeeld. Jonge moslim macho’s . Je hebt ze hier ook in de grote steden, maar daar nog veel meer.
Er was zelfs eind negentiger jaren in de Roerpot al een zg. ‘Kalifaatstaat’.
Hermetisch afgesloten voor elke buitenstaander (hihi, in je eigen land!) en zelfs de politie. Met heel veel moeite en gedoe is daar uiteindelijk een eind aan gemaakt, maar de intentie om ook Duitsland tot een kalifaat te maken is nog alomtegenwoordig.
En hier niet anders.
Ja, in het Ruhrgebied wel. Berlijn ook en waarschijnlijk de meeste grote steden. Maar Duitsland is een groot land en er zijn plekken waar het veel minder speelt.
En nog een geleende quote uit de nieuwsbrief van Rob Hoogland:
Thomas Sowell:
„De belangrijkste morele claim van links is dat ze er zijn voor de massa in het algemeen en voor de armen in het bijzonder.
Het is ook hun belangrijkste fraude.”
Tijdens de Franse Revolutie van 1798 waren er geen nazi’s. Die moesten nog worden uitgevonden. Sociale media waren er ook niet.
En toch…..
Het zwijgen van de Nederlandse mainstream media is veelzeggend.
Two tier policing, media en rechtspraak is ook hier (en geheel west europa, canada en Australie) aan de orde van de dag. En dus is het wachten tot het kruidvat ontploft. Dut gerust verder.
Dit is een AGENDA dat in het gehele westen wordt gepushed. (UN resettlement migration). Het afkeuren van de rellen is wel een hele gemakkelijk deuginkoppertje geheel in lijn met het overheidsnarratief en dus vraag ik het hier maar nog een keer: hoe houd je het (bewuste) kwaad tegen?! Blijft de mens egocentrisch in een hoekje zitten op zoek naar ‘innerlijke rust’ (waar men je wil hebben), of groepeert de mens zich en gaat uiteindelijk vechten als hij in zijn bestaan bedreigt wordt? U zegt het maar.
Dat hij geboren is in Cardiff uit Rwandese ouders wil niet zeggen dat het een Engelsman is, want we weten niet welke culturele opvoeding hij kreeg, of dat hij de westerse samenleving wel accepteerde. Je hebt ook blanke jongeren die naar geweld grijpen, dat weten we ook uit de VS, maar je kan niet negeren welke culturele roots / opvoeding een rol spelen in zijn afschuwelijke daad. Welke mens doodt er zomaar uit het niets kleine kinderen? Dan spoor je niet, maar ben je ook heel erg laf.
Mohammed Bouyeri , de kille moordenaar van Theo van Gogh, was in Amsterdam geboren uit Marokkaanse ouders. Die zullen hem wel wat cultuur hebben bijgebracht…
Hoor net dat er weer een steekpartij in Londen was.
Een vrouw van 43 en haar dochter van 11 jaar. Gewond en opgenomen in het ziekenhuis. Er is iemand gearresteerd.
Als je dit op Youtube opzoekt: LIVE: Chaos In London As Child And Woman STABBED
Krijg je de actuele beelden.
Goed artikel, bedankt Maaike. Toch een aanvulling op de volgende alinea: “Wie een gezonde samenleving wil waarin elke burger – van welke afkomst ook – erop kan vertrouwen dat zijn grondrechten gerespecteerd worden, zou om te beginnen werkelijk de grondrechten van alle burgers moeten respecteren.”
Aanvulling: “Iedereen zou zelf de grondrechten van zijn medemens moeten accepteren, dat is de basis, we moeten dit niet aan de ‘samenleving’ overlaten, want dan gebeurt er niets.”
én de grondplichten nakomen vanuit de basis van zelfreflexie!
Een gast is een gast en moet zich vlgs de geldende regels van het huis gedragen, zo niet dan moet de gast vertrekken.
amen!
Culturen die geen democratie kennen hebben moeite mee. Vrijheid is voor hun gevaarlijk want er werd altijd voor hun gedacht. Iets wat ook links wil.
De “gast” vertrekt niet…De “gast” kwam kruipend uit het paard van Troje en onder het mom van godsdienstvrijheid, ontneemt hij ons het woord en leidt hij ons de weg naar het verval.
Ik las net dat er ‘Zweedse ‘ kindsoldaten door straatbendes worden ingehuurd die in Denemarken criminaliteit plegen.
Op diverse sites staat het, maar niet op nu.nl, natuurlijk. Al lezend blijkt het een immigrantie- en integratieproblemen te zijn. In alle Europese landen wordt duidelijk hoe groot die kloof is.
Maar het komt door ‘armoede’ lees ik in het artikel, dus kortom : het is onze schuld.
Op Nu.nl staat het wel. Dat mag dan wel gezegd worden.
En weer een steekpartij nu in Manchester.
Zoekterm op Youtube.: Terror arrest after knife attack in Manchester
Er zouden 5 personen gewond zijn
Zie nu dat dit 4 jaar geleden is gebeurt.
je kunt ook te snel zijn.
Hoe dan ook, we zijn dit normaal gaan vinden.
Rule, Britannia! Britannia,rule the waves!
Britons (n)ever, (n)ever, (n)ever will be slaves.