Over verwarde immigranten, integratie en korte lontjes
Scheid het kaf van het koren
Terwijl in Nederland de discussie over een vuurwerkverbod weer voor een tijdje in de doofpot is gestopt, zijn er te lande gemiddeld nog steeds meer dan drie explosies per dag. Ruim de helft is niet verbonden aan andere criminele activiteiten, maar betreft het uitvechten van een ordinair conflict door het plegen van een aanslag met explosieven. De NOS stelt dat de daders vaak jonge mannen zijn met een gemiddelde leeftijd van 23 jaar, afkomstig uit ‘kwetsbare wijken’, en ze zijn meestal al eerder met de politie in aanraking geweest. Daarnaast neemt ook het messengeweld toe, met name onder jongeren.
Europese probleemlanden
Omringende landen kampen met soortgelijke problemen. Duitsland, traditioneel geroemd als autoproducent, staat tegenwoordig beter bekend als het land waar geregeld met een auto op een willekeurige massa mensen wordt ingereden. Steekpartijen zijn aan de orde van de dag, vooral in Frankrijk en Duitsland.
Compstat, developed by the NYPD in the 90's, revolutionized how law enforcement agencies track and respond to crime.@zieglercloud tracks knife-attacks in Germany. Andy shares his data on https://t.co/zUPrSohbYI
Showing 2444 attacks since august 2024: pic.twitter.com/w9cEBn8j3C
— Wouter Aukema (@waukema) March 3, 2025
De buitenwijken van Parijs staan eens in de zoveel jaar in brand. Zweden was een van de veiligste landen in Europa; die status is het al een tijdje kwijt. Malmö wordt nu ook wel de ‘verkrachtingshoofdstad van Europa’ genoemd. Ik zal de lezer verder niet vervelen door het rijtje met Europese probleemlanden verder af te gaan. In ieder geval zijn de daders bijna altijd jonge mannen, al dan niet ‘verward’. Overigens wordt de etniciteit van de daders door bepaalde media angstvallig verzwegen en door weer andere media wat hijgerig onderstreept.
Migratieachtergrond
Vroeger, toen ik nog in Nederland woonde en bijna alles daar natuurlijk veel beter was, waren de laffe moorden op Kerwin Duinmeijer (1983) en Joes Kloppenburg (1996) maandenlang groot nieuws; tegenwoordig moet je minstens een Haagse flatwijk inclusief slapende bewoners opblazen om een paar dagen de voorpagina te halen. Wat is er in hemelsnaam toch aan de hand met Nederland en Europa?
Zonder daar verder dramatisch over te doen kun je feitelijk wel gewoon vaststellen dat een groot deel van de tegenwoordige amokmakers een migratieachtergrond heeft. Dat wordt nog eens fanatiek onderstreept door de reacties op sociale media van het meer rechtse deel der bevolking (‘Mag ik raden? Zie je wel!’) als de dader een immigrant is, maar wellicht zelfs nog meer door de haast euforische reacties van het meer links leunende deel, wanneer het eens een ‘witte’ dader betreft. Als waren het supporters van een voetbalclub die een goaltje scoort als ze met 10-0 achterstaan.
Leuk en lekker
Laat ik vooropstellen dat er wat mij betreft niet genoeg geïmmigreerd kan worden. In principe wordt het er dan toch echt leuker op! Ik omring mezelf ook liever met ‘buitenlanders’ dan met de toch vaak lompe, horkerige en kluitkuiterige autochtone Hollanders. Hier in het buitenland mijd ik ‘ons volk’ en met name de ambassadefeestjes als de pest, enerzijds uit plaatsvervangende schaamte voor misplaatste borstklopperij over ‘ons Oranje’ dat welgeteld één keer een EK heeft gewonnen 37 jaar geleden, anderzijds omdat er altijd wel iemand rondloopt met André Hazes op een USB-stick in de borstzak van het te goedkope overhemd. Wanhopig op zoek naar een muziekinstallatie.
Daarnaast weten immigranten meestal wél wat lekker is. Er zijn dan ook weinig slechtere keukens te bedenken dan de Nederlandse.
Dutch cuisine. Best in the world. pic.twitter.com/Jzqk7R6wg2
— Flint (@flintstoon) March 15, 2025
Zelfs de geweldige Indonesische keuken wordt in Nederland vakkundig om zeep geholpen door Chinees-Indische restaurants, die vettige substanties serveren die ze in China of in onze voormalige kolonie nog niet aan de hond zouden geven.
‘Tokkies’
Maar in mijn contacten met mensen uit Afrika en het Midden-Oosten schemert wel eens door dat zij ook wel weten dat Europa nou niet bepaald de crème de la crème binnenhaalt; ze hebben het dan over hun eigen geëmigreerde landgenoten als een soort ‘Tokkies’, of nog veel erger. Discriminatie is niemand vreemd en het komt ook tussen verschillende groepen inwoners in de leverancierslanden voor. Daarnaast zijn er natuurlijk ook genoeg succesvolle immigranten in Europa, en mensen die zich vanuit het niets hebben opgewerkt. Daar heb ik veel respect voor; als immigrant heb je nu eenmaal wat meer drempels te overwinnen.
Toch is er een grote groep kansloze (potentieel) criminele immigranten, vaak met wortels in het Midden-Oosten en Noord-Afrika, die een behoorlijk ongewenst stempel drukken op de huidige Europese samenleving. Deze immigranten hebben een vrij uitzichtloos bestaan zonder toekomstperspectief en verliezen zich dan vaak in criminaliteit en geweld, al dan niet geïnspireerd door extreme religieuze denkbeelden. ‘Verward’, heet dat tegenwoordig.
Mislukte integratie
‘Ze moeten integreren’ is een vaak gehoorde kreet. Zelf immigrant zijnde zie ik dat niet zo. Mijn eigen integratie in Thailand is namelijk volledig mislukt. Ik spreek gebrekkig Thais waarbij ik de toon van een woord meestal net verkeerd leg, zodat ik de buren en collega’s geregeld onbedoeld de meest schunnige termen toewerp. Ik eet mijn soep zonder stukken gestold varkensbloed of kippentenen, ik zit niet met vier of meer familieleden op de motor, ik stap niet straalbezopen achter het stuur en ik bezoek geen tempels om de winnende loterijnummers van de komende trekking door monniken te laten voorspellen. Daarnaast arriveer ik op tijd voor afspraken. Het moge duidelijk zijn: écht Thais zal ik nooit worden!
Maar waarom zou je eigenlijk moeten integreren? Wanneer ben je echt geïntegreerd? En wie bepaalt dat dan? En wordt het dan ook niet verdomde saai? Beleefd en respectvol gedrag, juist en vooral tegen de bevolking van het gastland, is ruim voldoende is mijn ervaring. Vriendelijkheid en humor betalen zich waar dan ook ter wereld ontzettend snel terug. Linkse media hebben al wel gesuggereerd dat de lokale bevolking zich wat meer aan de immigranten aan zou moeten passen. Veel gekker krijg je het niet bedacht. Of er wordt gesuggereerd dat juist de overheid mensen beter moet laten integreren. Zolang de immigrant zelf maar nergens op aangesproken wordt, zo lijkt het.
Integreren doe je zelf
Maar integreren doe je toch echt zelf. Waarom zou dat de verantwoordelijkheid van de bevolking, overheid en belastingbetaler moeten zijn? Ik dacht nog even dat het satire was; de Volkskrant publiceerde eind vorig jaar een artikel met de kop “Is er een ‘groot integratieprobleem’? Verschillen tussen groepen worden elke generatie kleiner”, daarbij onbedoeld en impliciet aangevend dat de integratie blijkbaar zo moeizaam en tergend langzaam verloopt dat er vele generaties overheen gaan. Humor! Andere pro-immigratiefiguren geven aan dat de economie vast zal lopen zonder immigranten. Dat is overigens een argument dat wel hout snijdt. Nederland vergrijst en dat heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt.
Als we alle onderbuikgevoelens, vermeende extreemlinkse en extreemrechtse ideologieën van anderen, antisemitisme, de islam, racisme, fascisme en wat dies meer zij even uit de vaak verhitte discussies weghalen is de kern van de zaak vrij simpel: we zouden meer immigranten moeten willen, Nederland heeft ze juist nodig, maar we moeten dan wel het kaf van het koren kunnen scheiden zodat je alleen maar positieve en gemotiveerde mensen binnenhaalt.
Voortdurend laten we dit soort👇immigranten toe via het asielkanaal.
Hoog tijd daarmee te stoppen en over te gaan tot selectieve migratie.
Daarvoor zijn verdragswijzigingen nodig.
IJzer smeden nu het heet is en er in de EU onder hoge druk beslist wordt over defensie e.d. https://t.co/LSNiqa7QhW— Dr. Jan van de Beek (@demo_demo_nl) March 9, 2025
Oplossing
Het goede nieuws: er is een oplossing. Verreweg de meeste landen ter wereld delen geen paspoorten uit aan immigranten, zoals dat in Europa wel gebeurt, maar geven ze alleen een visum en een werkvergunning. Zo werkt dat in de rest van de wereld. Bijkomend voordeel is dat je die documenten onmiddellijk in kunt trekken bij ongewenst gedrag, waarna de immigrant eenvoudig uitgezet kan worden. Ook daar zijn wereldwijd legio voorbeelden van. Zo heeft Indonesië onlangs nog een Nederlander uitgezet die het nodig vond zijn broek op straat omlaag te trekken. Ook hier in Thailand worden amokmakers buitengezet, met de aantekening dat ze de komende jaren niet meer welkom zijn.
Het lijkt me dat geen weldenkend mens problemen kan hebben met immigranten die wat toevoegen, die gewoon werken en belasting betalen en, al dan niet geïntegreerd, onderdeel van een productieve samenleving uitmaken. En met een beetje geluk nodigen ze je ook nog uit om een keer lekker te komen eten!





De klassieke theorie van integratie is gebaseerd op het idee dat de migrant geleidelijk zijn wereldbeeld aanpast aan dat van de samenleving waarheen hij is gemigreerd.
In de EU worden met name moslims op alle mogelijk manieren aangemoedigd te integreren met behoud van eigen cultuur.
Terwijl islam een volledige manier van leven is of althans zou moeten zijn voor moslims.
De integratie die dan nog mogelijk is voor de moslim is alleen formeel, aan de buitenkant, want zijn overtuigingen botsen op allerlei punten met het seculiere wereldbeeld van de Europeaan.
Wat een ellende! Dit zo mooie land is medio de 90 er jaren van de vorige eeuw volledig naar de verdommenis gegaan! Rutte had het altijd over een “mooi vaasje”, zijn voorganger Balkenende over de Nederlandse gouden eeuw!. Er is niets meer van over vrijwel al onze zeggenschap hebben deze figuren overgedragen aan de EU.
Onze grenzen zijn open, zal voor sommige wel wat voordelen bieden, maar niet voor het gros van de Nederlanders! Laat je voordeur van je huis eens open staan, na een paar dagen is je huis er niet meer, maar een leeggeroofde herberg! Criminaliteit, ongewenste immigratie, etc. Kijk naar het Oekraïne referendum. NL zei nee.
Rutte maakte er een inlegvelletje van en ondanks alles op het door hem gefantaseerde en dus gelogen inlegvelletje staat, gebeurt het toch. We zijn ondanks VS en vooral EU provocatie er bij Oekraïne in gelokt. En nu maar in paniek van alles regelen en alle eerder gemaakte afspraken zomaar negeren. Wat een wanstaltig EU beleid Het recente Nederlandse kabinet kan door alle linkse wetten geen kant meer op! Wat een democratische afgang!
Bak Ellende (de Zeeuw) had het over de VOC-mentaliteit. VOC opgericht in Zeeland.
Mentaliteit riekt naar negatief (kwaadwillend).
Met de huidige (linkse) kijk in NL op de VOC waren het schurken. Met Coen als grootste schurk. Op een vakantiefoto zag ik in Jakarta in een hotel aan de wand een tekening van JP Coen met het opschrift. “Hij versloeg de Engelsen en de sultan van Bantam”. En als hommage aan de Batavieren kreeg de stad Jakatra de naam Batavia. Beslist door het manadjemèn (Heren XVII) van de VOC.
Bak Ellende had het moeten hebben over de ondernemersgeest van de VOC.
Die ondernemingsgeest hier te lande is inmiddels ten onder gegaan . . .
Met die zichzelf als hoge heren beschouwende prullen in de 2e kamer is het slecht kersen eten.
“We zijn ondanks VS en vooral EU provocatie er bij Oekraïne in gelokt. ”
Ik zou zeggen “dankzij” deze provocaties (vergeet daarbij ook de rol van de NAVO niet). Lees daartoe “Hoe het westen oorlog naar OekraÏne bracht”, van Benjamin Abelow.
Vijftien jaar geleden hoorden wij amper wat over Oekraïne, maar nu moeten wij ineens “dankbaar” zijn dat de Oekraïners vechten voor de veiligheid van Nederland,
volgens Dilan Yeşilgöz tenminste.
Waren genoemde provocaties uitgebleven, dan was de angstpropaganda tegen Poetin
niet nodig geweest. Daarbij zal de agressieve opstelling van Brussel, Poetin noodzaken de oorlog voort te zetten.
Er staat “de economie loopt vast zonder immigranten”.
Als het gaat over economie, dan gaat het over werkenden en niet-werkenden.
In 2023 kwamen er 336 000 migranten naar Nederland (zonder asielzoekers meegeteld) waarvan ongeveer de helft vanwege werk, de rest om studie, gezin en voor ongeveer 30 % onbekende reden. Ongeveer 44 000 van hen zijn terugkerende Nederlanders. (CBS:Hoeveel immigranten komen naar Nederland?)
Van deze migranten is na 10 jaar ongeveer 60 % weer vertrokken naar het land van herkomst.
In 2023 zijn er ongeveer 25.000 asielverzoeken ingediend.
Daarnaast zijn er statushouders uit de asielimmigratie. Van hen hebben na 5 jaar gemiddeld ongeveer 40 % een baan, meestal deeltijd. (Bron: CBS, artikel: Steeds meer statushouders hebben betaald werk).
Uit deze gegevens blijkt dat het de reguliere migratie is die het grootste aandeel levert op gebied van arbeid.
In de media wordt echter het beeld geschetst dat juist de asielzoekers de oplossing zijn voor onze arbeidsmarkt. Terwijl daar juist de kleinste bijdrage wordt geleverd. Bovendien hebben de meeste asielzoekers ook na 5 jaar statushoudersschap geen werk. De verhouding tussen werkenden en niet-werkenden wordt daardoor juist slechter in plaats van beter.
Het goede nieuws: er is een oplossing. Verreweg de meeste landen ter wereld delen geen paspoorten uit aan immigranten, zoals dat in Europa wel gebeurt, maar geven ze alleen een visum en een werkvergunning. Zo werkt dat in de rest van de wereld.
Van Fernhout zaagt men planken. Verreweg de meeste landen ter wereld?? Europa kan je wel weg laten. De krachten (subversief) komen al van binnen uit via een kolonne met het nummer 5. Dan werden die binnenkomers toen ook nog met gezang, slaande trommels en trompetten binnengehaald.
Die gastarbeiders hielden zich niet aan de contracten. Einde contract . . ze bleven. En gezinshereniging sloop binnen.
Hier zitten wij nu opgezadeld met een groot percentage binnen gelaten kwaadwilligen.
VVD . . . Volledig Verdeeld Volk
อยู่ที่นั่นให้มีความสุข met de sweet dreams
Kijk naar Nieuw-Zeeland bijvoorbeeld. Daar ben ik als immigrant naar toe gegaan, heb er 6 jaar gewoond en gewerkt. Je bent welkom als jouw vaardigheden voorkomen op de lijst van “skilled migrants”. En natuurlijk een screening, waaronder een VOG. En een examen beheersing Engelse taal. Na daaraan voldaan te hebben krijg je een werkvisum. Als de duur van dat visum is verstreken en je hebt geen verlenging aangevraagd, zo staat op je visum, “you have to leave the country or face deportation”. Nadat ik een vaste aanstelling kreeg, kon ik een aanvraag doen voor een “permanent visa” .En dat kreeg ik. Dit blijft levenslang geldig. Ben om familieredenen geremigreerd. Maar…zoals Nieuw-Zeeland het doet, waarom kan dat ook niet in Nederland? Terzijde: voor “refugees” is een jaarlijks quotum van 1500 personen. Nummer 1501 komt er niet in.
Mijn zoon woont al 15 jaar in Japan. Hij moet iedere 5 jaar een verblijf visum aanvragen. doet hij dat niet of pleegt hij een misdrijf, dan wordt dat document ingetrokken en moet hij vertrekken.
Wij leven in verwarde tijden. Multiculturele samenleving speelt na alle bewijzen van onmogelijkheid nog steeds de boventoon en Europa wordt langzaam maar zeker bedolven door islamitische overheersing zoals Khadaffi voorspelde met moorden door altijd verwarde personen. Deze worden van boven af beschermd net als de wolven die vooral weer schapen op menu hebben en zelf niet verward zijn. Deze open inrichting heeft bange mensen nodig en het Russische gevaar wordt zo nadrukkelijk besproken dat zelfs de Russen in Oekraïne onmachtig van zouden schrikken. Ondanks het kader van bewapening voor 800 miljard moet café Mes verrassend het naam veranderen in een vreedzame titel want voor de vrede doen wij alles. De Russische gevaar moet ons bang maken want met het klimaat is het niet gelukt en de echte gevaar, die van gespleten samenleving door de verdwijning van de scheiding van jerk en staat moet afgedekt worden.
Wie van de NPO volledig afhankelijk is zal daar intrappen en het zijn er meer dan gewenst. Zo belanden wij in en onleefbaare samenleving met communistische kenmerken met altijd een onzekerheid factor die wij kennen uit de Sovjet tijd. Verwarde maar zo geplande tijden.
Integratie, lang geleden
Ongeveer 40 -50 jaar geleden moest je als immigrant uit de ons direct omringende landen een verblijfsvergunning aanvragen bij de vreemdelingendienst bij het plaatselijke politiebureau.
Elke zes maanden moest je aantonen dat je onderdak had, werk en eigen inkomen. Daar moest je wel zelf voor zorgen.
Voor het werk kon je terecht bij een ‘Arbeidsbureau’.
Had je geen onderkomen en eigen inkomen of was je met criminele activiteiten bezig werd je per omgaande het land uitgezet als ongewenste vreemdeling.
Na vijf jaar kon je via de burgemeester met een handgeschreven brief naturalisatie aanvragen bij de Koningin. Na weer een half jaar moest je op audiëntie bij de Commissaris van de Koningin om aan te tonen dat je de Nederlandse taal volledig beheerste. Lezen, schrijven, spreken.
Dat gebeurde op voorspraak van de politiecommissaris van de vreemdelingendienst, want je moest de Commissaris van de Koningin uiteraard niet lastig vallen met een niet geïntegreerde buitenlander.
Een paar maanden later kreeg je de Staatscourant thuisgestuurd waarin stond dat je bij Koninklijk besluit Nederlander was geworden. Samen met een brief van de vreemdelingendienst dat je verwacht werd bij de vreemdelingendienst om je buitenlands Europese paspoort in te ruilen voor een Nederlands paspoort.
Een korte tijd later werd je ingelijfd als reservist bij het Nederlandse leger.
Het ‘buitenlands’ rijbewijs kon worden ingeruild voor een Nederlands rijbewijs.
Als je wilde trouwen had je een schriftelijk bewijs van de gemeente van herkomst nodig dat je ongetrouwd was in het land van herkomst.
Dat was nog eens integratie, binnen Europa.
Idd lijkt ook mij de oplossing niet heel ingewikkeld: bouw wel eerst voldoende huizen en pak overtreders op en zet die uit. Ook na jaren inwoning in NL. Op zich zou dat al zo in NL moeten zijn, maar NL voert die wetten niet uit. Dát is het probleem!
Een Nederlander die naar Thailand emigreert houdt daar zijn hand niet op bij de Sociale Dienst. Deze Nederlander vergelijken met een immigrant uit de Sahara is het vergelijken van appels met peren. Europa hoeft geen immigranten uit Afrika en het Midden-Oosten dat voor het merendeel hier naar toe komt en hier dan hun hand ophoudt niet op te nemen. Immers de halve wereld is vluchteling en je kunt de halve wereld niet opnemen om zelf niet ten onder te gaan.
Er is een spreekwoord: “Wie Calcutta binnenhaaklt wordt Calcutta”. Overigens vond ik Calcutta 40 jaar geleden als rugzaktoerist wel interessant.
Ongelofelijk dat dit soort “vluchtelingen”vanuit ons land ongestraft op X dit soort haatdragende en dodelijke mededelingen kunnen doen. Waar is de AIVD? Direct oppakken dit soort “verwarde vluchtelingen en terugsturen naar het land van herkomst!
Aangezien ik nooit op ambassadefeestjes kom, heb ik over de gesprekken en interacties daar maar een zeer beperkt beeld. Het zou mooi zijn als de inzichten die u in dit artikel noemt, daar in ieder geval ook worden verspreid. En nog beter, onder de EU bobo’s. Want die hebben ons tenslotte middels allerlei knevelverdragen in de tang van een ongekende en deels vijandige massa-immigratie gedwongen. Waar we voorlopig niet onder uit kunnen komen.
Uw observaties deel ik grotendeels, de vraag is echter, hoe gaan we het tij keren en de ongewensten daadwerkelijk kunnen uitzetten?
Waar een wil is, is een weg. Waar geen wil is, is een uitweg. En omdat NL in feite wordt bestuurd door CPN angehauchte “kan niet, mag niet, wil niet” ambtenaren gaat het tij niet keren.
‘Waar geen wil is, is een uitweg..’ Mooie spreuk, helaas helemaal op de huidige tijd van toepassing.
Deze column bevat alles wat ik over deze zaken denk. “Integreren doe je zelf” is kort gezegd de boodschap. Ik ken talloze immigranten, die hard werken, belasting betalen en meedoen met de cultuur van hun gastland, (los van wat zij achter hun eigen voordeur doen; eigen cultuur). Prima mensen! Ook nooit een probleem mee, alleen maar collegialiteit, wederzijdse waardering en respect. Maar rotte appels moeten we (en dat vinden die gewaardeerde immigranten trouwens zelf ook) autochtoon of allochtoon uit onze samenleving verwijderen. In het eerste geval vastzetten/isoleren, in het tweede geval uitwijzen.
Precies dat. Goed ingeburgerde immigranten weten best dat als er negatief over de (massa-)immigratie in het algemeen wordt gesproken, men niet hén bedoelt. Zij hebben zelf ook alleen maar last van de uitvreters. Het rondwarende apologetische virus van de BN’ers met een bepaalde achtergrond, veel te vaak en te luid in de media, zorgt er echter voor dat ‘de blanke autochtoon’ altijd in een kwaadwillende daderrol geperst blijft. Hoe ver moet dit nog gaan?
(…) dan met de toch vaak lompe, horkerige en kluitkuiterige autochtone Hollanders.
vind dit deel wat kort door de bocht, ik voel me in ieder geval niet aangesproken. Dit soort tref je nl. overal ter wereld aan.
Verder een prima stuk, maar goed, niks nieuws eigenlijk: dit wordt al jaren verkondigd, maar men wil of kan het gewoon niet.
klopt. Hij mag het nog een keer proberen, Maar mensen die de eigen cultuur en afkomst onderpiesen en als minderwaardig afschilderen of bespotten heb ik een enorme hekel aan. Je eigen cultuur breek je niet af, want het gaf je veel mogelijkheden en kansen. En dat onze bestuurders er na Drees een enorm puinhoop van maakten, kan ik ook niet helpen.
Maar Thailand is vast geen utopia. Ik zou er nooit willen wonen.
Ieder land heeft goede en slechte dingen. En soms zie je dingen wat scherper als je er zelf geen onderdeel meer van uitmaakt. Daarnaast is het heel persoonlijk. Thailand is idd niet voor iedereen, net zo min als de VS of Nederland dat is. En ik hou ervan om zaken wat uit te vergroten en te visualiseren. Ik zou bv vrij droog kunnen schrijven ‘prima als mensen in NL gelukkig zijn’ maar ik doe dan liever iets van ‘prima als mensen gelukkig worden van met een fles Heineken in de knuist het Nederlands elftal weer een finale zien verliezen terwijl ze naar Hazes luisteren en de spruitjes in de keuken staan te pruttelen’ En zoals je hebt kunnen lezen haalde ik Thailand ook nog even door de mangel. Hoop dat je het verder toch een leuk artikel vond!
‘prima als mensen gelukkig worden van met een fles Heineken in de knuist het Nederlands elftal weer een finale zien verliezen terwijl ze naar Hazes luisteren en de spruitjes in de keuken staan te pruttelen’
Ik vind het te lang, het leest niet lekker en de overgrote meerderheid van de Nederlanders valt simpelweg buiten deze karikatuur.
Na jaren in buitenlanden was ook ik bij terugkomst negatief verrast door de enorme achteruitgang van de samenleving op heel veel domeinen. Geschokt zelfs af en toe. In vakantieoorden zijn de Nederlanders inderdaad vaak niet de beste en meest gewaardeerde gasten, maar als je om je heen kijkt kan het oneindig veel erger. Duitsers bijvoorbeeld, of Engelsen. Schotten al helemaal. Wangedrag inbegrepen.
Maar goed, dat is natuurlijk geen realistische afspiegeling van de Nederlandse samenleving. Al herken ik dat een stevig deel helaas inderdaad verworden is tot de karikatuur die u schetst.
Heel leuk stuk. Je verdient een pak hagelslag en een blik erwtensoep.
Top artikel en mooi debuut. Hoop je snel weer eens te zien
Het is inderdaad heel eenvoudig; Je krijgt na 5 jaar een status als je je goed hebt gedragen en dan geen dubbele paspoorten. En verder krijg je minimale hulp bij opbouw van je leven in het nieuwe land.
Precies zo heb ik het met mijn vrouw meegemaakt. Ook niet kieskeurig geweest met werk in begin en het kwam uiteindelijk goed. Als je van goede wil bent en ik de taal leert komt het goedval is het niet vlekkeloos.
Het steekt ons dubbel als wij zien hoe huidige asielzoekers zich gedragen en passief wachten totdat zij alles krijgen en dan nog klagen in plaats van de handen uit de mouwen uitsteken. De overheid moet daarmee ook stoppen en heel sober helpen. Het is tenslotte de beslissing van de asielzoeker zelf want niemand heeft hier om zijn aanwezigheid gevraagd.
‘Gekheid op stokjes’. De titel van Fernhouts leukste columns. Top. Met lovend commentaar van Arthur van Amerongen.
nou, om te beginnen maakt dhr Fernhout wat mij betreft al een enorme fout door de Nederlandse keuken als slecht te betitelen. Dat is pertinente onzin en alleen een kwestie van ( wan) smaak in zijn geval. ik vind de Thaise keuken voor een keer wel lekker, maar ik hoef dat echt geen 2 dagen op rij….. NLe keuken is zeer gevarieerd. Ik eet elke dag een andere groente en ook met aardappels kan je veel variatie toepassen, stomen, bakken, puree van maken. Stamppotjes…..Heerlijk.
Dus ik wens hem veel geluk in Thailand.
Bedankt! Over smaak valt niet te twisten natuurlijk, maar wereldwijd kom je vergeleken met bv de Amerikaanse, Franse, Italiaanse, Japanse, Chinese, Braziliaanse, Argentijnse, Mexicaanse, Griekse, Turkse, Thaise, Spaanse, Indiase, Vietnamese, Libanese, Koreaanse, ja zelfs Engelse en Duitse restaurants toch niet echt vaak de Nederlandse keuken tegen. Die hebben ze dan óf over het hoofd gezien, óf de stamppotjes kunnen de internationale smaakpapillen niet zo in vervoering brengen. Ik ben, wellicht abusievelijk, maar van het laatste uitgegaan. Excuses als ik met die interpretatie iemand voor het culinaire hoofd gestoten heb.
Over smaak valt inderdaad niet te twisten. En waarom zouden we op culinair gebied ook weer de boventoon moeten voeren? De mens went aan wat hij/zij/x vanaf de kinderjaren krijgt voorgezet. Ook spruitjes. Ook stamppot. En wie dat niet blieft kan ook in NL overal exotisch voer krijgen.
Voor wat betreft Marien: ik denk niet dat de reactie voortkomt uit voor het culinaire hoofd gestoten zijn, maar meer vanuit het gevoel dat ook u misschien de Nederlander al te sterk negatief neerzet.