Genocide in Syrië gaat ongehinderd door

EU blijft schrikbewind jihadisten financieren

Titelfoto bij artikel De genocide in Syrië gaat ongehinderd door Alma van hees opiniez

EU-commissaris Hadja Lahbib en Ahmad al-Shara, president van de Syrische overgangsregering. Foto: EC – Audiovisual Service, CC BY 4.0.

Dictator Assad is verdreven dus nu breekt er een mooie toekomst voor Syrië aan, riep iedereen. De nieuwe machthebber Ahmad Al-Sharaa (Al-Jolani) met een jihadistisch verleden werd meteen in de armen gesloten: hij zou ‘gematigd’ zijn geworden. Onder zijn bewind vinden nu genocide en etnische zuivering plaats en wordt er een nieuw kalifaat uitgerold. Maar de EU blijft hem onvoorwaardelijk steunen. Waar zijn ze in vredesnaam mee bezig? Een column van Alma van Hees.

De EU en ook ons NOS-journaal blijven volhouden dat de genocide in Syrië gewoon een reactie is op opstandige Assad-aanhangers, die het nieuwe bewind niet willen accepteren. Dat is ver bezijden de waarheid. Zeker: er waren Assad-aanhangers, veelal Alawieten, die zich tegen het nieuwe HTS-bewind hebben verzet. Maar als reactie worden nu álle Alawieten zonder onderscheid in wel of niet Assad-gezind vermoord, net als christenen en Druzen. Gewoon, omdat het kan en het nieuwe bewind blijkbaar een etnische zuivering nastreeft. Totdat er alleen nog maar aanhangers van de sharia over zijn.

Op X wemelt het van de video’s over deze afgrijselijke slachtpartijen, trots gefilmd door de daders. Hier wat voorbeelden, maar pas op: het is ‘sensitieve inhoud’. Zomaar een willekeurige voorbijganger doodgeschoten. Massa’s lijken in een dorpje. Gewetenloze ‘strijders’ die wijken afsluiten en vervolgens woning na woning bezoeken, waarna willekeurige bewoners worden geëxecuteerd, ook vrouwen en kinderen, en alle waardevolle spullen worden gestolen. Mannen die als honden over de grond moeten kruipen en vervolgens worden doodgeknuppeld of neergeschoten.

 

Ongelovigen vermoorden

Dagelijks komen er nieuwe monsterlijke beelden bij en ooggetuigenverslagen. Het is te erg voor woorden.

Een jihadist vertelt verheugd dat er al 9.000 ongelovigen zijn vermoord. Een ander heeft het over de prestaties van zijn team: al 1.500 of 2.000 Alawieten afgeslacht en honderden gekidnapt. En dat is nog maar het begin. “Zolang jullie christenen het kruis omhoog houden, laten we jullie niet met rust. We zullen jullie aanvallen,“ meldt deze baardman. Hoeveel slachtoffers zijn er al gevallen? Waarschijnlijk zullen we dat nooit weten, want lijken worden van de kliffen gegooid of tot as verbrand, zoals deze jihadist triomfantelijk laat zien.

 

Slechte PR

De regerende Hayʼat Tahrir al-Sham (HTS) van Al-Sharaa (die zich voorheen Al-Jolani noemde) heeft inmiddels in de gaten dat al die video’s geen goede PR zijn, dus verbood hij zijn milities om nog filmpjes van hun moordpartijen te maken. Afgelopen vrijdag maande de HTS-leider zijn veiligheidstroepen ook om hun reactie niet te overdrijven. “Wanneer we onze moraal opgeven worden we net zo erg als onze vijanden.” Ook verzocht hij de gewapende groepen die niet tot zijn regering behoren hun wapens te overhandigen. Maar wat voor moraal heb je als je een minister van Justitie aanstelt, die als leider van een Al-Qaeda doodseskader in 2015 twee vrouwen ter dood veroordeelde, waarna ze door hun hoofd werden geschoten?

Deze aanmaningen hebben niet veel geholpen. Was dit allemaal slechts PR voor de bühne om westerse steun te blijven behouden, of vindt Al-Sharaa het eigenlijk wel prima hoe de zaken zich ontwikkelen? Of heeft hij nauwelijks controle over zijn milities, deels afkomstig uit het buitenland?

 

Jihadistisch tuig

Het wreedste jihadistische tuig heeft zich al lang geleden in Syrië verzameld, van Tsjetjsenen tot aan Oeigoeren. Om deze ‘gematigde’ nieuwe leider met een verleden bij Al-Qaeda, ISIS en Al-Nusra te dienen. Het vergt wel veel hersengymnastiek om van een dergelijke combinatie iets goeds te verwachten.

Assad is weg, maar komt er nu een kalifaat in Syrië?

Toch geloven heel wat mensen graag dat deze grootschalige etnische zuivering slechts een ‘overgangsprobleem’ is. Het kost nu eenmaal tijd om een nieuwe staat op te bouwen en je moet niet te snel oordelen, toch? Zoals EenVandaag meldt: “Nieuwe regering Syrië staat voor enorme klus na geweldsuitbarsting, ziet correspondent: ‘Land is zo fragiel’.”

 

Kick

Nog steeds begrijpen veel westerlingen niet dat hier iets heel anders aan de hand is. Luister naar de motieven van de genocideplegers. Het is één ding om anderen tot je vijand te verklaren en het gevecht aan te gaan, maar het is totaal iets anders als je die vijand niet meer als mens ziet, maar als een verketterd varken bijvoorbeeld, net zoals Hamas tegenover de Joden.

Het is nog veel griezeliger dat deze mensen genieten van het afslachten van hun vijanden, het vernederen en martelen. Ze krijgen er een kick van. We hebben inmiddels 7 oktober 2023 meegemaakt, met de Gazanen die feest vierden toen de dode lichamen van Israëli’s als trofee werden rondgereden. Nu zien we precies hetzelfde in Syrië waar het vermaak dezer dagen bestaat uit het rondslepen van lijken van Alawieten, met een touw achter hun auto gebonden.

Zoek de verschillen…

Alles beter dan dictator Assad, vond het Westen. Trump had al in 2015 zo zijn twijfels. “Het probleem in Syrië is dat we geen idee hebben uit wie de andere kant bestaat. Misschien zijn we wel beter af met Assad. We geven (de rebellen) wapens en munitie maar ik denk dat Assad beter is dan de andere kant.”

 

Israël en de Druzen

Israël nam zijn voorzorgsmaatregelen na de val van Assad en vernietigde onmiddellijk zoveel mogelijk (chemische) wapens, munitiedepots, raketten en gevechtsvliegtuigen. Het land kreeg daarvoor veel kritiek, maar Israël had een vooruitziende blik en is nu het enige land in de regio dat minderheden in Syrië beschermt. Zoals de Druzen. Die controleren nu met steun van Israël de zuidelijke regio Sweida in Syrië, waar ongeveer een half miljoen mensen wonen, 85% Druzen en 10% christenen. Zou Sweida in de toekomst de eerste niet-islamitische staat in het Midden-Oosten sinds Israël worden?

Christenen en Alawieten vluchten nu vanaf de westkust naar Sweida. De Druzische leiders daar hebben verklaard dat deze vluchtelingen op bescherming kunnen rekenen en dat iedereen die ze wil aanvallen de gevolgen daarvan zal ondervinden. Ook Jaramana, een Druzisch plaatsje dichtbij Damascus, wordt door Israël beschermd. Bovendien biedt Israël inwoners in Zuid-Syrië aan hun grens werkgelegenheid aan tegen een veel hoger loon dan in Syrië, en leveren zij humanitaire hulp en medische centra aan deze regio.

Onlangs zijn ook honderden Druzen uit Syrië in Israël geweest om een voor hen heilige plaats te bezoeken, voor het eerst sinds 1948!

Bij alle ellende die Ahmad Al-Sharaa met zijn HTS en mujahideen aanricht zijn dit unieke lichtpunten, die doen hopen dat er uit deze duistere tijden misschien ook nog iets goeds voortkomt. Wie heeft hierover iets in het nieuws gehoord?

 

Grondwet

De contouren van het nieuwe Syrië van Al-Sharaa worden steeds duidelijker. Er is recent een nieuwe constitutionele verklaring ondertekend in Damascus: een wegwijzer naar vrede genaamd. Maar in feite is het een blauwdruk voor een autoritaire sektarische staat met etnische uitsluiting, zo stelt de Koerdische auteur en politicus Polat Jan.

Samengevat stelt Polat Jan het volgende. De ’transitieperiode’ met een interim-regering tot het moment waarop verkiezingen worden gehouden duurt vijf jaar en is eindeloos te verlengen vanwege politieke en veiligheidsoverwegingen. Tot dat moment zijn alle politieke partijen in de wacht gezet. De president wijst een derde van de parlementariërs aan. De president zelf moet altijd een moslim zijn en de islamitische jurisprudentie is de basis van wetgeving. Arabisch wordt de officiële taal. Verder zijn vrijheid van geloof, pers en expressie gebonden aan vage voorwaarden zoals ‘openbare orde’ en ‘nationale eenheid’: de bekende taal om onderdrukking te rechtvaardigen.

Syrië, nu de Syrische Arabische Republiek genoemd, wordt dus geen multi-etnische staat, maar een autoritaire theocratie met grote macht voor de president en uitsluiting van etnische minderheden. Een soort kalifaat, zeg maar. Dat is natuurlijk geen grote verrassing nadat de eerder genoemde minister van Justitie, een sharia-hardliner, het al had over de implementatie van de sharia, die vanzelfsprekend niet door de staat zal worden opgelegd maar door het volk, dat voor 90% uit moslims bestaat… Vandaar natuurlijk ook de islamitische aanpassing van lesmateriaal – zonder inbreng van het volk – en het vervangen van ‘Verdedig het land’ door ‘Verdedig Allah’.

 

Donorconferentie

Westerse landen en de EU hebben al flinke bedragen aan het nieuwe Syrië gedoneerd: Duitsland $50 miljoen, Zwitserland $65 miljoen, het Verenigd Koninkrijk $60 miljoen en de EU $235 miljoen.

Maar deze westerse steun is bij lange na niet genoeg. Het is nogal duur om een genocide en etnische zuivering uit te voeren op deze schaal. En de sharia invoeren kost ook geld, net zoals alle lesmateriaal vervangen en de geschiedenis herschrijven. Geen zorgen, de EU schoot Ahmad Al-Sharaa razendsnel te hulp en organiseerde gisteren, 17 maart, een donorconferentie voor hem in Brussel.

Onnozel kwekkend over een ‘vreedzame transitie’ en een ‘inclusief politiek proces’ zegde de EU toe voor 2025 en 2026 zo’n €4,2 miljard aan hulp te gaan verstrekken. Ondertussen is het eerste massagraf gespot. Waar is de EU in vredesnaam mee bezig?

Over de auteur

Alma van Hees
Alma van Hees
sociaal-psychologe

Reacties worden gemodereerd. Schelden, tieren en en intimideren is niet toegestaan. Reacties in of met HOOFDLETTERS worden verwijderd.

>>> Lees hier onze spelregels <<<

Reacties die onze regels schenden worden verwijderd. Herhaalde overtredingen, oproepen tot geweld, beledigingen en antisemitisme leiden tot een permanente ban. De redactie treedt niet in discussie over de reden voor verwijdering van een reactie, noch over een ban. Ongeldige e-mail-accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

17 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
Yazsn
Yazsn
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Ik kom uit Syrië ,
U hebt de waarheid met absolute eerlijkheid gesproken. U leest de gebeurtenissen in Syrië alsof u echt Syriër bent.
Dankuwel, mevrouw Alma.

Hans
Hans
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Inderdaad, dit zien we niet op de NPO… Dank Alma!

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het wordt daar nooit vrede omdat de ideologie niet klopt. Er zijn ideologién die op den duur uit de bocht vliegen en dat is met de islam, communisme en nazicisme ingebakken. Deze ideologiën slaan op den duur ophol omdat de rem van zelfrelfeix en de rem van machtsdeling niet aanwezig is.

Chris Dirick
Chris Dirick
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Met uw redenatie over de Islam kan ik het niet eens zijn. De islam vliegt al 1400 jaar uit de bocht en niets of niemand houdt het tegen. Integendeel, hoe ouder deze ideologie wordt hoe steviger deze zich verankert in de hedendaagse maatschappij.
Wat wij nodig hebben is een Reconquista tot de vierde macht. Met de huidige watjes maatschappij zie ik dat echter niet gebeuren. Spijtig…

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Chris Dirick

Dat is helaas waar. Het vrije westen moet op z’n tellen passen.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

De strijd tegen de ongelovigen is in Syrië dus losgebarsten. In Europa beseft men niet altijd dat het merendeel van de Europeanen valt onder ‘ongelovigen’.
De vele miljarden subsidies die de EU naar Syrië schuift, is dus eigenlijk voorfinanciering van de eigen ondergang.
Altijd handig om te weten, toch?

Marc
Marc
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het probleem is in eerste aanleg de islam, of meer in het bijzonder de koran. In dit boek wordt opgeroepen tot het doden van ‘ongelovigen’. Eerst worden ze bij naam genoemd: joden, christenen, hindoes. Vervolgens iedereen die niet-moslim is. De oproep is een gebod, een plicht, gericht aan elke individuele moslim.

Anders dan westerse samenlevingen die hiërarchisch verticaal zijn ingesteld, kennen de meeste andere samenlevingen een horizontaal gezag. Dit laat de individuele ‘gelovige’ als rechter en beul bij het naleven van bovengenoemd gebod tot doden.

Islamitische groeperingen als soennieten, sjiieten, alawieten maken elkaar uit voor ongelovigen. Dat elkaar uitsluiten komt in de beste joodse en christelijke kringen voor. Maar daar hangt op geen enkele manier het gebod tot het doden van ‘niet-gelovigen’ aan. En al helemaal niet ter beoordeling, beslissing of uitvoering van de individuele gelovige, zoals dit binnen de islam wel het geval is.

Het is precies dit gegeven dat het volstrekt perfide nazistische karakter van de islam weergeeft:. Het is het fuhrerbeginsel in geatomiseerde vorm: in zijn meest zuivere vorm zal de islam slechts één gelovige overlaten. Net zoals een consequent doorgevoerd nazisme uiteindelijk een persoon zou hebben overgelaten: de fuhrer.

Dick
Dick
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Weerzinwekkende beelden en misselijkmakende verslaggeving door het tuig van de NPO!

H.J.
H.J.
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

En de E.U. wij dus.
Schnken de huidige machthebbers, Miljarden Euro’s zonder enig voorbehoud.

Jaan
Jaan
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Groenlinks en PvdA zijn op schema. In Iran steunde Links de islamisten om de sjah te verjagen. Als dank kregen ze voorrang bij de galg.
40 jaar geleden was ik als rugzaktoerist een paar dagen in Syrië. Het was het Koerdische deel . Ik mocht zonder visum Irak niet in door de nieuwe visum regels van Saddam en werd met een vrachtwagen afgezet bij de Syrische grenswachten in bedoeïen kledij. “Where you from’ vroegen ze. “Holland’ antwoordde ik. “Holland – Israel friends’ was het antwoord terwijl zo’n grenswacht met zijn automatisch wapen voor mijn buik zwaaide. In het dorp liep een gewapende burgerwacht rond die als een dolle achter een loslopende hond aanging om die af te schieten. Een Turks meisje dat alleen was had mijn gezelschap gezocht om veilig te zijn. Op het station mochten we van de stationschef slapen in de wachtkamer. Eenmaal daar binnen ging het licht uit en kwam hij bij ons “slapen’. Daarop hebben we buiten gewacht tot de trein de volgende morgen kwam. Syrië was 40 jaar levensgevaarlijk en het zal niet beter geworden zijn. Het beste zou zijn: “Laat ze allemaal daar mooi zitten en wat ze met elkaar doen kunnen ze niet met ons doen”

Zafod
Zafod
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

De EU steunt een jihadist in Syrië terwijl tegelijkertijd een ongewenste verkiezingsuitslag in Roemenië ongeldig wordt verklaard, want Russische inmenging (yeah, right). Daarna wordt een EU-kritische partij aldaar verboden want democratische waarden of zo.

In Syrië zag je kilometers van te voren aankomen dat het afzetten van Assad tot de grootste problemen gaat leiden omdat hij de explosieve relatie tussen de verschillende bevolkingsgroepen in de hand houdt. Dat zulks zo af en toe met harde hand gaat wil ik graag geloven. Maar wat zijn je alternatieven?

Blijft staan de vraag wat men nu probeert te bereiken in Syrië? We hebben weer de keuze uit volslagen onnozelheid en een of andere obscure geopolitieke agenda die is uitgedokterd door een of ander drieletterclubje ergens. Het lukt me niet om enthousiast te worden voor beide opties.

Jos
Jos
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Wie nog gelooft dat “from the River to the Sea” alleen voor Joden bedoelt is, is wel erg naïef.
Afvalligen, christenen, gematigde moslims, intellectuelen, progressieven, democraten en zelfs UvA bestuurders, XR en Queers for Suïcide krijgen er van langs ‘liefde’ van de fanatiek Islam.

IvdWerf
IvdWerf
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Jos

Ik leen een term die een blogster gebruikte over dát deel van politiek-christelijk Nederland, dat de sluizen openhoudt voor personen uit antichristelijke culturen. Zij noemde dit “Suïcidale empathie”.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Bedenk me in een keer dat dit nieuwe Syrië een uitwijkhaven gaat worden voor alles wat jihadistisch is. Hamas en Hezbollah zijn verjaagd uit Gaza en Libanon en dit is het dichtste bij.
Israël heeft buffergebied er bij gekregen en Syrië ligt een stuk dichter bij Europa onder de vlag van Turkije.
Het lijkt er op dat een heleboel zaken zich hier gaan concentreren.

Rini
Rini
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Ook dit dossier gaat om de walgelijke spelletjes die de inlichtingendiensten en westerse politici al decennia lang spelen. De vijand van mijn vijand is mijn vriend?

Fred
Fred
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Syria’s Nationale inkomen van $60.04 miljard in 2010 tot $9.42 miljard in 2024, nog geen 500$ per capita inkomen per Syriër. Een gemiddeld derde wereldland is er een supermacht bij vergeleken.
Zootje gederadicaliseerde(?) terreur haatbaarden aan de macht, die een nieuwe constitutie hebben geknutseld voor 5 overgangsjaren: leider MOET moslim zijn, en verder natuurlijk sharia.
Wat doet de EU? Assad weg? Hoera!! Eindelijk: democratie, gelijkheid, vrijheid…Die zamelt dus z.s.m. miljarden in en stuurt de Duitse Annalena Baerbock tot twee maal, om o.a. het miljarden cadeau te geven, die echter als minderwaardig vrouwtje geen hand krijgt van de ex Al Qaeda terrorist Ahmed al-Sharaa. Ondertussen ook wel al wat slachtpartijen uitgevoerd door de haatbaarden, maar belooft wordt het te onderzoeken. Daarnaast wordt het Islam slagers gilde van Ahmed Al-Sharaa opgedragen geen filmpjes meer te maken van slachtingen…
Ondertussen is de EU druk bezig Islamofobie te bestrijden:
https://www.eeas.europa.eu/delegations/un-new-york/eu-statement-%E2%80%93-un-general-assembly-international-day-combat-islamophobia-2_en
Voor kwantummechanica natuurkundigen onder ons leveren de EU bureaucraten het overtuigende bewijs dat er dus werkelijk een parallel universum bestaat naast onze werkelijkheid.

17
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex