Het OM moet zich niet bemoeien met het publieke debat

Bizar onderzoek van uitspraken Mona Keijzer

BBB-politica Mona Keijzer werd aangeklaagd vanwege groepsdiscriminatie van moslims, toen zij het waagde te reppen over vaak voorkomend antisemitisme onder deze bevolkingsgroep. Die aanklacht is geseponeerd, maar is daarmee de kous af? Nee, want dit OM is net als belangrijke delen van de rechterlijke macht in de ban van woke en moslims worden direct als slachtoffer gezien. Dat leidt tot bizarre uitspraken. Het OM is geen censor van het publieke debat. Een column van Paul Verburgt.

Wie het Openbaar Ministerie niet achter zich aan wil krijgen, doet er verstandig aan zich te beperken tot huis-tuin-en-keuken waarheden, waarheden die niemand kwetsen. Water is nat, die categorie. Hoewel … voor je het weet voelt Extinction Rebellion zich beledigd, omdat er met water echt wel wat meer aan de hand is dan dat het nat is!

Laat staan dat iemand beweert dat antisemitisme inherent is aan de cultuur van islamitische landen. Mona Keijzer deed dat aan de talkshowtafel van Sophie en Jeroen op 17 mei dit jaar, als toelichting op de strengere eisen die in het Hoofdlijnenakkoord worden gesteld aan de integratie van nieuwkomers. Sophie keek alsof ze water zag branden en tafelgenoten als Arnon Grünberg gingen bijna over de rooie.

 

Voor de rechter!

Antisemitisme? Hoe kwam ze erbij! Of beter: hoe dúrfde ze! In onze hypersensitieve, gepolariseerde samenleving leidt dat niet tot een debat, maar tot een gang naar de magistratuur. Of deze dame niet voor de rechter kon worden gesleept, vroegen vijftien gekwetste landgenoten aan het Openbaar Ministerie.

Afgelopen week kregen ze antwoord: het OM gaat niet over tot vervolging, maar vindt de uitspraken van Mona Keijzer wel strafbare groepsbelediging. Alleen omdat ze politica is en in die hoedanigheid het woord voerde, prevaleert volgens internationale wetgeving het recht op vrije meningsuiting.

 

Eind goed, al goed?

Nee natuurlijk niet. De kernvraag is of en zo ja wanneer het Openbaar Ministerie zich moet bemoeien met het publieke debat. Als het strafrecht een ultimum remedium is, zoals het OM ook in deze zaak weer betoogt, ligt het voor de hand om alleen in actie te komen als het echt niet anders kan. Zodra het openbare discours langs de lat van het strafrecht komt te liggen, is het debat dood. En dat is ook precies wat de vijftien klagers op het oog hadden. Het taboeïseren van het antisemitisme dat nu eenmaal diep verzonken is in de islamitische cultuur.

 

Geen onderbouwing

Het OM zou kunnen zeggen dat debat te hebben gerespecteerd door de klacht te seponeren, maar dat is onzin. Stukje voor stukje worden de uitspraken van Keijzer geanalyseerd en getoetst aan artikel 137c van het Wetboek van Strafrecht, groepsbelediging. Op allerlei punten worden er interpretaties gemaakt en eisen gesteld die tot de conclusie leiden dat er sprake is van strafbaar feit, een misdrijf zelfs. Zo had ze haar mening beter moeten onderbouwen.

Hallo! Kijken de dames en heren van het OM wel eens tv? Talkshows zijn amusement. In vijftig minuten onderbroken door reclame jast men het wereldleed, een enge ziekte en de laatste hit van rapper ZusEnZo erdoorheen. Met je onderbouwing!

Overigens, er is onderbouwing genoeg. Reeksen publicaties met eindeloze opsommingen van vindplaatsen in de Koran en Hadith. En voor wie de bewegende beelden wil zien: op YouTube en X ritselt het van de filmpjes van islamitische predikers, geleerden en politici die uitleggen hoe verdorven de Joden zijn en dat ze dood moeten.

Dat weet het OM mag je hopen ook en dat had het dus for granted kunnen nemen.

 

Dans ontsprongen

Keijzer ontspringt de dans bij de rechter alleen, doordat haar volgens het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens het recht op vrije meningsuiting toekomt en dat overstijgt in dit geval de strafrechtelijke gevolgen van de vastgestelde groepsbelediging.

Als het OM zichzelf serieus had genomen (en ook nog eens had gedacht aan de desastreuze vervolging van Wilders), dan had het de klagers kunnen zeggen dat hun belang (if any) in het niet valt bij dat van een goed, democratisch publiek debat. Zonder een uitvoerige analyse van de strafrechtelijke kanten van de vermeende groepsbelediging.

 

Misdadiger

Maar nee, het OM brandmerkt eerst Keijzer als misdadiger en laat haar vervolgens gaan. Een schandalige en roekeloze actie die deze politica tot target maakt van moslims en extremistische politici, die hun gram willen halen over haar, de BBB of de coalitie met de PVV.

Is dit het nieuwe OM dat super-PG Rinus Otte voor ogen heeft? Hij wilde de prioriteit leggen bij het ouderwets boeven vangen en verkondigde parmantig geen tijd te hebben voor politieke actievoerders als Extinction Rebellion: “Geef ze maar een kop thee in plaats van aandacht!”.

 

Witmang

Dit OM is net als belangrijke delen van de rechterlijke macht in de ban van woke. Geobsedeerd door slachtofferdenken en ultracorrect politiek handelen. In dit wereldbeeld zijn de moslims veruit het zieligst en ligt de bewijslast per definitie bij de ‘witmang’ (m/v).

Het leidde er recent nog toe dat een rechter de een of andere islamitische stichting in kort geding ontvankelijk verklaarde en de crematie van een verongelukte jonge vrouw opschortte, omdat die club haar islamitisch wilde begraven. Een half uur voor de crematie! Alleen omdat de vrouw, die nog thuis woonde en een jeugd met allerlei issues had, zich een jaar geleden vanwege haar islamitische vriendje tot de islam had bekeerd, zonder er bijzonder veel werk van te maken.

Bukken, buigen! De rechter had net zo makkelijk kunnen zeggen: u heeft geen belang, ga weg. Maar nee, of de ouders het met deze meedogenloze eisers op een akkoordje konden gooien. Dat deze bedroefde mensen, die net als de begrafenisonderneming – geheel in stijl – waren bedreigd, telde niet. De rechter sprak ‘met zijn hart’.

Hoe durf je! Nou ja, het is geen durf. Het is zelfindoctrinatie en onderwerping, de uiteindelijke doelen van het woke gedachtengoed.

 

Konijnen

Zolang de staande en zittende magistratuur deze houding aan de dag legt, zijn ‘inheemse’ burgers aan de konijnen overgeleverd en staat het publieke debat steeds onder de dreiging van de strafrechter.

Maar het OM is geen censor van het publieke debat. En al helemaal niet een soort parallelle rechter, die politici kan brandmerken. Door zich in dit soort zaken te mengen komt het OM onvermijdelijk in grote problemen. Gaat het OM op verzoek van nazaten van plaggenhutbewoners Rutte vervolgen omdat ze diens slavernijexcuses als een belediging ervaren?

 

Gloria Wekker

Of wil het OM Gloria Wekker voor het hekje brengen omdat ze alle autochtone Nederlanders van racisme beschuldigt, opgeslagen in hun – waar zit dat? – ‘cultureel archief’ vol eeuwenoude koloniale vooroordelen en wit superioriteitsdenken? En wat doet het OM als wetenschappers betogen dat mannen en vrouwen fundamenteel van elkaar verschillen, maar transmensen dat als een belediging ervaren?

Dit zou van het gezag van het OM geen splinter overlaten.

Het OM moet buiten het publieke debat blijven. Dat kan alleen als het stopt met woke te zijn.

Over de auteur

Paul Verburgt
Paul Verburgt
Schrijft over politiek, bestuur en samenleving

Reacties worden gemodereerd. Schelden, tieren en en intimideren is niet toegestaan. Reacties in of met HOOFDLETTERS worden verwijderd.

>>> Lees hier onze spelregels <<<

Reacties die onze regels schenden worden verwijderd. Herhaalde overtredingen, oproepen tot geweld, beledigingen en antisemitisme leiden tot een permanente ban. De redactie treedt niet in discussie over de reden voor verwijdering van een reactie, noch over een ban. Ongeldige e-mail-accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

53 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Tot in de hoogste regionen wordt ons de islamitische overheersingsdrang door de strot gewurgd. Hoe kunnen we dit in hemelsnaam een halt toeroepen, want het gaat al veel en veel te ver.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Dat is het bittere vrucht van de lange afwezigheid van rechts terwijl links intussen het land overnam. Helaas is dit een EU verschijnsel en zolang rechts de weegschaal niet in balans krijgt zal dit doorgaan.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Inderdaad. Doordat links zich al vanaf Marx helemaal de economische kant van de samenleving als politiek heeft eigen gemaakt, is de culturele kant geleidelijk steeds meer onderbelicht. Rechts kon daar weinig tegen uitrichten, omdat dankzij de economische groei en de Keynesiaanse aanpak van de economie het allemaal goed leek te gaan.
Maar economische maatregelen kunnen culturele verschillen zoals we die nu aantreffen in Europa niet opheffen of gladstrijken. Het is noodzakelijk dat we onderkennen dat culturele verschillen veel belangrijker zijn voor het maatschappelijke welzijn dan tot dusver werd toegegeven.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Dat heeft u treffend verwoord.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Natuurlijk. Mensen willen medemensen kunnen ‘lezen’ en dat kan in principe aleen met mensen uit eigen cultuur. Maar idealisten willen alle culturen mengen zodat de wereldvrede bereikt kan worden haha.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Het is schandalig dat onze cultuur ondergeschikt dreigt te worden gemaakt aan een verderfelijke cultuur en dat gebeurt door onze eigen ‘leiders’. Echt ziek, vind ik dat.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

zeer mee eens. Ik kan wel huilen dat onze hele geschiedenis en ontwikkeling misbruikt wordt maar ook wordt weggevaagd. Misschien dat al die linkse anti westerse jonge (en misschien ook oudere) mensen zich nooit verdiepen in de de ontwikkeling van Europa en in de uitvindingen en filosofen en schilders ( als alleen negatief want ze beelden nare geschiedenis uit volgens hen) of schrijvers, dichters, wetenschappers. Erasmus.

H.J.
H.J.
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Kijk wat er op dit moment gebeurt in Nijmegen (4 daagse) er is een burgerwacht opgericht die pro Palestina is.
En wandelaars gaat lastig vallen met hun denkwijze.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.J.

ja, ik zag het ook staan. Weet nog dat ze in de begin 80 zo’n groep verboden hebben die toen met Arafat sjaals mee liepen met leuzen als ‘is het hier oorlog?’ Slap zooitje was dat.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.J.

Beetje laat, maar Bruls heeft uiteindelijk toch ‘opgeroepen’ die actie te staken.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Voor die Bruls heb ik geen respect. Met zijn oproepen destijds om aangifte te doen tegen Wilders. Dat vergeet ik niet.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Nee, dat vergeet ik ook niet. Nu heeft hij gewacht tot hij de klachten niet meer kon negeren, om die palestijnse actie te ‘ontraden’. Slappe hap.

Edwin
Edwin
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.J.

Denkwijze?……Joodzijn of pro Israel het is onvoorstelbaar

Andre
Andre
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

– Er zijn overstelpend veel feiten die aantonen dat de koran oproept tot haat tegen en onderwerping van joden en christenen en polytheïsten (o.a. hindoes) en atheïsten.
– Er zijn overstelpend veel feiten die aantonen dat voor iedere moslim geldt: de profeet is het voorbeeld dat je moet volgen in elk detail (ook bijvoorbeeld bij de vraag of je op je linkerzij of rechterzij slaapt in bed) en daarbij steeds de koran, de hadith en de sira moet raadplegen om te voorkomen dat de gehoorzame moslim iets mist.
– Er zijn tientallen studies die aantonen dat moslims ook als zij hun hele leven in Europa hebben gewoond, niet geassimileerd zijn, maar juist willen terugkeren tot de oorspronkelijke islam, om daar zelfbevestiging uit te putten. De sociologische theorie dat migranten geleidelijk opgaan in de samenleving waar ze wonen, is daarmee weerlegd.
Maar feiten doen er niet toe in de politiek van Europa. De elite heeft andere plannen en zal alles doen om die uitvoering te doen geven.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

ik vind dat ook een heel griezelige mening van onze autoriteiten. Dat ze denken dat de islam zal moderniseren onder invloed van onze cultuur. Nou, dat kunnen ze vergeten. Onderwerping van onze cultuur zal meer op hun to do lijstje staan.

Antoinette
Antoinette
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Wat ik mis in dit verhaal is dat de zaak tegen Mona weliswaar geseponeerd is, maar dat het OM wel van mening is dat het strafbaar is wat ze heeft gezegd en dat ze daarom nu wel een strafblad heeft.

Ze is niet officieel aangeklaagd, er is geen rechter aan te pas gekomen, ze heeft zich niet kunnen verdedigen. Maar wel een strafblad? HOE DAN!?!

Ze moet een artikel 12 procedure starten. Meteen. Om het tot een zaak te laten komen. Zodat ze vrij gesproken kan worden (fingers crossed dat ze geen D66 rechter krijgt dan) en deze onzin niet ook als precedent gebruikt kan worden om anderen de mond te snoeren .

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Antoinette

Echt waar? Kan je een strafblad hebben ook als je niet veroordeeld wordt? Of heeft dat te maken met dat ze haar ‘schuldig’ vinden aan groepsbelediging? Snapt OM of snappen D66 rechters dan niet dat groot deel van de islamieten in Europa de hele dag aan groepsbelediging doen? En dat al jaren en jaren lang? Door onze cultuur af te wijzen en de eigen sharia en eigen cultuur leidend te willen maken?

Antoinette
Antoinette
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

dat blijkt dus inderdaad te kunnen
als het OM vindt dat je je schuldig hebt gemaakt aan een strafbaar feit en ze seponeren met een bepaalde code.
dan heb je dus geen rechtszaak gehad, heeft er zich geen rechter over gebogen, heb je je niet kunnen verdedigen.
te bizar. ik wist ook niet wat ik hoorde.
daarom die artikel 12 procedure, daarmee kan je het OM dwingen tot vervolging over te gaan. en als ze dan voor de rechter komt, wordt ze waarschijnlijk vrij gesproken. maar ja, wil ze nu dat? na alle gedoe bij de formatie. en dan dit erbij. mogelijk rekent het OM erop dat ze het niet doet, maar dan wordt er wel een precedent geschapen. en dan kan het dus vaker gebeuren.

we wachten het af.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Alle linkse partijen samen met Denk zijn schuldig aan deze hetze tegen rechts. Hun grove uitspraken, het betichten van nazi praktijken en discriminatie wat moslims betreft kennen geen grenzen. Het is of zij een islamitische overheersing in de EU wensen en houden hun de hand steeds boven de hoofd wat er ook aan mistanden gebeurd. Zij verraden eigen volk en geven het land weg. Wat er ook mis gaat overal zit links achter. Wij moeten ons van deze linkse kwaad bevrijden anders zijn wij voor altijd verloren.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Helemaal mee eens. Idealisten zijn uiterst gevaarlijk.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

ja, waar ze ‘rechts’ voor uitmaken , zijn ze eigenlijk zelf. En ze lijken het OF niet in de gaten te hebben, zelf OF juist het wel te weten maar doelbewust de ander proberen zwart te maken. Ik mag hopen dat bij veel mensen de ogen open gaan en ze het ware gezicht van TE linkse mensen zien. Vroeger stond links gelijk aan sociaal, maar m.i staat het nu gelijk aan extreem a-sociaal. Alleen de eigen groep deugt en de ander mag geen mening of zorgen hebben, want dan is die extreem rechts. Ziekelijk.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Vroeger was de links-rechts verhouding nog beetje in balans en was rechts nog rechts. Wat zich nu centrum-rechts noemt heft met rechts weinig te maken in mijn optiek. De rechtse VVD is tot op de bot verdeeld en links is uiterst links geworden. Een hele toer om de balans te hervinden. Helaas is dit een Europese verschijnsel waar links overheerst.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

klopt. Links denken vergiftigt een beetje de samenleving. Er is inderdaad geen balans meer van ‘normaal’ in het politieke midden. Dat is wel heel ernstig.
En nu dan dat cordon sanitaire van de EU naar Orban toe die nu voorzitter is. De man probeert op eigen initiatief contact te houden met Zelensky, Poetin en anderen in dit conflict. Daar zou iets goeds uit kunnen komen. En dan nu die VVD weer die niet wil dat Schoof met Orban contact heeft, terwijl er ook nog andere EU landen zijn die cordon sanitaire niet de juiste oplossing vinden om daarmee als EU dictator de individuele landen te onderdrukken. Ik vind de EU en ook onze oppositie zeer ondemocratisch. Griezelige ontwikkeling.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het is de hoogste tijd dat links verdwijnt en met haar woke en het activisme die via de Woke rechter haar gelijk haalt en mensen besmeurd. De twee dagen laatst in de Tweede kamer lieten zien met welje communistische tuig wij te maken hebben. Zwartmakerij voor iedereen die het dictaat van links tegenspreekt. Mona Keizer beschuldigd zaak geseponeerd nadat ze haar met een strafblad achterlaten. Dit zijn communistische methoden. Wie moslim migratie of de GreenDeal niet pikt kan rekenen op een rechtzaak gevoerd door linkse OM en rechters. Vrouwe Justicia is al lang niet blind en deze regering moet voor zorgen dat deze linkse overheersing verdwijnt bij instituties en media. Zolang dat niet gebeurt zullen wij steeds geconfronteerd worden met dit soort zaken die onze vrijheid beperken en democratie schaden.

Henk de Verschrikkelijke
Henk de Verschrikkelijke
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Beste Ni28,

Even een korte aanhaak op het Vrouwe Justitia-ding:

Sommige mensen hebben de notie dat gerechtigheid een soort vogel is, die – na ampel beraad – bij de één wel en bij de ander niet, neerdalend uit de hemelen, op de schouder komt zitten. Een gerecht is een oplossingsfabriek, problemen er aan de ene kant in, oplossingen – of dat nu goeie, slechte, laffe of wijze zijn – aan de andere kant eruit.

Het complete allegorische beeld van dat wicht is, dat ze staat te wiebelen met een veels te groot zwaard in het ene handje en een onpraktisch weegschaaldinges in de andere, terwijl ze geblinddoekt is met haar kleedje half op de grond. Hoogst onpraktisch allemaal dus.

Zeker als je weet dat ze met een voetje nog hoogst oneven op een wetboek staat, terwijl langs haar enkel (dezelfde of de andere) een gevaarlijk ogende slang naar boven slingert.

Kortom, de kans dat Vrouwe Justitia onbevooroordeeld (geblinddoekt), proportioneel (dat te grote zwaard weet te beheersen) de voorgelegde argumenten netjes weegt (met die wetskennis onder je grote teen en zonder al te veel afleiding van het valse gelispel) was en is niet zo groot.

Het politiseren van magistratuur is daarnaast niet zo slim. Aan de andere kant, in Straatsburg vinden ze aan de lopende band mensenrechten uit en vinden rechters die wel heel erg eigenzinnig zijn zichzelf meer dan eens terug bij een stapel fijne administratieve geschillen in een één of ander buitengewest.

Recht dient de macht altijd, zelden andersom.

Gussel
Gussel
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Stapje voor stapje veroveren Moslims steeds meer terrein in onze samenleving. Ben er niet gelukkig mee.

H.J.
H.J.
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Gussel

Erdogan noemt in 2017 Nederland in een toespraak, fascistisch en nazistisch.
En Rutte is in 2024 de beste kameraad van deze Erdogan, als hij de stem van Turkije nodig heeft voor zijn NAVO baantje.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.J.

Rutte deed werkelijk ALLES om die baan te krijgen. Voor 30 zilverlingen verraadt hij m.i ons volk en onze samenleving. Want je hebt toch geen principes als je gaat lopen slijmen bij zo’n vent als Erdogan?

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Gussel

Ze worden geholpen door ideologische nederlanders die onze wijze van leven willen verstoren maar daarmee het kind met het badwater weggooien

Jos
Jos
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

“Water is nat” of “Islam is anti Joods”…beide waarheden als een varken.
Jes suis Charlie is al snel vergeten.

Zafod
Zafod
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Er begint een patroon zichtbaar te worden in het bestrijden van politieke tegenstanders. Eerst demonisering door de media, dan een aanklacht met misschien veroordeling door de Rechterlijke Macht. Ten slotte: een aanslag, al dan niet met dodelijke afloop. De lijst is inmiddels aardig lang geworden, zowel in binnen- en buitenland. De meest recente manifestatie is vanzelfsprekend Donald Trump, waarbij iedereen zich afvraagt hoe het mogelijk is dat iemand met een geweer zo dichtbij heeft kunnen komen. Het lijkt me beter om niet meer over ‘links’ te spreken, maar over ’the deep state’. Zoveel macht heeft ‘links’ nu ook weer niet. En de personificatie van diezelfde deep state is nu onze minpres. What could possibly go wrong?

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Zafod

Aangezien het westen nog altijd blind achter ‘vriend’ VS aanloopt in alles, kunnen we aan de toestanden daar aflezen wat ons te wachten staat. Ik wil Schoof vooralsnog het voordeel van de twijfel geven, maar sluit ook niet uit dat hij een wolf in schaapskleren is. Links, activistisch, deep state, hoe je het ook wilt noemen, geeft iedere keer een visitekaartje af. Al sinds Kennedy. Zoek een nuttige idioot die bereid is zodat de aanslag als een lone wolf actie betiteld kan worden.
Bewerk de kopstukken in de media zodat de nadruk daar op komt en bagatelliseer zoveel mogelijk.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Zafod

Je bedoelt toch niet Dick Schoof? Personificatie van Deep State was Rutte. Maar Schoof lijkt mij zeer integer en eerlijk.

Zafod
Zafod
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marien

Dan denk ik dat u teleurgesteld gaat worden.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Zafod

We gaan het zien. Ik geef hem nog het voordeel van de twijfel.

Willem Ruitenberg
Willem Ruitenberg
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het OM is aan het beleren waar dat niet nodig is. Nu het dat gedaan heeft, moet dat niet zonder gevolgen blijven. Tegen een sepot kan je geen bezwaar maken, dus het is allemaal tamelijk gratuit voor het OM. De verdachte staat machteloos, moet het allemaal ondergaan. Alle reden voor de Tweede Kamer de minister ter verantwoording te roepen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Willem Ruitenberg

Hopelijk gebeurt er iets, maar ik denk het niet. Want de uitvlucht: we hebben trias politica. Die alleen mag gelden als het uitkomt, want omgekeerd mag de rechterlijke macht blijkbaar bij herhaling op de stoel van de politiek gaan zitten.

Willem Ruitenberg
Willem Ruitenberg
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Trias politica geldt niet voor het Openbaar Ministerie. Het OM heeft speelruimte in individuele gevallen, maar de minister is politiek verantwoordelijk voor het OM. Dus de Kamer kan echt wel wat doen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Willem Ruitenberg

Dank. Dan hoop ik dat ze het ook daadwerkelijk doen.

Jve
Jve
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Resolutie 1743, er mag de moslim niets in de weg gelegd worden….

Marien
Marien
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Jve

ik was dat even vergeten. Heb het net even opgezocht. Wat ziekelijk griezelig is dat. Eigenlijk heeft Forum de beste visie gehad, maar Baudet heeft het NIET goed gemanaged.

Marc
Marc
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Ik heb het al eerder op deze site aangegeven: schandalig dat we 20 jaar na de moord op Van Gogh opnieuw moeten debatteren over het recht van meningsuiting, terwijl de inhoud van koran en hadith dit juist hadden moeten zijn. Het antisemitisme binnen de islam spat op honderdduizenden manieren van die bladzijden af.

Ik verwijt mijn mede-autochtone Nederlanders en de niet-islamitische allochtone Nederlanders bewust de ogen te sluiten en weigeren na te denken bij al die anti-rechtsstatelijke inhoud van zowel bovengenoemde boeken als de preken in moskeeën en praktijk in islamitische landen en islamitische binnensteden in het westen.

Het zo fijn zijn de feiten rondom de Pakistaanse grooming gangs in Groot-Brittannië, de grote aantallen aanslagen op woningen in Zweden, de seksuele delinquentie in Duitsland, de tentenkampen in Franse binnensteden, de overstroming van Europa met migranten nu eens gewoon te kunnen herleiden naar de bron.
Het zou fijn zijn dat een land nu gewoon eens beleid op deze feiten uit kan zetten.

Maar nee: eerst nog even de linkse kerk overtuigen! En zie wat deze ‘gelovigen’ allemaal uithalen om het gezonde verstand buiten spel te zetten: de ene na de andere verkiezing wordt of wel gesaboteerd (Frankrijk 2024; gemeenteraadsverkiezingen in het verleden in Rotterdam, Barendrecht, enz.). Maar ook lawfare, ten voorbeeld gesteld sinds 2016 door de Amerikaanse Democraten spreidt dit gif zo over de hele westerse wereld. Nu is het kennelijk de beurt aan mw. Keijzer.

Dat moet nu eens afgelopen zijn!

Bontekoe
Bontekoe
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Marc

Ik verwijt mijn mede-autochtone Nederlanders en de niet-islamitische allochtone Nederlanders bewust de ogen te sluiten en weigeren na te denken bij al die anti-rechtsstatelijke inhoud van zowel bovengenoemde boeken als de preken in moskeeën en praktijk in islamitische landen en islamitische binnensteden in het westen.

Mooi gezegd hoor van achter je anonieme toetsenbord…, maar een ieder die echt aktie onderneemd hiertegen is zijn leven niet zeker meer.
Voor je het weet ben je in beeld bij de haatbaarden.
Zover zijn we blijkbaar als maatschappij al weggezakt in de darkside van de moslim.
Men is feitelijk al te angstig om er iets tegen te doen, dus men steekt zijn koppie in het zand ipv dat koppie eraf gaat.

Marc
Marc
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Bontekoe

Niet juist getaxeerd vanachter jouw anonieme toetsenbord: het gaat erom dat autochtone Nederlanders critici van de islam niet aan- of af te vallen. Tot nog toe valt in de praktijk de linkse Nederlander te vrezen die niet alleen zaken anders voorstelt, maar vooral onweerlegbare bewijzen van de agressieve aard van de islam consequent ontkent, negeert, ridiculiseert. Daarnaast weigeren zij eenvoudig na te denken over de consequenties voor onze samenleving wanneer de anti-rechtsstatelijke inhoud van de islam in de praktijk doorgevoerd wordt.

En dat valt de autochtone Nederlander wel degelijk te verwijten.

Marc is mijn echte naam. Heet jij Bontekoe? Kan hoor!

Laatste aanpassing 1 jaar geleden door Marc
H.J.
H.J.
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

In de wandelgangen hoor je vaak, dat de rechterlijke macht incl OM voor het grootste deel bestaat uit personen die sympathie bezitten voor D’66, PvdA en Groen Links.
Mijn vraag hoe liggen deze verhoudingen.

Marien
Marien
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Uitstekend onderbouwde column. Compliment.

Piet Karbiet
Piet Karbiet
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Simpel. Na 14 eeuwen islam staat de teller van moslimterreur op meer dan 270 miljoen doden. Alles wat geen moslim is moet worden gedood; Joden, boeddhisten, christenen, armenen, hindoestanen etc. De koran, hadith en soera staan vol met haat naar joden en ongelovigen. De islamistische terreur gaat op dit moment vrolijk door op veel plekken in de wereld.

Peter
Peter
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

“Aangezien het niet langer is toegestaan om een enkel geloof, geloofsovertuiging of religie in diskrediet te brengen, laten we beginnen ze allemaal te kleineren.

Een religie is een geloofssysteem zonder enige basis in de werkelijkheid. Religieus geloof is zonder reden en zonder waardigheid, en de staat van dienst ervan is bijna universeel verschrikkelijk.” (Martin Amis, Britse schrijver 1949-2023)

Origineel:
Since it is no longer permissible to disparage any single faith or creed, let us start disparaging all of them.
A religion is a belief system with no basis in reality whatever. Religious belief is without reason and without dignity, and its record is near-universally dreadful.

Roelf
Roelf
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

¨De waarheid is niet relevant, of iets waar is of niet doet er niet toe. Het gaat erom of haat jegens een groep wordt opgewekt. Als haat de uitkomst kan zijn van een uitspraak moet deze uitspraak als verboden worden beschouwd.¨ Zo legde mijn juridisch hoog geschoolde zus mij ooit uit toen het eerste Wildersproces speelde. Er is kennelijk niets veranderd aan die opvatting van de wet.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Roelf

Ik heb in mijn jeugd nooit gehoord van haat. Dat was iets van vroeger uit de bijbel. Nette mensen hadden geen haat. En als iemand ongewenste uitspraken deed dan moest je daar boven staan. Haat is een persoonlijk onvermogen om met dingen die je niet zinnen om te gaan. Het lijkt me dan ook vreemd dat haat invloed kan hebben op een juridische uitspraak.

Antoinette
Antoinette
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Herkenbaar. Het je schouders ergens over ophalen is er niet meer bij tegenwoordig. Iedereen is maar meteen beledigd of gekwetst …

Wij hebben als jaren de gevleugelde uitdrukking: trek je niets aan van de mening van iemand aan wie je geen advies zou vragen.

Zouden meer mensen moeten doen.

Willem Ruitenberg
Willem Ruitenberg
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het is hetzelfde als bij de Ombudsman NPO inzake Ongehoord Nederland, de instantie bepaalt hoe je een gesprek moet voeren.

Josef
Josef
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Het OM bemoeit zich met zaken in opdracht van de “integere” diepstate criminelen zoals het WEF,VN,EU,enz!

53
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex