NOS-Journaal doet vooringenomen verslag van de Rode Lijn-demonstratie

Close read van bizarre berichtgeving

Zondag 18 mei trokken demonstranten in een Rode Lijn door Den Haag om te protesteren tegen het Israël-standpunt van het kabinet. De demonstratie was georganiseerd door mensenrechtenorganisaties en pro-Palestijnse groepen, wat tegenwoordig helaas bijna een synoniem is. Het NOS-journaal deed weer op de gebruikelijke bizarre wijze verslag van het evenement, wat aanleiding was voor een close read door Maaike van Charante. Het onderwerp komt ook aan de orde in de aflevering van de Nijman&Charante Podcast van vandaag. Een column van Maaike van Charante.

Tienduizenden mensen trokken een Rode Lijn in Den Haag. Het NOS-journaal opende met dit heugelijke nieuws, maar voor de oplettende kijkers zaten er wat haken en ogen aan. Je zou kunnen stellen dat de NOS verslag deed van de gevolgen van de eigen berichtgeving – zoals uit deze close read duidelijk zal worden – al mogen we de rol van media als NRC, Trouw en Volkskrant natuurlijk niet uitvlakken.

Overigens, een stukje context bij de Rode Lijn-demonstratie. Die was gericht tegen de regering Schoof omdat die te weinig druk op Israël zou zetten. Wat nogal vreemd is, want minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp loopt voorop met Israëlkritiek. Hij beloofde als eerste Europese minister om Israëlische bewindslieden – Netanyahu en Gallant – te arresteren als ze op Nederlands grondgebied zouden komen. Hij nam ook het voortouw om in de EU aan te dringen op meer druk op Israël.

Hoe kwamen al die in het rood geklede mensen op het Malieveld erbij dat de Nederlandse regering niet genoeg druk zet op Israël? Zou dat iets te maken hebben met de verslaggeving over onze regering? In elk geval vond de NOS het niet nodig om in het verslag van deze demonstratie – waarmee het achtuurjournaal opende – iets te zeggen over de werkelijke standpunten van het kabinet Schoof.

 

Rob Trip

Presentator Rob Trip deed verslag. “Een Rode Lijn door Den Haag vanmiddag, uit protest tegen de aanvallen op Gaza. 464 Palestijnen zijn er deze week door gedood, meldt het Ministerie van Volksgezondheid in Gaza vandaag, onder wie veel vrouwen en kinderen.”

Het ministerie van Volksgezondheid in Gaza = Hamas. Voor de zoveelste keer neemt het NOS-journaal kritiekloos informatie van Hamas over, zonder erbij te zeggen dat die van Hamas komt. En in de beste Hamastraditie maakt ook Rob Trip geen onderscheid tussen burgerslachtoffers en terroristen, terwijl Israël deze week belangrijke Hamasleiders uitschakelde, die zich – al even traditiegetrouw – in een tunnel onder een ziekenhuis verscholen.

Zou het NOS-journaal verslag hebben gedaan van de dood van deze leiders? Er staat een bericht op de website waarin de mededeling van Israël over Sinwar in twijfel wordt getrokken; het lijkt dat de schade aan het ziekenhuis belangrijker werd gevonden.

Rob Trip beschrijft de route van de demonstratie, en zegt: “De rode lijn die het kabinet zou moeten trekken voor de regering van Israël.”

Is dit de mening van het NOS-journaal? Is de NOS een opiniezender geworden? Als Trip hier de mening van de demonstranten weergeeft, is het dan niet praktisch dat hij dat erbij zegt?

Vervolgens zien we wat beelden van de demonstratie, en korte interviews met burgers die vertellen dat ze het zo erg vinden wat ze via de media en de televisie zien. Tja. Media zoals de NOS, die Hamas kritiekloos citeren en relevante informatie weglaten.

 

Genocide

Dan komt de onvermijdelijke Nadia Bouras in beeld, die beweert dat onze regering “de genocide in Gaza ondersteunt.” Dat er geen genocide gaande is in Gaza – en al helemaal niet gesteund door onze regering – interesseert Nadia blijkbaar niet. Zij roept met de andere activisten mee in de wetenschap dat de meute alles na zal roepen wat maar lang genoeg wordt voorgezegd. Laten we er tenminste vanuit gaan dat Bouras slim genoeg is om te weten dat genocide niet zomaar een woord is.

Verslaggeefster Marieke de Vries interviewt diverse aanwezigen. Geen van de geïnterviewde demonstranten schijnt te beseffen dat minister Veldkamp in de EU voorop loopt met Israëlkritiek.

 

Grondoffensief

Rob Trip meldt met een droevig gezicht dat niemand van de bewindslieden wilde reageren op deze demonstratie. Dan vervolgt hij met een diepe zucht dat het Israëlische leger is begonnen met een grootschalig grondoffensief, en dat er door de hele Gazastrook slachtoffers worden gemeld. Beelden van huilende Gazanen bij lijkzakken.

Marieke de Vries: “Opnieuw is de lijst van slachtoffers lang in Gaza vandaag: vaders, moeders, zonen en dochters.”

Hamas maakt geen onderscheid tussen burgers en Hamasterroristen, en in navolging daarvan schijnen volgens de NOS enkel burgers te sneuvelen. Zouden ze dat werkelijk zelf geloven? Of wordt daar niet eens meer over nagedacht? Dit alles geïllustreerd met beelden van huilende burgers, wat natuurlijk triest genoeg is, maar slechts de halve waarheid.

Beelden van de schade, met weer de nadruk op burgerslachtoffers. De beelden van een moeder die vertelt over het verlies van haar zoontje zijn hartverscheurend. Je zou het beeld open willen breken om haar te hulp te snellen. Nog meer beelden van de chaos en verwoesting. De neiging om mensen als deze moeder te helpen zal een belangrijke rol spelen bij veel goedbedoelende burgers die zich op het Malieveld verzamelden.

 

Burgerslachtoffers

Dan vervolgt Marieke de Vries: “Israël wijt de burgerslachtoffers aan Hamas omdat de militante groepering vanuit burgergebieden opereert. Maar dat rechtvaardigt niet dat de burgerbevolking wordt aangevallen, zeggen steeds meer onderzoekers en deskundigen.”

Dat is in dit hele journaal de enige verwijzing naar de rol van Hamas, en wie zou dit nog serieus nemen? Het wordt gebracht als het verwijt van een schuldige die roept dat iemand anders de schuld heeft. Direct gevolgd door weer een misleiding.

Want dat Hamas opereert vanuit burgergebied, rechtvaardigt inderdaad niet dat burgers worden aangevallen. Maar wie zegt dat Israël dat doet? Van wie heeft de NOS de informatie dat Israël hier gericht burgers aanviel? Van propagandazender Al Jazeera? Van Hamas zelf? Elke nieuwsorganisatie – ook de NOS – weet dat al het nieuws dat uit Gaza komt, onder controle staat van Hamas en het daarmee samenwerkende Al Jazeera.

Los daarvan omschrijft de NOS Hamas weer eens als een ‘militante groepering’, terwijl Hamas toch echt op alle officiële terreurlijsten staat, en terecht.

De ‘onderzoekers en deskundigen’ die de NOS hier noemt, zullen wel weer net zo zorgvuldig zijn geselecteerd als de deskundigen die eerder deze week zonder feitelijke onderbouwing bij NRC mochten vertellen dat Israël nu toch echt genocide pleegt (als je de definitie een beetje oprekt). En volgens hen denken alle deskundigen er zo over. Wat genoeg zegt over hun wetenschappelijke niveau.

 

Wanhoop

Dat neemt niet weg dat de wanhoop van de Gazanen begrijpelijk is. De juichende menigten van 7 oktober 2023 zijn nergens meer te bekennen. Terwijl Hamasleiders in het buitenland nog steeds beweren dat voor elke gesneuvelde martelaar een nieuwe moslim in Gaza geboren is, betalen de kwetsbaarste mensen daar de rekening voor de meedogenloze agressie tegen Israël.

Een radeloze vrouw staat voor de puinhopen. “Wij hebben geen raketten en zijn geen terroristen. Wij zijn vreedzaam en willen gewoon leven.” Onwillekeurig denk je: Zou ze dat op 7 oktober ook gezegd hebben? Toen raketten regenden op Israël en duizenden burgers de grens overstaken om te moorden en te plunderen?

“We hoeven jullie hulp niet,” zegt ze, “We hebben geen eten nodig of drinken. Het enige dat we willen, in Gods naam, is dat de oorlog stopt.” Ze barst in tranen uit en wordt getroost door een andere vrouw.

 

Songfestival

Dit zou een mooi moment zijn geweest voor de NOS om te zeggen: “Het is te hopen dat de gijzelaars snel vrijkomen en dat Hamas zich overgeeft, zodat deze ellende stopt.” Maar nee, Rob Trip kijkt ons slechts droevig aan en schakelt over naar het songfestival, waar het – aldus Rob – ook al over Israël ging. Als een teleurgestelde vader meldt hij dat de Israëlische inzending opvallend vaak veel punten van het publiek kreeg.

Begrijpelijk dat de NOS hier wat teleurgesteld over klinkt. Al die moeite, en nog stemt al dat publiek voor Israël! Dat is dan toch een lichtpuntje voor iedereen in dit land die nog wel om feiten geeft, en doorheeft dat Israël ondanks alle gebreken nog steeds ver te verkiezen is boven de terroristen van Hamas. Propaganda werkt misschien toch iets minder goed dan we vaak vrezen.

Mijn podcast met Bart Nijman over de Rode Lijn kan, zoals elke week, beluisterd worden via de gebruikelijke kanalen, zoals Spotify en YouTube, en u kunt natuurlijk ook hier de video kijken.

U kunt Maaike van Charante steunen via repelsteeltje.backme.org

Over de auteur

Maaike van Charante
Houdt van feiten, haat hypocrisie.
Schreef:
Het verdriet van de Schilderswijk (2021)
Debat ongewenst (2023)
Wat leren we onze kinderen? (2025)

Reacties worden gemodereerd.

 

>>> Lees hier onze spelregels <<<

 

Reacties die onze spelregels schenden worden verwijderd. Herhaalde overtredingen, oproepen tot geweld, beledigingen en antisemitisme leiden tot een permanente ban. De redactie treedt niet in discussie over de reden van verwijdering, noch over een ban. Gebruikers met ongeldige e-mail-accounts worden geblokkeerd.

Abonneren op reactie(s)
Abonneren op
guest

36 Reacties
Meeste stemmen
Nieuwste Oudste
Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Als alle aanwezigen een denkwijze nahouden zoals het persoon op X die mijn visie op de demonstratie becritiseerde dan kom je tot de conclusie dat het om duizenden nuttige idioten gaat.
Enkele voorbeelden.
7 oktober was de schuld van falende Israëlische defensie.
Hamas raketten afgeschoten op Israël in al die jaren zijn meer symbolisch dan echt.
Wat Hamas doet zijn kleinschalige schermutselingen.
Niet een woord over de reden van die aanvallen en de wil om de staat Israël te vernietigen en dus genocide plegen.
Geen woord over de moorden van 7 oktober zelfs gepleegd op kleine kinderen.
Geen woord kritiek op Hamas maar alles is de schuld van de Joden.

Als zo denkende menigte den Haag vult met voorop schreeuwende Jetten en Klaver dan besef je hoeveel kwaad in dit land nesteld en op hand is van terroristen. Nu zij op hun donder krijgen zijn het opeens arme slachtoffers. Hoeveel Gazanen hebben zich tegen de Hamas terreur uitgesproken? Door de linkse hersenspoeling aangetaste denkvermogen van de aanwezigen is een waarschuwing en geen grap meer. En de hersenspoeling gaat onverminderd door met deze regering.
De rode lijn van zondag is de wezenlijke rode gevaar.

Bas Vossen
Bas Vossen
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Eén van de belangrijkste dingen in cultuur is taal. Ik denk dat u van buiten Nederland komt en zodoende de taal nog niet geheel beheerst. Veel succes met uw verwerving van onze mooie taal! Verder heeft u volledig gelijk om met een kritische blik te kijken naar de ‘useful tools’.

Andre
Andre
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Bas Vossen

Ni28 heeft iets dat veel belangrijker is dan taal: praktische ervaring met de pure slechtheid van het linkse denken.
In dat opzicht heeft hij lichtjaren voorsprong op de meeste Nederlanders, die zowel de ervaring als de mentale scherpte missen in dit opzicht.
Links denken is bedrog, gegoochel met woorden en daarom iets dat zeer aantrekkelijk is voor politici.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Mooie reactie, dank u.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Journaal vandaag: Sharon Dijksma van Utrecht roept regering op iets te doen aan vandalisme en criminaliteit van asieljongeren. Dus…. zij en haar linkse (burgemeester-)maatjes (weet u nog, die Bruls die voorop liep) saboteerden elke poging van het huidige kabinet om effectief iets aan de instroom te doen, maar als het al te lastig wordt moet DEZE regering de ellende van hún tegenwerking maar oplossen.
Overigens valt mij op dat heel veel ‘oud zeer’, niet opgelost/veroorzaakt door eerdere regeringen, nu ineens met veel tamtam van de altijd bereidwillige media acuut door DIT kabinet moeten worden opgelost.
Volgens mij is dit boze opzet.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Het betekent schuld geven aan dit kabinet terwijl zij zelf deze situatie hebben gecreëerd. Zelf gaan zij niet voor de spiegel staan deze huichelaars. Er zit niet een capabele burgemeester in grote steden allemaal die linkse betweters die voor eigen baantjes zorgen maar niets kunnen. Maar dan is het opeens de regering die niet levert. Laat die linksers langs Wilders gaan met hun huilverhaal.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Andre

Inderdaad. Voor iemand die niet vanaf de vroege kinderjaren de finesses van een taal meekrijgt, heeft Ni28 het behoorlijk goed onder de knie gekregen. In tegenstelling tot velen in dit land die ook na decennia verblijf hier geen enkele moeite doen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Iemand schreef dat hamas de slachting begon omdat er vrede (!) dreigde te worden afgedwongen. Moet je niet willen natuurlijk. Dan maar een bloedige oorlog ontketenen, waarbij de eigen burgers niet van belang zijn. Zodat het slachtofferschap verder gecultiveerd kan worden.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

Terroristen zijn gewetenloos. Ik las op X dat er werd gedemonstreerd tegen Hamas door Gazanen. Als je dat neerzet tegen de demonstratie in Den Haag dan zou je kunnen concluderen dat demonstrerende Gazanen niet tussen twee maar drie vuren liggen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Toch zal de ommekeer voor burgers in gaza grotendeels ook vanuit henzelf moeten komen. Te beginnen met daadkracht om hun kinderen niet langer aan de doodscultus van hamas bloot te stellen.

Janny
Janny
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

De eenzijdige berichtgeving van de. NOS is tenenkrommend. Je kan het daarom de mensen die alleen journaal kijken niet kwalijk nemen dat ze alleen Israël de schuld geven. .

Thomas
Thomas
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Janny

Ik neem het ze wel kwalijk, maar er is inderdaad een sterk oorzakelijk verband tussen de eenzijdige, anti-Israëlische berichtgeving van de meeste kranten en omroepen en de steeds hoger oplaaiende Israëlhaat.
Vraag de Rode Lijn-demonstranten om een kort historisch overzicht te geven van het doen en laten van Hamas in de periode 1987-2025 en van de rol van Iran, en de meesten staan ongetwijfeld met de mond vol tanden.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Thomas

Het is niet alleen op gebied van taal en wiskunde dat er halve analfabeten de school verlaten. Geschiedenis hoort daar ook zeker bij want die leent zich goed voor propaganda. De NOS illustreert dit voor verandering met een foto van twee blanke jongens. Voor positievere doeleinden gebruiken zij meestal zwarte of donker getinte personen.

Laatste aanpassing 1 jaar geleden door Ni28
Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Philip Roose in Doorbraak:
‘Een appel is een appel en wie dat niet gelooft, mag de zaal verlaten’, zei Thomas van Aquino tegen zijn studenten aan de Sorbonne.’

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Niets is wat het lijkt

In hedendaagse universiteiten zou hij niet ongeschond uitkomen met zo uitspraak.

Saskia
Saskia
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Janny

Dat kan wel degelijk Janny. Mensen, die zich afhankelijk opstellen van wat de onbetrouwbare NOS (als je dat nog niet weet, ben je echt onnozel) laat zien en horen, kijken en willen niet verder kijken dan hun neus lang is.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Janny

NOS is linkse propaganda en hersenspoeling. Dat het succesvol is hebben wij zondag in den Haag gezien.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Dat staat nog te bezien hoor. Ik denk wel dat het dezelfde groep is die vóór abortus is in Nederland waar er 33.000 van plaats vinden.

Ni28
Ni28
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  H.Nijhuis

Demonstraties op aanvraag? Dat kan ook met beroepsdemonstranten.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Ni28

Dan hebben de media weer wat te doen.

Niets is wat het lijkt
Niets is wat het lijkt
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Janny

Philip Roose in Doorbraak:
‘De waanzin in de (westerse) wereld is zo ver gevorderd dat, zoals George Orwell zei, het onthullen van de waarheid in tijden van algemene misleiding een revolutionaire handeling wordt.’

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Ik denk dat veel mensen met de verkeerde instelling naar het NOS journaal kijken. Het NOS journaal is geen informatieve nieuws zender.
Het is een propaganda kanaal. Daar worden ze voor betaald en dat is hun opdracht.
Ieder onderwerp wordt vanuit hun invalshoek bekeken en toegelicht vanuit hun opdracht. Gaza, klimaat, Oekraïne (dat gaat nog leuk worden), energie, Trump (die gaat ook heel leuk worden), stikstof, de wolf en noem maar op. Ieder onderwerp.
Als je vanuit die instelling het NOS journaal bekijkt geeft dat vreemd genoeg veel informatie.
Wat betreft het Gaza onderwerp, zou ik daar4 de rellen in Katwijk weer tegenover zetten.
Bovendien is mijn indruk dat steeds meer mensen het NOS journaal ook niet meer als een objectieve nieuwszender zien.

Het NOS journaal is net als in de Covid tijd bedoeld om mensen te manipuleren om ze in een bepaalde gevoelstoestand te krijgen.
Angst en woede zijn het doel.

Anton van Haasteren
Anton van Haasteren
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Anton van Haasteren

Het is opvallend dat er voor Christenen voor Israël vrijwel geen aandacht is.
Het is eigenlijk niet opvallend want de NOS wil dat klein houden. Ook is het interessant dat pro pallie groepen dit soort nieuws voor zich zelf gebruiken en als een aanleiding gebruiken voor een tegen demonstratie. Waarna de NOS weer kan regeren.
Zien jullie het patroon.

Hans
Hans
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Dank weer Maaike voor de heldere uiteenzetting!

HenryN
HenryN
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Wel Nederland was weer eens een dagje uit! Protesteren om iets waarvan 99,9% geen idee heeft wat er zich daar nu echt afspeelt. Maar goed we hebben weer even kunnen deugen. Dat het niveau niet hoog is blijkt wel uit het feit dat al die 100.000 mensen maar gewoon accepteren dat we langzaam een andere oorlog ingerommeld kunnen worden en dat is de Ukraine maar geen enkel Nederlands protest tegen de regering om nu maar eens z’n handen van de Ukraine af te trekken.
Dat daar reeds een miljoen doden zijn gevallen is natuurlijk collateral damage en hoor je geen mens over.

Jos
Jos
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Heel goed artikel maar het gaat niet lukken vrees ik. Het westen is doodziek. De opgezwollen borstjes staan wederom voorop, zwelgend in morele superioriteit. Niemand heeft het over de monsterlijke beelden van 7 oktober. De jonge vrouwen die als oorlogsbuit, hoe walgelijk wil je het hebben, zijn verkracht. De lijken die als trofeeën onder het gejoel van uitzinnige gazanen door de straten zijn gesleept. Ik kan zo nog wel even doorgaan. Een strijd voor de vrijheid? Welke vrijheid? Gaza was al sinds 2005 volledig voor en van de Gazanen. Miljarden aan hulp. Maar ze willen het niet. En het westen? Doodziek!

Andre
Andre
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Er zou ook een demonstratie gehouden moeten worden voor:
– een Rode Lijn tegen het misbruik dat Hamas al vele jaren maakt van burger gebouwen;
– een Rode Lijn tegen de intimidatie van Hamas tegen burgers die protesteren als Hamas vanuit hun achtertuin raketten afschiet op Israël;
– een Rode Lijn tegen het doel van Hamas om na de vernietiging van Israël, hun raketten te richten op Europa met als doel onderwerping van Europa aan het kalifaat.
Als de demonstranten in het artikel de bovengenoemde acties van Hamas niet weet, zijn ze dom.
Als ze die acties wel weten, maar ze negeren, zijn ze kwaadaardig.
Als ze die acties wel weten en er mee instemmen, zijn ze suïcidaal.

H.Nijhuis
H.Nijhuis
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Dank Maaike voor je niet aflatende blootlegging van het gevaar dat ons land bedreigt. Ik las dat Hirschi Ali in een lezing voor het CIDI Nederland ook waarschuwt voor de islam. Onze grondwet is niet berekend op de islamitische ideologie die zij vergelijkt met het Nazisisme. Zij geeft de linkse politici de schuld voor de wankele toestand waarin wij nu verkeren.

Hannah
Hannah
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Dank je wel, Maaike voor je moed en vasthoudendheid.
De NOS heeft de kant van de Palestijnen gekozen. Ze gaan nu ook nog proberen om Israël uit het songfestival te weren omdat het te gepolitiseerd zou zijn geworden Ook de 2e plaats wordt Israël niet gegund. Kan het nog duidelijker zijn? Ik word er verdrietig en moedeloos van.

IvdWerf
IvdWerf
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Hannah

Als dit u wat moed mag geven: een op YT te vinden WNL- interview met de vlijmscherpe Douglas Murray is inmiddels (het is nu 21.5.2025) 63.000x bekeken, er zijn meer dan 1.700 commentaren geschreven.

Hannah
Hannah
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  IvdWerf

Bedankt voor uw reactie Inderdaad een geweldig interview !

IvdWerf
IvdWerf
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Hannah

Graag gedaan!

Rien E
Rien E
1 jaar geleden
Antwoord op reactie van  Hannah

Als jarenlang avrolid heb ik ook direkt protest aangetekend tegen hun voorgenomen/ingezette actie contra deelname Israel aan het esf. Een poosje terug was ook nog zo’n voorval, weliswaar voor mij minder “diepsnijdend”, waarbij omroep ON vereenzelvigd werd met een KKK-puntmuts.

Rien E
Rien E
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Caspar Veldkamp, oud-xxa-er, thans nsc.
Opleiding
voortgezet onderwijs
v.w.o., Katholieke Scholengemeenschap te Etten-Leur, van 1976 tot 1980
v.w.o., Thomas More College te Oudenbosch, van 1980 tot 1982
Nets als wijlen van Agt een katholieke vooropleiding (lees een negatieve vooringenomenheid jegens joden en de staat Israel), iets met pap-lepel.

Edwin
Edwin
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Ik heb het al vaker geplaatst maar nogmaals
Na zaterdag komt zondag en op maandag kijkt een ieder als een konijn in de koplampen en heeft nog steeds geen idee.

Willem
Willem
1 jaar geleden
Artikelwaardering :
     

Dankjewel Maaike voor je treffende analyse. Hopelijk gaat het gezonde verstand ooit nog zegevieren in Nederland. Maar daarvoor hebben we meer mensen zoals jij nodig, het hart op de juiste plaats en een sterke rechte rug.

Ontdek meer van OpinieZ

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

36
0
We zijn benieuwd naar uw reactiex